KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır. (En’âm - 59)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Kontrolden çıkan taksi gecekonduya girdi: 6 yaralı
Gaziantep'te kontrolden çıkan ticari taksinin Suriyelilerin kaldığı gecekonduya girmesi sonucu 5'i çocuk 6 kişi yaralandı.Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde kontrolden çıkan ticari taksinin Suriyelilerin kaldığı gecekonduya girmesi sonucu 5'i çocuk 6 kişi yaralandı. Yaralı çocuklardan birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Kaza, sabah saatlerinde İnönü Mahallesi Yeşilırmak Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Bekir İ. yönetimindeki 27 T 1120 plakalı ticari taksi, caddede dönüş alırken yoldan çıkarak Suriyelilerin ikamet ettiği gecekondunun duvarına çarparak içeri girdi.

Evde uyuyan Cemil Muhammed Akkan ile çocukları Emir (6), Münir (3), Merve (5) ve Vael (2) ile Zekeriya Ahmed (5) üzerine duvar yıkılması sonucu yaralandı.

Duvarın ve taksinin altında sıkışan yaralılar, çevredekilerin yardımıyla sıkıştıkları yerden çıkarılarak Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldüler.

Yaralanan çocuklardan birinin durumunun ağır olduğu, diğer yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Kazanın ardından sürücü Bekir İ. gözaltına alınırken, kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kazanın görgü tanıkları, yaptıkları açıklamada, ailenin yaklaşık 3 yıl önce Suriye'deki iç savaş nedeniyle Gaziantep'e geldiğini ve maddi imkanları olmadığı için kiraladıkları gecekonduda yaşam mücadelesi verdiğini söylediler.

Mahalle sakinlerinden Cahit Kabakoğlu, "Kaza sabah saat 07.30 gibi oldu. Araba süratliydi. Her halde freni patlamıştı. Şoför, arabanın freninin patladığını söylemişti. Direkt buraya girmişti. 4 yaralı çocuk vardı. Hepsi arabanın altında kalmıştı. Birinin ayağı kırılmıştı, bayağı zarar görmüştü. Çocukların hepsini komşuların yardımı ile çıkardık. Ailenin hepsi burada kalıyordu. 7-8 kişi kalıyorlar. Ben geldiğimde araba evin içerisine girmişti. İçeri girdiğimde çocukların hepsi arabanın altında kalmıştı. Gördüğünüz gibi ev yıkıldı. Yani olacak gibi değil. Bayağı hasar oluştu. Zaten ailenin maddi durumu olmadığı için burada kalıyorlardı. Suriye'den kaçıp geldiler. Burada da kaza onları buldu." dedi.

Mahalle esnafından Sinan Karakurt ise kazanın meydana geldiği mahallede herhangi bir trafik levhası ve ışığı olmadığını, sürekli mahallelerinde kazaların yaşandığını ve defalarca yetkililere sorunlarını ilettiklerini ancak bir çözüm bulunmadığını belirtti.

Karakurt, "Ben bu mahallede bakkal esnafıyım. Araba bence frene basma fırsatı bile bulamadı. Direkt evin içerisine girdi. Ortalık toz, duman oldu. Çocuklar yaralandı, aile de perişan oldu. Bunun en büyük sebebi de daha önce bizim yaptığımız uyarılara rağmen büyükşehir belediyesinin mahallemizi dikkate almaması, yine buraya 2 tane engebe yapılmaması. Bunlar burada kazalara neden oluyor. Muhtarımız gereken girişimleri yaptı ama bir sonuç elde edemedik. Bu caddede trafik çok yoğun ve hiçbir trafik levhası veya ışık yok. Hepimizin çocuğu buradan okula gidip geliyor." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)


 
276 kere okundu.
Diğer Haberler