KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   GÜL BAHÇESİ(CANLI)
12:00   KADIN VE TOPLUM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
14:30   MÜZİK
15:00   ADABI MUAŞERAT
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   NUR BAHÇESİ
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

“O Ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi.” ( (Bakara Suresi, - 2)

Hadis-i Şerif

Herşeyin bir zirvesi vardır. Kur'an-ı Kerim'in zirvesi de Bakara Suresidir.
Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur'an ayetlerinin efendisidir. Bu Ayet-el Kürsî'dir. [Tirmizi, Fezail-Kur'an 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Antep fıstık ezmesi ve firiğine tescil yolda
Gastronomi şehri Gaziantep mutfağının vazgeçilmez lezzetleri fıstık ezmesi ve Antep firiği bültende coğrafi işaret almak üzere askı sürecine çıkarılan ürünler arasında yer aldı.Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Antep fıstık ezmesi ve Antep firiğinin Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Gaziantep adına tescillenmek üzere askıya çıkarıldığını söyledi.

Gaziantep Ticaret Borsasının tescil çalışmalarını yürüttüğü fıstık ezmesi ve Antep Firiği Gaziantep'in coğrafi işaret alarak tescillenen ürünleri arasına katılıyor.

Tescil çalışmaları yaklaşık 1,5 yıldır GTB tarafından sürdürülen Gaziantep mutfağının vazgeçilmez lezzetleri fıstık ezmesi ve Antep firiği bültende coğrafi işaret almak üzere askı sürecine çıkarılan ürünler arasında yer aldı.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Gaziantep'in asırlık lezzet hazinelerinin coğrafi işaretle koruma altına alınmasına yönelik sürdürdükleri çalışmaların artık meyvelerini almaya başladıklarını belirterek, "Antep Fıstık Ezmesi ve Antep firiğinin coğrafi işaretle tescillenmesinde işlem tamam gibidir. Ürünlerimiz üç aylık bir bekleme sürecinin ardından şehrimizin güzide birer markası olarak tescilli ürünlerimiz arasına katılacaklardır. Ürünlerimizden Antep fıstık ezmesi mahreç ve firiği ise menşe işaretli olarak tescil alacak." dedi.

UNESCO gastronomi kenti Gaziantep'in geleneksel lezzetlerinin coğrafi işaretle koruma altına alınarak gelecek nesillere taşınmasını çok önemsediklerini belirten Tiryakioğlu, bu bağlamda Gaziantep'e ait 9 farklı ürün içinde Türk Patent ve Marka Kurumuna tescil başvurusu yaptıklarının müjdesini verdi.

Tiryakioğlu, coğrafi işaret tescil başvuru işlemleri tamamlanan ve en kısa süre içerisinde olumlu sonuç almayı bekledikleri ürünlerin ise Antep kuru patlıcanı, Antep peyniri, Antep bulguru, Antep kahkesi, Antep muskası, Antep lahmacunu, Antep pekmezi ve Antep meyan şerbeti olduğunu dile getirdi.

Tiryakioğlu, ayrıca Antep biber salçası, Antep karası üzüm, Antep dolmalık biberi, Antep haylan kabağı ve İslâhiye biberi için de coğrafi işaret tescil çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini sözlerine ekledi. (İLKHA)


 
203 kere okundu.
Diğer Haberler