KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MANŞET HABER-SESLİ MAKALE

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

Ümmetimin kıyâmet gününde dünyada aldıkları abdest eserlerinden yüzleri, elleri ve ayakları nûrlu yani parlak insanlar olarak çağırılırlar. O halde içinizden bu parlaklığı daha ziyâde uzatmaya kimin gücü yeterse yapsın. [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
İNSANLIĞA 'ÇAĞRI' HAYIRLI OLSUN

''İnsanları Allah'a çağıran, iyi iş yapan ve 'ben Müslümanlardanım' diyenden daha güzel sözlü kim vardır?" (FUSSİLET, 33)

 

Tarih boyunca, Müslüman insanların maruz kaldığı uygulamalardan biri de iftiraya uğramaları, haklarında yalan haber yapılması olmuştur. Geçmiş zamanın hangi dilimine bakılırsa bakılsın, mutlaka iftiraya uğrayan, haklarında toplumda -şimdi ise medyada- olmadık şeyler söylenen Müminler-Müslümanlar olagelmiştir. Hakk-Batıl mücadelesiyle paralellik arz eden bu husus, bir hakikati de ortaya koymuştur ki; o da bu muamelenin, batıl tarafının en büyük silahı  olduğu gerçeğidir.

 

Gerek TV kanalları gerek radyo ve gazeteler, bir taraftan Müslümanları aşağılayıcı tavırlar takınırken; diğer taraftan ise ellerindeki medya kartını kullanarak toplumu gayrı ahlaki bir yöne doğru sürüklemekteler.

 

İnsanları zevk ve şehvet bataklığında boğmak isteyenlerin başında Şeytan ve İslam düşmanı insanlar gelmektedir. Gerçekten, Şeytanın insanları Allah'ın yolundan alıkoymak için kullandığı en büyük tuzak; şehvettir.

 

Özellikle son aylarda, ülkemiz TV kanallarının dizilerinde ‘tecavüz’ sahneleri ön plana çıkarılmakta ve yeni sezonda da müstehcen görüntüler sunularak, insanların bilinçaltıyla oynanmaktadır.  Zihinler ve kalpler bulandırılmaya çalışılmaktadır. Bu tür yayınlarla hedeflenen bir amaç da bu sapıklıkların normalleştirilmesi gayretidir. Çekilen okul dizileri sonucunda; gençleri ahlaksızlık batağına çekmekte, okullar da flört yuvası haline getirilirken, öğrencilerin kız kapma yüzünden birbirini bıçakladığı ya da öldürdüğünün örnekleri medyada sık sık yer almaktadır.

 

Bu tablonun altına, daha birçok çirkin manzaralar ilave etmek mümkündür. Her geçen gün TV  kanallarının kıyasıya yarıştığı diziler ile seviyesiz, basit, ahlaksız görüntülerin ve konuşmaların yer aldığı sahnelerin olduğu programlarla reyting patlamaları alınmakta ve Müslüman aile yapısı dejenerasyona uğratılmaktadır.

 

Yine TV kanallarının güzellik, şarkı, dans yarışmalarına katılmak için binlerce kız, şehirlerin büyük, gösterişli, ihtişamlı Otellerinin önlerinde kuyruklar oluşturmaktadır. Maalesef  yetişen gençlik her türlü rezilliği göze alarak yarışmalara katılmak için can atmakta, ortalık, travesti, eşcinsellerden geçilmemektedir. Lüks diskotekler, pavyonlar, barlar tıklım tıklım dolmakta ve burada yaşanan rezillikler magazin programlarıyla, toplumun maneviyat dinamiklerini hüsrana  uğramaktadır. Ben şahsen böylesi rezil TV kanallarını izleyenlere şunu hep sormak istiyorum:  Bu tür kanallarda merakla baktığın şeyin verdiği mesajdan Allah ve melekleri razı mıdır?

 

Maalesef, iletişim çağı adı verilen günümüzde, iletişim vasıtalarının büyük bir çoğunluğu, hatta tamamına yakını toplumumuza batılı değerleri yerleştirme gayreti içerisinde olan İslam düşmanı kuruluşların elinde. Özellikle Batı sermayesiyle teşvik edilen özel radyo ve televizyon kanalları inanç ve kültür yapımızı tahrip konusunda adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Devlet tekelinde olan iletişim kurumlarının da özel kuruluşlardan geri kalır bir yanı yok.

 

İnsan, hayatının her safhasında iletişim ile yüz yüzedir. Tarihi olayların temelinde yatan en önemli gerçek, ilahî mesaj ile şeytanî mesajın çarpışmasından ibarettir. Hz. Âdem'den günümüze kadar sürüp gelen bu mücadelede iletişim araçlarının yeri de oldukça önemlidir. Bu gerçek, günümüz için de geçerlidir. İletişimsiz bir toplum, iletişimsiz bir insan düşünmek mümkün değil. Günümüzde iletişim araçlarının toplumu çok derinden etkilediği de herkesçe malûmdur.

 

Bu gerçeğin farkında olan duyarlı Müslümanlar da bu konuda sessiz kalamazdı, elbette. Bin bir zorluktan sonra artık Çağrı TV yayında. Allah emeği geçenlerden razı olsun, Elhamdülillah artık inancımızı hakkıyla savunacak, ilahî mesajı insanlara aktarma gayreti içerisinde olacak, kültürel değerlerimizi, toplum yapımızı muhafaza etme gayreti içerisine girecek, İslam’ın ve insanlığın sesi Çağrı TV’miz var.

 

Kısacası insanımıza, inancımıza, hizmet etmek için böylesi bir görselliği, bizlere sunan kardeşleri takdir etmek gerek..

 

Çağrı TV yayın hayatına daha yeni geçti. Belki şimdilik sınırlı sayıda insanları etkileyecek ama o hakka davet çağrısı ve mesajı tüm ölü bedenlere elbet ulaşacak.Bu çağrı ile, bozulan nesiller ve çağlar inşallah tekrar hayat bulacak..

 

Çağrı TV  insanı Hakka, insanlığa çağıran kanal olarak inşallah mazlum ve mustazaflara hayırlı olsun.

 

Yeni ve pak olan yayın hayatında değerli Çağrı TV  ailesinin tüm mensuplarına muvaffakiyet diliyor, hakkın çağrısının ümmete birlik ve beraberlik getirmesini Allahtan niyaz ediyoruz.

Sizleri Allah-a emanet ediyorum.

 

Ebuzer Çetin (Hürseda Haber)

 2691 kere okundu.
Diğer Makaleler