KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Sizi bir çamurdan yaratan, sonra ölüm zamanını takdir eden ancak O'dur. Bir de O'nun katında muayyen bir ecel (kıyamet günü) vardır. Siz hala şüphe ediyorsunuz. (En’âm - 2)

Hadis-i Şerif

"Ey Ömer, nefsim elinde olan Allah'a yemin olsun ki; sen beni nefsinden de daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsýn." [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
DAEŞ’i Müslümanlar bitirmelidir! (2)

Oğlunun cenazesini almak için Suriye’ye giden bir babadan dinlemiştim; kendi oğlu gibi hepsinin de boylu poslu aslan gibi seçkin, yakışıklı, İslami açıdan az çok kendilerini yetiştirmiş delikanlılar olduğunu söyledi. Böyle olduğunu az çok biz de görüyor ve biliyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların yegâne birikimi olan böylesi bir hazine maalesef bu topraklara çekilerek, çağrılarak imha edilmiştir, ümmet için ne büyük bir felakettir.

Acı olan şey, Suud Selefiliğinden kaynaklanan ve var olduğu günden bu yana küfür cephesine karşı hiç bir şey yaptığı görülmemiş, onun yerine “bid’at ve hurafelerle mücadele adına” sadece Müslümanlarla savaşan bu zavallıların akıbetlerine kendi yakınlarından başka ağlayanları da yok.

Daha da acı olanı, yüz binden fazla Müslüman gencin ölümünden sonra geriye kalan hiç bir şeyin olmamasıdır.

Tarih boyunca İslam ümmetinin başına böylesi bir felaket kaç defa gelmiştir acaba?

Evet, Müslümanların en değerli hazinesi olan gençliği insafsız bir değirmen gibi öğüten Daeş’i Müslümanlar kendileri bitirmelidir, Müslümanlar feshetmelidir, Müslümanlar sonlandırmalıdır, bu felaketin devam etmesine artık müsaade etmemelidirler.

Fakat hangi Müslümanlar? Laik rejimlerin rahat koltuklarından ahkam kesen, “Daeş ve benzeri örgütleri Amerika kurmuştur...” insafsızlığında bulunan masa başı beyefendileri değil elbette.

Zaten Daeş ve benzer yapıların ortaya çıkmasının bir sebebi de emperyalizm karşısında sessiz kalan böylesi ulemâ ve yöneticiler değil midir?

Şimdi gelinen böyle bir aşamada bu gençlerin emperyalizmin oluşturduğu koalisyon güçlerinin imhasıyla bitirilmesini istemek ve beklemek imanla ve insafla asla bağdaşmayacağı kanaatindeyiz.

Daeş’i Müslümanlar bitirmelidir. Daeş’i dağıtıp sonlandıracak olanlar, en azından o gençler kadar Tevhidî endişe taşıyan Müslüman ilim adamları olacaktır.

Biz en azından sesimizi ulaştırabileceğimiz bu ülkede yaşayan Tevhid şuuruna sahip dostlarımıza diyoruz ki; Daeş veya benzer tekfir düşüncesine meyilli gençlerle köprüleri tamamen atmayalım, samimi bir şekilde merhametle yaklaşalım, onlar bizimle selamı kesmiş olsalar da biz onları bırakmayalım.

NOT: Dün ‘PKK’yi Kürtler bitirmelidir! (1)’  yazımız sonrası bugün ‘DAEŞ’i Müslümanlar bitirmelidir! (2)’ dedik ve yarın da ‘Kemalizm’i Türkler bitirmelidir! (3)’ diyeceğiz inşallah.

(Devam edecek…)

 M.GÖKTAŞ


112 kere okundu.
Diğer Makaleler