KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

Şuna dikkat edin!
İdarecilerinizde hoşlanmadığınız bir husus gördüğünüz vakit, o meseleyi tasvip etmediğinizi gösterin. Ama hiçbir surette de itaatten vazgeçmeyin. [Tirmizi, Fiten 63]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Yağcılar Toplumun Kolestrol Seviyesini Yükseltir

Kolesterol konusuna öyle çok geniş girecek değiliz. Ancak şunu ifade etmek gerekir ki yağlı ballı besleneler obezite, kolesterol başta olmak üzere birçok sorunla karşılaşırken yağcılar ise toplumun ve ülkenin kolesterol seviyesini yükseltiyor. Doktorlar kolesterolden korunmak için şunu yapın bunu etmeyin diye tavsiyede bulunurken bir hususu hem de pek mühim bir hususu atlıyorlar. Hani haksız da sayılmazlar çünkü onlar tabiplik yapıyor. Bahsettiğimiz konu ise hekimlik alanına giriyor. Evet, onlar önemli bir hususu atlıyorlar ve bu da yağcı kimselerin ülkenin ve toplumun kolesterol seviyesini yükselttiği gerçeğidir.

Kanın yağlanması olan kolesterol aşırı olduğunda damar sertliğine, kanın pıhtılaşmasına ve bir ihtimal kalp krizine yol açabilir.

Kolesterolün belli başlı belirtileri şunlardır

  • Ciltte lekelenmeler
  • Solgun görünümlü cilt
  • Yüzde ve özellikle göz çevresinde oluşan sarı renkli yağ bezeleri.

Bütün bunlar estetiğe zarar veriyor. İşte yağcılar insanın yüz ve cilt güzelliğine zarar veriyor. Yağcıların sözleri, düşünceleri ve eylemleri yüz ve cilt nemlendirici krem olmuyor bu nedenle cilt solgun, lekeli bir hal alırken yüzde lekeler oluşuyor.

  • Göğüs ağrısı

Yağcılar göğsü gönlü ferahlatmıyor. Söyledikleri her şey geçici bir rahatlama sağlıyor. Çünkü yağları özden değil köpüktendir. Yağcıların yağı özden olsaydı yağ gibi olurdu ama yağcılık sadra şifa olmuyor.

  • Halsizlik ve yorgunluk

Normalde yağ sürtünmeyi engelliyor bu da hızlı ve kolay hareket etmeyi, yol almayı sağlıyor ancak yağcılarınki sürtünmeyi daha da artırıyor bu da halsizliğe ve yorgunluğa yol açıyor. Çünkü onların lafları ve düşünceleri köpük gibidir.

  • Baş dönmesi

Yağcıların düşünceleri ve lafları damarlardan ve sinirlerden kolay bir geçiş sağlamıyor bunun aksine pıhtılaşmaya sebep oluyor bu da baş dönmesine yol açıyor.

  • Yaraların geç iyileşmesi

Normalde merhemler, kremler yaraları hızlı iyileştirir. Ama yağcılarınki tam aksi bir etki yapıyor. Çünkü onların işi teşhis ve tedavi değil pansuman, oyalama belki pohpohlamadır bu nedenle sonuç ortadadır.

  • Nefes darlığı

Yağcılık gönülden ve ciğerden değil ki nefesi kuvvetli yapsın. Bilakis yağcılık neticede kişinin sesini, soluğunu kesiyor.

  • Vücudun bazı bölgelerinde morarmalar

Bu morarmalar yağcıların utanmamasının yansımasıdır. Çünkü onlar ne olursa olsun morarmıyorlar. Rezil olmuyorlar. Bu da ciltte kendisini gösteriyor.

İşte bu nedenlerden dolayı Kur’an karşılıklı yağcılık yapmayı reddediyor.

Çünkü yağcılık yağ değildir, köpüktür. Tedavi değil pansumandır. Merhem değil makyajdır.

Kur’an kolesterol seviyesini yükselten yağcılar konusunda uyarıda bulunuyor. Yoksa yağcıların sebep olduğu kolesterolü dengelemek pek öyle kolay bir iş değildir.

ABDULHAKİM SONKAYA


73 kere okundu.
Diğer Makaleler