KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

TARİHTE BUGÜN

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

Ümmetimin kıyâmet gününde dünyada aldıkları abdest eserlerinden yüzleri, elleri ve ayakları nûrlu yani parlak insanlar olarak çağırılırlar. O halde içinizden bu parlaklığı daha ziyâde uzatmaya kimin gücü yeterse yapsın. [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
KERVAN FM 1 YAŞINDA

Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun. Peygamberimiz Muhammed(s.a.s.)’e, onun Ehli Beytine, ashabına, bütün nebilere ve resullere salât ve selam olsun.

Değerli Meslektaşlarım, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve kıymetli kervan FM dinleyicileri  "KERVAN RADYO YAYINCILIK A.Ş." adına hoş geldiniz diyor hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 Kervan FM’in bu mutlu gününde bizlerle birlikte olduğunuz ve bizleri yalnız bırakmadığınız için Allah hepinizden razı olsun.

            İslami geleceği inşa etmenin mütevazi ama kararlı çabalara bağlı olduğunun farkında olarak geçen yıl bu gün, yani 15 Ocak 2011’de Bismillah dedik ve radyomuzun şartelini açtık.

            İslam’ın ahlak öğretisine uygun bir disiplinle ve azimle yayın yaparak çok yol kat edeceğimizi biliyorduk. Nitekim çalışmalarımız meyvesini veriyor. Böylece yayın yaptığımız bölgede aylardır sürdürdüğümüz çabalarımız filizlenmiş ve kendimize olan güvenimiz, mücadeleye olan inancımız bir kat daha artmıştır.

Kur’an ve sünnet inancını benimseyerek bir yandan toplumumuzu aydınlatmaya, bir yandan mustazafların yanında olmaya, diğer yandan İslami geleneğimizi ihya etmeye çalışıyoruz. Özelliklerimizi hiçbir zaman kaybetmeden yürüyüşümüzü bugüne kadar dimdik sürdürdük ve kuruluş amacımızı sürdürme azim ve kararlılığındayız.

Kervan radyo yayıncılık olarak yayınlarımızla birlikte İslâm medeniyetinin yeniden ihyası için taze bir nefes olabilmenin mücadelesini verip Allah (c.c.)’ın müsaade ettiği yere kadar da hayırlı çalışmalara devam edeceğiz inşallah.

 Peygamberimiz “iki günü denk olan Müslüman aldanmıştır” sözüyle Müslümanları çalışkan olmaya ve Salih işlerde yoğun bir şekilde faaliyetlerde bulunmaya sevk etmiştir. Ayrıca şunu da ifade etmek gerekirse; Tevhit inancımızda ve amellerimiz de vahyi ölçülere göre davranmayı, düşüncede ve pratikte toplum yönetimine ve toplum kültürüne musallat olan başta şirk olmak üzere her türlü kötülüğü gidermek için mücadele vermeyi gerekli kılmıştır.

Kur’an-ı Kerim bizleri, kendi nefislerimizi Allah’ın buyruklarına teslim olmaya ve içinde yaşadığımız çevreye, emr-i bi’l ma’ruf nehy-i an’il münker yani iyiliği emretmeyi kötülükten sakındırmayı emretmektedir. Vahyin bize düşman olarak tanıttığı şeytana itaat etmemeye, beşer olarak sorumluluklarımızı üstlenmeye çağırmaktadır.

Buda bize gönül veren dinleyicilerimize karşı İslami sorumlulukla yayın yapmaya sevk etmiştir.

Radyomuz;  prensipleri istikametinde şu amaçları gerçekleştirmek için kurulmuştur.

İslami değerlerimizin öğrenilmesi, öğretilmesi, araştırılması, yaygınlaştırılması yolunda yayınlar yaparak sosyal yapımızın manevi yönden güçlendirilmesine ve yeni nesillerin İslam medeniyeti ekseninde yetişmelerine katkı sağlamak.

             İslami Medeniyet perspektifinden hareketle selefi salihinden aldığımız değerleri günümüz şartlarında geçerliliği olan programlarla bilinçli toplum inşasını gerçekleştirmek.

            İlim, irfan, fikir, tarih, kültür, din, ahlak, iktisat, sanat gibi sahalarda toplumumuzun her yönden gelişmesine ve insanlarımızın üretkenliğine katkıda bulunacak programlar sunmak.

           Tüm toplum katmanlarında ve özellikle İslami camialar arasında dayanışma ruhunu yaymak

           İnsan hak ve hürriyetlerine yönelik her türlü olumsuzluğa ve hukuksuzluğa karşı hak ve özgürlük bilinci oluşturmak; bu hususta her türlü çabayı sergilemek, bu alanlarda çalışma yapanlara yayınlarımızla destek olmak.

           Bu amaçları yaygınlaştırmak, gerçekleştirmek hedefimiz olmuştur. Bunun için programlar, canlı bağlantılar, haberler gibi yayınları yapıyoruz ve geliştirerek yapmaya devam edeceğiz.

            Yine üzeride titizlikle durulması gereken bir konu da çocuklarımız ve gençlerimizdir. Nitelikli, çalışkan, düşünen, üreten insanların yetişmesi için çocuklarımızın ve gençlerimizin İslami bir bilinçle donanmalarını sağlamak için yayınlar yapmaya çalışıyoruz.

            Malumunuz radyomuzun daha güzel ve daha kaliteli yayınlar yapması siz değerli dinleyicilerimize bağlıdır. Sizler şimdiye kadar bu duyarlılığınızı en güzel bir şekilde yapmaya çalıştınız. Ama hedefimiz çok büyük olduğu için radyomuzun maddi olarak güçlenmesi lazım. Buda firma sahiplerinin vereceği reklama bağlıdır. Aynı zamanda dinleyicilerimizin de reklam veren firmaları tercih etmeleri çok önemlidir.

            Bu konularda Kervan FM olarak siz dinleyicilerimizden maddi ve manevi desteklerinizi her zaman bekliyoruz.

İşbölümü bizler için çok önemlidir. Ancak İslam’la irtibatını müslümanca netleştiren, İslami sorumluluğunu kavramakta olan, dinleyicisi ile bütünleşen bir radyo, İslami hizmete zenginlik katabilir. Özellikle belirtmek isterim ki; bizler İslami hizmet saflarında dinleyici ile birlikte yer alarak, bu iş bölümünü gerçekleştirebiliriz.

Değerli misafirler, kervan fm’e gönül vermiş insanlar,

       Bu vesileyle, ahirete irtihal eden büyüklerimizi, İslam Şehitlerini ve hayırlı hizmetlerde emeği geçen kardeşlerimizi rahmet dilekleriyle, şükran ve minnet duygularıyla yâd ediyorum. Allah onlardan ve sizlerden razı olsun ve hepimize razı olacağı hizmetler, faaliyetler nasip etsin.

            Her eylem, her faaliyet bizi yeniden diriltmeli; halis niyetimizi, ihlâsımızı, şevkimizi arttırmalıdır.

            Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi tamamlarken, bir kez daha Radyomuzu birinci yıla ulaştırdığı için cenabı Allaha şükrediyor, sizlere de sıhhat, afiyet ve başarılar diliyorum. Hayır dualarınızı istirham ediyor, hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

(1. YIL DÖNÜMÜNDE YAPILAN AÇILIŞ KONUŞMASI)

2470 kere okundu.
Diğer Makaleler