KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İşte bu (Kur'an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir. (İbrahim - 52)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
İstanbul Sözleşmesi: CHP bile böyle bir yasa çıkarmadı!

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” adı altında varmak istedikleri hedef de oldukça açıktır: Ailesiz bir toplum oluşturmak… Haddizatında değerli ve dahi kutsal olan aileyi itibarsızlaştırmak yönündeki çabaları da bundandır. Dikkat edilirse, bir yandan aileyi bireysel özgürlüklerin önündeki engel olarak tanımlarken, bir yandan da zinayı, yani evlilik dışı ilişkileri, eşcinselliği ve eşcinsel evliliği özendiriyorlar ve hatta teşvik ediyorlar. Son yıllarda mahkeme salonlarının birbirine boşan ma davası açanların adeta istilasına uğramış  olması da bundandır.

TBMM’nin kuruluşundan bugüne kadar çıkarılan yasalar incelenirse, Atatürk’ün yeni bir toplum oluşturmak adına gerçekleştirdiği devrimler ve çıkardığı yasalar da dâhil, hiçbirinin İstanbul Sözleşmesi kadar aile yapımızı tahrip edemediği görülecektir. 

Ne yazık ki Müslümanlar olarak hala durumun vahametinin farkında değiliz. Gerçi hem hükümeti eleştiren ve hem de toplumu bu tehlikeye karşı uyaran Abdurrahman Dilipak, Ahmet Şimşirgil, Muharrem Balcı, Sema Maraşlı ve Yusuf Kaplan gibi şahsiyetler de var. Ancak bu tepkiler oldukça yetersizdir. Özellikle âlimlerimizin “doğrucu Davut olmak zamanı değil” gibi bahanelere sığınmadan ve dahi kınayıcıların kınamalarından da korkmadan İslam’ın bu konudaki hükümlerini  yalın bir dil ile anlatmaları gerekir.

Bana öyle geliyor ki, İstanbul Sözleşmesi lehinde el kaldıran milletvekillerinin çoğu onu okumamışlardır. Eğer okuyup anladıkları halde el kaldırdılarsa, vay halimize! Yani bu demektir ki, başta Ak Parti olmak üzere TBMM’nin ezici çoğunluğu evlilik dışı ilişkileri, eşcinselliği ve eşcinsel evlilikleri onaylıyor. Hal ve hakikat böyle iken, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın İstanbul Sözleşmesi ile ilgili bir soruya, “nas değildir” şeklinde cevap vermesi gerçeğin hilafınadır. Çünkü kendisi de biliyor ki, çıkardıkları bu yasa yürürlükten kaldırılıncaya kadar nastır!

Zaten nas olduğu içindir ki, kendi hükümetinin direktifleri doğrultusunda TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu 3 Temmuz 2019’da toplandı ve kendi bünyesinde “İstanbul Sözleşmesi›nin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu” adında bir komisyon daha kurdu. Başkanlığına Ak Parti Milletvekili Hülya Nergis’in seçildiği bu komisyonun üyeleri de KADEM, Kadın Dayanışma Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve Türk Kadınlar Birliği’dir.

Bu dernekleri aynı çatı altında gördüğümde, aklıma gelen ilk soru şu oldu: yöneticilerinin kendilerini Müslüman olarak tanımlayan KADEM ile yine yöneticilerinin kendilerini İslam’ın dışında konumlandırdıkları bu derneklerin üzerinde mutabık kaldıkları ve hayata geçirmek için birlikte cansiperane birlikte mücadele ettikleri şey nedir?

Üzülerek ifade edeyim ki, KADEM İstanbul Sözleşmesi bağlamında üslendiği rol veya kendisine biçilen rol itibariyle bir Truva Atı gibidir. Yine İstanbul Sözleşmesi bağlamında doğruları söylememekte ısrar etmesi ve kendisine yöneltilen sorulara cevap vermek yerine maksadını aşan bir üslup kullanması da bu endişemizi doğrular niteliktedir.

Evvela belirtelim ki, Cumhuriyet Tarihi boyunca İstanbul Sözleşmesi kadar toplumun değerlerini topyekûn hedef alan bir kanun çıkarılmamıştır. Öyleyse hiçbirimizin sözü eğip bükmeye ve hakikatin hilafına konuşmaya hakkımız yok. İster hükümet olsun ister KADEM veya başka kurum ve kişiler olsunlar, İstanbul Sözleşmesinden yana olmak, bu toplumun değerlerine karşı başlatılan topyekûn savaşın birer neferi olmayı da kabul etmektir!

Hükümet, KADEM ve bu yasaya hayat verenlere şu soruyu yöneltiyoruz: İstanbul Sözleşmesi zinayı, eşcinselliği ve eşcinsel evliliği meşru gördüğü, aileyi itibarsızlaştırıp aile-evlilik dışı üremeyi zımnen teşvik ettiği ve kısaca manevi ve milli değerlerimize karşı bir savaş ilanı olduğu halde bu yasayı cansiperane mücadele ile sahiplenmenizi iman ettiğiniz Kur’an’ın hangi hükümlerine borçlusunuz?

 DR.BEKİR TANK


314 kere okundu.
Diğer Makaleler