KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler. (En’âm - 92)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz'
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.Gaziantep'te bir iplik fabrikasında çıkan ve tonlarca ürünün kül olduğu yangın yaklaşık 15 saat süren bir müdahalenin ardından kontrol altına alınırken, fabrika kullanılamaz hale geldi. Fabrikada enkaz kaldırma çalışmalarıyla birlikte yangın çıkışından itibaren kendisine ulaşılamayan fabrikanın sahibini arama çalışmaları gün boyu devam etti.

Yangında kaybolan ve halen bulunamayan fabrika sahibi Tuncay Kara'yı (63) arama çalışmaları devam ederken, yangın sonrası fabrikada oluşan enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Çalışmaların sürdüğü olay yerinde AFAD, UMKE ekipleri ve fabrika çalışanları da Kara'yı bulmak için çalışma yapıyor.

Yangın sonrası ulaşılamayan ve görgü tanıklarının da yangın sırasında fabrikaya girdiğini gördüklerini belirttiği Kara'nın bulunması için AFAD, UMKE, itfaiye, sağlık görevlileri ve işçilerden oluşan 100 kişilik bir ekip, arama çalışması yürütüyor.

Arama çalışmalarındaki son durum hakkında bilgi veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cafer Yılmaz, akşama kadar 100 kişilik bir ekiple Kara'nın görüldüğünün bildirildiği yerlerde arama çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Bugünkü arama çalışmalarına UMKE ekiplerinin de katıldığını söyleyen Yılmaz, 'Bugün arama tarama çalışmalarının ikinci günündeyiz. Aramalar devam ediyor. İtfaiye ve AFAD ekiplerinin yanında UMKE'yi de dâhil ettik. İş yeri sahiplerinin elemanları dâhil yaklaşık 100 kişilik bir ekiple burada arama tarama faaliyetlerimiz devam ediyor. Dün alanı 8 bölüme ayırmıştık, yarısını bitirdik sayılır. Fabrika sahibinin içeride girmiş olabileceği düşünülen yerlere yoğunlaştık.' dedi.

Daha çok fabrikanın depo kısımlarında yoğun çalışma yürüttüklerini belirten Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: 'Bu akşam kendisinin en son görüldüğü alanları da bitirmiş olacağız. Diğer taraftan da içeride kalan suları deşarj ediyoruz. Sular da tamamen boşaltıldıktan sonra tekrar ince bir arama daha yapacağız. Ayrıca, enkazı kaldırma çalışmaları da yürütüyoruz ama enkazı, bir emareye ulaşabiliriz ihtimali ile dikkatle yürütüyoruz. Şu ana kadar hiçbir iz olmamasına rağmen yine de çalışmaları dikkatli yürütüyoruz. Çünkü işçilerin iddiasına göre, işçiler dışarı çıkmış ama Tuncay Kara içeride kalmış. Biz bunu ciddiye alarak hareket ediyoruz.'

Yılmaz, işçileri dışarı çıkartan Kara'nın, yangının devam ettiği sırada fabrikaya arka demir kapıyı açmak amacıyla tekrar girdiğinin söylendiğini ifade ederek, 'İşçilerin ifadesine göre, Tuncay Bey en son işçileri çıkarmış. Ardından da tekrar içeriye girmiş. Fabrikanın arka kısmında olan demir kapıyı açmak istemiş. Eğer bu kapıyı açabilirse itfaiye araçları buradan da girip, yangına her taraftan müdahale edebilir diye düşünmüş olabilir. Dumanları ve rüzgârı da düşünürsek dumandan etkilenmiş ve kaçamamış olabilir. Biz bu iddiayı ciddiye alıyoruz. Enkazın arasında olabilir diye de çalışmalarımızı bu bölgede yoğunlaştırdık.' şeklinde konuştu.

Ayrıca Yılmaz, Kara'nın görüldüğü bölgelerdeki enkazın bir-2 gün içerisinde kaldırılabileceğini, bütün enkazı kaldırma çalışmalarının ise 2-3 gün sürebileceğini sözlerine ekledi. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)


 
290 kere okundu.
Diğer Haberler