KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

O halde, sakın Allah'ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (İbrahim - 47)

Hadis-i Şerif

"Her takvâ sahibi , Muhammed (sav) 'in ehl-i beytindendir." [Taberani]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Hoş Geldin Ey Şehr-i Ramazan
Nebi hasretiyle bekleriz seni. Gözümüz yolda gönlümüz darda. Bir bahar mevsimi gibi gelipte bizi ferahlatmanı bekliyoruz. Daraldık şu kasvetli dünyanın demlerinden. Bekliyoruz cennet iklimini.
 
Hoş geldin Allahın rahmet ve bereketi. Kapımız açık, buyur evlerimize. Soframızı sana açtık. Sende rahmet sofrasını bize aç. Biz açları doyuralım sen de bizi doyur rahmet ve bereketinle.

Hoş geldin Kuran ayı. Bize kurtuluş muştusunu getirdin. En sağlam kulpa bizi bağladın. Allahın rahmet boyası ile boya bizi. Bir daha çıkmasın üzerimizden. Gözümüzden ve gölümüzden eksik olmasın nurun.

Hoş geldin kardeşlik ve sıla ayı. Dünyada ne kadar kardeşimizin olduğunu gösterdin bize. Suni ayrılıkların ve sınırların senin sofranda yerinin olmadığını anladık. Bu sofranın ne kadar geniş olduğunu gösterdin bize. Gönlümüzün de senin sofran gibi olmasını anlat bize. Bu sofrada dilekler bir istekler bir. Kimse kavga etmez. Herkeste bir kardeşlik ve muhabbet hali. Dilimizi tuttuk, gönülden konuşuyoruz seninle. Diller ve renkler ayırmıyor insanları. Canlı cansız tüm varlık rahmetine gark oluyor.

Hoş geldin ey kahraman. Azim ve sabır ayı. Azim ve kararlılığın her şeye galip olacağını gösterdin. Sabrın sonu selamet olduğunu kanıtladın. İstersek şeytanı yenebileceğimizi, nefsin ağzına gem vuracağımızı, kötülüğü alt edebileceğimizi gösterdin. Şeytanlara zincirin nasıl vurulduğunu anlattın bize.

Hoş geldin mükâfat ayı. İyilikleri iliklerimize kadar hissettiğimiz iyilik ayı. Tatlı bir koşuşturmanın verdiği hazzı duyduğumuz mübarek ay. İmanın verdiği güzel huzurun meltem esintisi. Açlığımızı doyuran, rahmanın sofrasında doyduğumuz rahmet ayı.

Hoş geldin gözümün nuru. Gök ehlinin imrendiği yeryüzü mevsimi. Hoş geldin evimizin, şehrimizin dünyamızın saadeti. Karanlık gecelerimizi nurlandıran nuru ilahi. Camilerimizi, everimizi, gönüllerimizi dolduran nuru Rahman. Hoş geldin.
Hoş geldin, bin aydan daha hayırlı gece sahibi. Hoş geldin rabbin rahmetiyle dünya göğüne tecelli ettiği zaman. Hoş geldin sefalar getirdin. Hazır sana, bebeklerimiz, büyüklerimiz, gençlerimiz, kadın erkek tüm fertlerimiz, yolunu gözlemekte. Nebinin hicreti gibi bize hicretini beklemekteyiz. Bir ensar sıcaklığı ile seni karşılamaya can atıyoruz. Bir akşam vakti damlarda, dağlarda ve tepelerden senin yolunu gözlüyoruz.

Hoş geldin ey özlemimiz,hoş geldin ey hasretimiz,baharımız. Hoş geldin ey nuru aynımız. Hoş geldin ey sevdamız. Hoş geldin, sefalar getirdin. Bizi ihya ettin. Gözlerimize fer, bize zafer getirdin. Her gecene ayrı bir rahmet, her gündüzüne ayrı bir mağfiret getirdin. Her sahuruna bereket, her iftarına rahmetlerle sevinç getirdin.

Hoş geldin ey nebinin özlemi. Ey kuranın iklimi. Cebraillin nefesisin, Muhammed’in (sav) neşesisin. Her gününde yüce rabbin sesi var. Müminlerin duası, meleklerin aminleri var. Cebrail iner gökten, zemin dolar melekten. Söz biter ses biter nuru Rahman yağar her bir felekten.

 

DOĞRUHABER GAZETESİ/MEHMET ZÜLFİ TAN


1667 kere okundu.
Diğer Makaleler