KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

“O Ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi.” ( (Bakara Suresi, - 2)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Okusaydık bu halde olur muyduk?

Ama nasıl bir okuma? Her okuma insanı özgürleştirmez, bilinç sahibi yapmaz, gafletten uyandırmaz. Öyle bir okuma olmalı ki özgürleştirsin, bilinç sahibi yapsın, kula kulluktan kurtarsın, dostu düşmanı tanıtsın, bilgece değerlere, ahlaki erdemlere ulaştırsın. Öyle bir okuma olmalı ki kişi her tür bağdan, sahte ilahlara esaretten kurtulsun, özü gür olsun, özgür olsun.

Bildiğiniz gibi kitap fuarları mevsimi başladı. Okumayı unutan genç nesli tekrar okumayla, kitapla buluşturmak için fuarlar iyi bir fırsat. Okumayan, okumayla barışık olmayan, kitapla dost olmayan bir neslin, bir gençliğin bu ülkeye vereceği hiçbir şeyi olamaz. Okumayan bir gençlik kendini değiştiremez, geliştiremez, özüne dönemez. Bu anlamda kendine hayrı olmayan bir gençlikten ülkesi ve halkı için hayır beklemek nasıl gerçekçi olabilir?

Evet, gençliğimiz okumalı, kitaplarla haşir neşir olmalı. Ama her tür kitapla değil. Gençlerimizi dost kitaplarla tanıştırmalıyız. Kitap konusunda seçici olmasını sağlamalıyız. Kendisini de mazlum halkını da ümmetini de özgürlüğe, kurtuluşa, kalkınmaya, uygarlığa, ahlak ve erdeme kavuşturacak kitaplara yönlendirmeliyiz. Yoksa okuyacağı yanlış kitaplar, içine gömüldüğü karanlık dünyasını daha da karartacak, esaretini katmerleştirecek, düşmanının elinde zavallı bir kuklaya çevirecek.

Evet, okumuyoruz, kitapla dost değiliz. Okuyan küçük bir kısmımız da yanlış okuyoruz, zihnimizi yanlış bir okumanın, düşman kitapların esaretine mahkûm ediyoruz. Sapkınlığı, ahlaki yozlaşmayı, sömürgeci kültür akımlarını, ırkçılığı, faşizmi, ateizmi, deizmi, fuhşu, sömürüyü, egoizmi bu kitapların vasıtasıyla gençliğimize kurtarıcı değerler olarak sunuyoruz. Bu sapkın fikirlerin bedava misyonerliğini üstleniyoruz.

Sonra da oturup ağlıyoruz. Nedir bu halimiz diye? Neden bu sömürüden, zulümlerden, dağılmışlıktan, mazlumiyetten, perişanlıktan, yoksulluktan kurtulamıyoruz diye?

Perişanız! Gözlerimiz ve gönüllerimiz kan ağlıyor! Emperyalistlere, emperyalist emellere kolay lokma olmaktan kurtulamıyoruz. Kuzu postuna bürünmüş her kurdun iştahını kabartacak kadar saf davranıyoruz. Kolay yönlendirilebilen, kolay tuzağa düşebilen, kurtarıcı rolüne bürünen her güce, yapıya, örgüte, devlete varlığını ve kanını düşüncesizce sunabilen yığınlar haline gelebiliyoruz.

Ağlayan hep biziz; zenginlikleri yağmalanan, ülkeleri talan edilen, kadın ve çocukları katledilen, şehirleri harabeye dönen, birbirlerinin boğazına sarılıp cellatları hesabına savaştırılan, kaderleri satılmış örgütlere, devletlere emanet edilen yine biziz…

Kitaba, okumaya dönmenin zamanı geldi artık. Okumalıyız! Okumalıyız ki kendimize gelelim, özümüze dönelim, birliğimizi sağlayalım, tuzaklara karşı uyanık olalım, biz olalım, bizden olanları tanıyalım, kahraman ile haini bir birinden ayırt edebilelim.

Kitaba dönelim: Kitapların anası olan kitabın gölgesine sığınalım. Okuyalım! Okusaydık bu halde olur muyduk hiç?

SADULLAH AYDIN


38 kere okundu.
Diğer Makaleler