KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (En’âm - 35)

Hadis-i Şerif

"Mal sadaka ile eksilmez." [Ebu Hureyre]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Kur`an ile savaş Allah ile savaştır

Kur’an-ı Kerim Allah’ın kelamı, müminlerin hidayet rehberi, anayasalarıdır. Müminler için şifa kaynağı ve nurdur. Müminler onu sever, hürmet gösterir, imanlarını artırır, uğrunda malını ve canını seve seve verirler. Uğrunda çektiklerini kendileri için bir iftihar vesilesi, dünya ve ahirette kurtuluş vesikası olarak görürler. Kâfirlerin küfrünü artırarak cehennemin derekelerine yuvarlar.  Kâfirler her fırsatta onu eleştirir, saldırır, hükmüne ve inananlarına karşı savaşır, eline fırsat ve imkân geçer veya yanına kâr kalacağını bilse, yazılı olduğu sahifeleri yırtar, parçalar, yakar ve hakaret eder. Bu onların karakteridir. Onlardan farklı davranışlarda bulunacaklarını beklemek saflık olur, tarihten ve Kur’an’dan habersiz olmak anlamına gelir. Zaten Kâfirin anlamı ‘örten’ dir. Gerçekleri, hakikatleri, Kur’an’ı ve mesajını örter, gizler. Bunun için tohumu toprağa atıp örttüğü için ziraatçilere de ‘kâfir’ denilmiştir.

İlk insan ve ilk Peygamber Hz Âdem aleyhisselatu vesselam’dan itibaren vahyin ve ilahi kitapların düşmanları ve sevenleri olmuştur. Kitapların ve vahyin sonuncusu olan Kur’an-ı Kerim de nazil olduğu ilk günden itibaren sevenleri, fedaileri olduğu gibi düşmanları da olmuştur.  Kur’an’a ve hükmüne karşı olan düşmanlık değişik isim ve adlar altında çok yönlü ve sistematik bir şekilde günümüze kadar devam etmiştir.

Yaklaşık iki sene önce Amerika’da Kur’an’a yapılan alçakça saldırının ardından Afganistan’daki işgalci Amerikan üssünde Kur’an sahifeleri tekrar yakıldı.

Elbette Müslümanlar bu alçakça olayı kabullenmemeli ve kabullenmediler. Bu alçakça hareketi protesto eden Afganlı Müslümanlardan dokuz kişi şehit oldu ve onlarcası da yaralandı.

Bu protestolar karşısında Afganistan’daki Amerikalı komutan özür dilese de bu olay bilinçaltlarındaki Kur’an ve Müslümanlara duyulan kin, nefret ve savaşın devamı ve bir göstergesidir.  Haçlı ve siyonistlerin tarih boyunca Kur’an ve İslam’a karşı ortak yürüttükleri savaşın bir versiyonudur.  Eğer özürlerinde samimiyseler İslam ve Müslümanlara karşı olan savaşlarına son versinler. İşgal altındaki İslam topraklarından çekilsinler. Ellerindeki Müslüman esirleri salıversinler.

Şu an ülkelerinden binlerce km uzakta Afganistan’da ve diğer İslam beldelerinde bulunan işgalci Amerikan ve Batı’lı askerler niçin oradalar?  Pakistan’da nerdeyse rutin hale gelen Amerikan casus uçaklarının saldırıları Kur’an’a olan düşmanlığın bir sonucu değil midir? İslam âlemini ifsad etmek için milyarlarca dolarla kurulan tv’ler, gazeteler ve kültürel mücadelede kimlerle mücadele ediyorlar? Yaklaşık bir asırdır İslam eleminin bağrına hançer misali saplanan siyonizm ve siyonist devlet kiminle ve hangi değerlerle savaşıyor? Elbette ki Kur’an ve Kur’an’ın hükmüyle savaşıyorlar. Demokrasi, özgürlük getireceğiz diyerek Kur’an’ın hükmünü kaldırıp yerine batıl inançlarını hakim kılmak için İslam coğrafyasını işgal etmekteler, katliamlar yapmaktalar.

Kâfirler şunu unutuyorlar; Kur’an’la savaşmak Allah ile savaşmak demektir. Başta Cebrail aleyhisselatu vesselam olmak üzere tüm melekler ve peygamberlerle savaşmaktır. Hatta canlı cansız tüm mevcudatla savaşmaktır. Allah ile savaşan kim olursa olsun bundan bir yarar, fayda görmemiş ve mağlup olmuştur. Tarihte de böyle olmuştur.  Günümüzde ve gelecekte de böyle olacaktır.

Bu saldırılar karşısında biz Müslümanlara düşen; her zamankinden daha fazla Kur’an ile olan irtibatımızı sağlamlaştırmak ve ona sarılmaktır. Başta kendi ailemizde olmak üzere mahallemizde, köyümüzde, şehrimizde Kur’an’ın okunması, okutulması ve anlamının anlaşılması için çalışmaktır. Hükmünü de lafzını da, yazılı olduğu sahifeleri de düşmanlarının şerrinden muhafaza etmeliyiz. Her zaman ve mekânda Kur’an âşıkları ve takipçileri olma temennisiyle Allah’a emanet olun.2115 kere okundu.
Diğer Makaleler