KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

NUR BAHÇESİ

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   GÜL BAHÇESİ(CANLI)
12:00   KADIN VE TOPLUM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
14:30   MÜZİK
15:00   ADABI MUAŞERAT
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   NUR BAHÇESİ
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

"Arab'ın Arap olmayana hiç bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir." [Ahmed b. Hanbel]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
DAEŞ’i Müslümanlar bitirmelidir! (2)

Oğlunun cenazesini almak için Suriye’ye giden bir babadan dinlemiştim; kendi oğlu gibi hepsinin de boylu poslu aslan gibi seçkin, yakışıklı, İslami açıdan az çok kendilerini yetiştirmiş delikanlılar olduğunu söyledi. Böyle olduğunu az çok biz de görüyor ve biliyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların yegâne birikimi olan böylesi bir hazine maalesef bu topraklara çekilerek, çağrılarak imha edilmiştir, ümmet için ne büyük bir felakettir.

Acı olan şey, Suud Selefiliğinden kaynaklanan ve var olduğu günden bu yana küfür cephesine karşı hiç bir şey yaptığı görülmemiş, onun yerine “bid’at ve hurafelerle mücadele adına” sadece Müslümanlarla savaşan bu zavallıların akıbetlerine kendi yakınlarından başka ağlayanları da yok.

Daha da acı olanı, yüz binden fazla Müslüman gencin ölümünden sonra geriye kalan hiç bir şeyin olmamasıdır.

Tarih boyunca İslam ümmetinin başına böylesi bir felaket kaç defa gelmiştir acaba?

Evet, Müslümanların en değerli hazinesi olan gençliği insafsız bir değirmen gibi öğüten Daeş’i Müslümanlar kendileri bitirmelidir, Müslümanlar feshetmelidir, Müslümanlar sonlandırmalıdır, bu felaketin devam etmesine artık müsaade etmemelidirler.

Fakat hangi Müslümanlar? Laik rejimlerin rahat koltuklarından ahkam kesen, “Daeş ve benzeri örgütleri Amerika kurmuştur...” insafsızlığında bulunan masa başı beyefendileri değil elbette.

Zaten Daeş ve benzer yapıların ortaya çıkmasının bir sebebi de emperyalizm karşısında sessiz kalan böylesi ulemâ ve yöneticiler değil midir?

Şimdi gelinen böyle bir aşamada bu gençlerin emperyalizmin oluşturduğu koalisyon güçlerinin imhasıyla bitirilmesini istemek ve beklemek imanla ve insafla asla bağdaşmayacağı kanaatindeyiz.

Daeş’i Müslümanlar bitirmelidir. Daeş’i dağıtıp sonlandıracak olanlar, en azından o gençler kadar Tevhidî endişe taşıyan Müslüman ilim adamları olacaktır.

Biz en azından sesimizi ulaştırabileceğimiz bu ülkede yaşayan Tevhid şuuruna sahip dostlarımıza diyoruz ki; Daeş veya benzer tekfir düşüncesine meyilli gençlerle köprüleri tamamen atmayalım, samimi bir şekilde merhametle yaklaşalım, onlar bizimle selamı kesmiş olsalar da biz onları bırakmayalım.

NOT: Dün ‘PKK’yi Kürtler bitirmelidir! (1)’  yazımız sonrası bugün ‘DAEŞ’i Müslümanlar bitirmelidir! (2)’ dedik ve yarın da ‘Kemalizm’i Türkler bitirmelidir! (3)’ diyeceğiz inşallah.

(Devam edecek…)

 M.GÖKTAŞ


8 kere okundu.
Diğer Makaleler