KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

BİLGİ REHBERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İşte bu (Kur'an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir. (İbrahim - 52)

Hadis-i Şerif

Kim, sözleşme yaptığı kimseye zulmeder, hakkını kısar veya gücünün üzerinde bir şey emreder yahut rızası dışında bir şeyini alırsa kıyâmet günü onun aleyhine bizzat ben delil (ve davacı) olacağım. [Ebu Davud, Harac 33]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Ümmetin Şehidi Muhammed Mursi

Onlar için en önemli gaye, yaşayışlarıyla Allah’ı razı etmek olmuştur. Bu yüzden çektikleri eziyetler, maruz kaldıkları zulümler ve başlarına gelen musibetler onları davaya hizmetten alıkoymamıştır. Bu isimlerin, dar-ı bekaya irtihallerinden sonra da İslami çalışmalara çok ciddi katkıları olmuştur. Zira hayatları boyunca yaptıklarıyla, gelecek nesiller için numune-i imtisal olmuşlardır. Allah onlardan ebeden razı olsun.

Günümüzde de İslam âlemi içerisinde çok değerli dava adamları yaşamaktadır. Bunlar da Rablerine verdikleri söze sadık kalarak yaşamlarını sürdürmüş, hüküm sahiplerinin yaptıkları teklifleri kabul etmemiş ve çağın zalimleri önünde diz çöküp boyun eğmemişlerdir. Bu aziz şahsiyetlerden biri de Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Sayın Muhammed Mursi’dir.

Muhammed Mursi, 2012’de yapılan seçimlerden galip çıkmış ve Mısır’ın ilk meşru Cumhurbaşkanı olmuştur. Göreve başladığı gibi İslam’a ve şeriat kanunlarına vurgu yapması, Batı’nın küresel şer güçlerini ve yerli işbirlikçilerini memnun etmemiş ve bu şer güçlerin darbeyle Muhammed Mursi’yi devirmek için muhtelif planlar yapmalarına sebebiyet vermiştir. 

Göreve başladığı 17 Haziran 2012 tarihinin üzerinden henüz bir yıl geçmeden Batı’nın destek verdiği yerli uşaklar, 3 Temmuz 2013’te Muhammed Mursi’ye darbe yapmış ve onu alıkoyarak görevinden uzaklaştırmışlardır. Darbe sonrası barışçıl gösteri yapan Muhammed Mursi taraftarlarına yönelik kanlı katliamlar yapan darbecilere ikiyüzlü Batı sürekli destek vermiştir. Sonraki süreçlerde haksız ve hukuksuz tutuklamalar olmuş, mahkemelere çıkanlara ise idam cezaları verilmiştir.

Mısır’da İhvan-ı Müslimin Cemaati mensuplarına yönelik baskı, şiddet, katliam ve hukuk dışı uygulamalar günümüze kadar devam etmiş ve halen de devam etmektedir. Zulüm ve katliamlarını aralıksız sürdüren Sisi cuntası, cürümlerine bir yenisini daha eklemiştir. İlk seçilmiş meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin dar-ı bekaya irtihaline sebep olmuştur. Muhammed Mursi, Sisi’nin firavun zindanlarındayken ve esaret altındayken şehadet şerbetini içerek Rabbi Rahman’a göçmüştür. 

Darbecilere karşı izzetli ve onurlu duruşuyla bildiğimiz Muhammed Mursi’nin şahadetiyle İslam ümmeti aziz bir şehid daha kazanmıştır. İslam ümmetinin mazlum bir şehidi olan Muhammed Mursi, adını tarih sayfalarına silinmez bir şekilde yazdırmıştır. Gelecek nesiller onu daima yapmış olduğu iyi ve faydalı çalışmalar ve zalimlere karşı dik duruşuyla hatırlayacaktır. Onun mazlumca vefatı, zalimlerin saltanatlarının yerle yeksan olmasına ve ümmetin birlik ve beraberliğine vesile olacaktır.

Zalimler, Muhammed Mursi’nin ebedi âleme gidişiyle kazandıklarını ve rahat edeceklerini sanmamalıdırlar. İslam ümmeti içerisinde Peygamber takipçisi Muhammed Mursi’lerin sayısı oldukça fazladır. Yeryüzünde Sisi’ler var oldukça, Mursi’ler zalimlere boyun eğip diz çökmeyeceklerdir. Boyun eğmek, diz çökmek, teslim olmak ve davadan taviz vermek, Muhammed Mursi’nin yolunu takip eden Müslümanlar için asla söz konusu değildir. Zira Müslümanlar, aziz İslam için haddi aşan zalimlere karşı mücadele etmeyi bir görev bilmişlerdir.

İman sahibi yiğit bir Müslüman olan Muhammed Mursi’nin mazlumca şehadeti, yeryüzünde fitne peşinde olan zalim ve işbirlikçilerinin sonunu getirecek ve mustazafların uyanışına vesile olacaktır. Ve inanıyoruz ki bugünkü gelişmeler karşısında sevinen zalim ve işbirlikçi küresel şer güçler, aziz şehidin kanında boğulacaklardır. Zira biliyoruz ki Allah-u Teâlâ mazlumların yüreğini acıtan zalimlerin yaptıklarının cezasını erteleyebilir ancak kesinlikle ihmal etmez.

M.ŞERİF DURMAZ


115 kere okundu.
Diğer Makaleler