KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

"Ey Ömer, nefsim elinde olan Allah'a yemin olsun ki; sen beni nefsinden de daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsýn." [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Suriyeli küçük kızın ameliyatı gerçekleşti
Doğuştan gözleri çok az gören ve görme yetisi her geçen gün azalan Suriyeli küçük kız,tedavisi için lazım olan paranın bulunmasının ardından ameliyat oldu.Suriyeli Nesibe Aziz ve Fayat Boro çiftinin 4 çocuğunun en büyüğü olan Zeynep Boro (9), doğuştan göz tansiyonu rahatsızlığına yakalandı. Suriye'deyken birkaç defa ameliyat olan küçük kız, gözlerini tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu için ameliyat olması gerekiyordu.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Gaziantep'e sığınan ve çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Boro ailesi, maddi durumlarının olmaması nedeniyle yetkililerden ve hayırseverlerden kızlarının ameliyatı için gereken paranın bulunması amacıyla yardım çağrısında bulunmuş, lazım olan 11 bin TL 2 gün içerisinde bulunmuştu.

İLKHA'nın gündeme getirdiği "Kızımın kör olmasını istemiyorum" başlıklı haberin ardından Türkiye'nin çeşitli illerinden harekete geçen hayırseverlerin, küçük kızın ameliyatı için gerekli olan masrafları üstlenmesinin ardından Zeynep Boro, bugün sol gözünden ameliyat oldu.

Suriyeli Zeynep'in ameliyatının başarılı geçtiğini belirten Dr. Murat Karslıgil, bundan sonraki süreçte küçük kızın görme fonksiyonlarının gelişeceğini söyledi.

Ameliyatın yaklaşık 3 saat sürdüğünü bildiren Karslıgil, "Zeynep Boro, yaklaşık 5-6 aydır takip ettiğimiz hastamız. Gözlerinde doğuştan birtakım sorunlar vardı. Yüksek göz tansiyonuna maruz kalıyor. Daha önce Suriye'de iken her iki gözünden birkaç defa ameliyat olmuş fakat başarılı olmamış. Sonuçta göz içi sıvısı gözünün içinde birikiyor. Açılan bu kanallardan dışarıya çıkamıyor. Ciddi bir şekilde yüksek göz tansiyonuna maruz kalıyor. Zeynep'in iki gözüne de yüksek göz tansiyonu ameliyatı yaptık. Bundan 3-5 ay önce sağ gözünü ameliyat yaptık. Allah'a çok şükür, başarılı bir ameliyat oldu." dedi.

Aynı ameliyatı sol gözüne de uyguladıklarını ve ameliyatın gayet güzel geçtiğini dile getiren Karslıgil, şunları söyledi: "Biraz zor ve sıkıntılı bir ameliyattı fakat çok iyi bir sonuç alacağımızdan da eminim. İnşallah kendisi için faydalı bir ameliyat oldu. Görme fonksiyonları da gitgide gelişecek ve rahatlayacak. Görme ile ilgili bir-2 ameliyat daha gerekebilir ama göz tansiyonu için bir daha ameliyat gerekeceğini sanmıyorum."

Suriyeli Zeynep'in babası Fayat Boro ise kızının ameliyatı için kendilerine yardım eden herkese teşekkür ettiğini belirterek, "Allah, bize yardım edenlerin yardımcısı olsun. Doktor bey, inşallah kızımın gözünün göreceğini söyledi. Biz de Allah'tan umudumuzu kesmiyoruz. Kızım kör kalmayacağı için çok sevinçli ve mutluyuz. Allah bize yardım edenlerden razı olsun. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Kızım da biz de çok mutluyuz." şeklinde konuştu.

Suriyeli küçük kız, ameliyatının ardından yaklaşık 5 saat müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA) 
272 kere okundu.
Diğer Haberler