KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

İSTEK KERVANI(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır. (En’âm - 59)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
''Dindar nesil yetiştireceğiz'' ?

Dindarlığa düşmanlık üzerine kurulu laik bir ülkenin başbakanından, dindar nesil yetiştireceğiz sözünü duymak gerçekten heyecan verici ve takdirle karşılanacak bir ifade.

Bakalım bu hamasetin, siyaseti mi yoksa ikamesi mi tezahür edecek.

Bu konuyla birlikte konuşulması gereken diğer gündem de yine hükümet kanadı tarafından söylenen Atatürk’ün gençliğe hitabesinin ayet olmadığı gerçeği.

Şimdi gerçekten samimiyetle, iyi niyetle  ve katkı olsun diye hükümete  soralım. Acaba dindar bir nesli nasıl yetiştireceksiniz?

Din ile dünyayı veya İslam ile devleti birbirinden ayıran laikliği bırakın tartışmayı, elaleme tavsiye ederek mi dindar nesil yetiştireceksiniz?

Dindar bir nesil yetişsin endişesiyle canlarını veren, hiçbir maddi karşılık gözetmeden gece gündüz koşturan, kendini unutup başkası için yaşayan dindar sivil toplum kuruluşlarını, terörist gösterip hizmetlerini engellemeye çalışarak, kapılarına kilit vurarak, gönüllülerini kolluğun emirvaki operasyonlarıyla ezmeye çalışarak mı yetiştireceksiniz?

Dindarlığı en ağır suç kabul edildiği için, yıllarca cezaevine kapatılan mazlumları  cezaevinde ölmedikleri için(!) üstüne bir de uzak hapishanelere sürgün edip ailelerine de ceza vererek  mi yetiştireceksiniz?

Din düşmanı mahkumların annesini ziyaret etmesi için kanundan bahsederken, dindar mazlumları, annesinin cenazesine dahi bırakmayıp ahını alarak mı dindar nesil yetiştireceksiniz?

Esrarkeşlerin, tinercilerin, bilumum ahlaksızların zehir kustuğu toplumun sokaklarındaki çocukları, gençleri bu bataklığa düşmesin diye onları camiye davet edip, zora, zahmete, yokluk ve tehditlere aldırmadan Kur’an dersi veren binlerce insana yaşatılan işkenceleri, astronomik cezaları ve hala devam eden suçlamaları görmezden gelerek mi dindar nesil yetiştireceksiniz?

Başörtülerinden dolayı bırakın derse alınmayı velilerine dava açılan öğrencilerin gözyaşlarını izleyip keyif alan sadistleri, ‘görmedim, duymadım’ diyerek mi dindar nesil yetiştireceksiniz.?

Okulların en baş köşesine, sınıfların en üst köşesine, kitapların ilk sayfasına  sizin de ayet olmadığını belirttiğiniz Atatürk’ün gençliğe hitabesini koyup ezberletmeye devam ederken dindarlığın en asgari şartı olan Kur’an-ı Kerim’in öğretilmesi değil, bir ayetini bile bir köşeye yazamadan mı dindar nesil yetiştireceksiniz?

Şapka inkılabı vs. denilip darağaçlarında asılan, katledilen ve gayesi sadece dindar nesil yetiştirmek olan binlerce alim ve Allah dostu için sadece şiir tarzında konuşup haklarının iadesi adına  hiçbir adım atamadan mı dindar nesil yetiştireceksiniz?

Geçen gün bir haber sunucusu “bu da oldu diyerek” çok şaşırtarak bir haber sunuyor ve diyor ki: Lise öğrencisi iki kız, erkek arkadaşları yüzünden birbirlerini bıçakladı ve kız öğrenci, diğer kız öğrenciyi bıçaklayarak öldürdü. Yani kız yüzünden erkek öğrencilerin birbirlerine uyguladıkları şiddet her okulda her yerde yaşandığı için artık normal ve sıradan bir şeydir, artık şaşılacak bir haber değil dolayısıyla kızların erkek öğrenci yüzünden birbirini öldürmesi ilginç demek istiyordu. Peki karma eğitimin ve kesintisiz eğitimin  kaldırılması konusunda  çok cılız eleştirilerin ötesine geçmeden mi dindar nesil yetiştireceksiniz?

Dindar nesil saksıda yetişmeyecekse, dindarlığın zıddı olan günahlara herhangi bir sınır getiremeden mi, mesela; içki, faiz, kumar, zina, sanal çıplaklık vs.yi  görmeyip sadece sınırlı bir sigara yasağıyla mı dindar nesil yetiştireceksiniz?

Biliyorum daha tam kıvama gelmedi diyeceksiniz. Köklü değişiklikler için zamanı var mazeretine kimsenin bir itirazı yok. Ama dindar dernek müdavimlerine,  dindar mahkumların annelerine  yaşatılan eziyetin ve  başörtülü küçücük çocuklara yaşatılan dramın zamanla kıvamla ne alakası var?

Ama yine de çok sevindik. İnşaallah dindar nesil yetiştirme, sözden ibaret kalmaz. Tekrar edelim bu sözler gerçekten umut ve heyecan vericiydi. 


Özkan Yaman

1519 kere okundu.
Diğer Makaleler