KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

KUR'AN-I KERİM MEALİ

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   GÜL BAHÇESİ(CANLI)
12:00   KADIN VE TOPLUM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
14:30   MÜZİK
15:00   ADABI MUAŞERAT
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   NUR BAHÇESİ
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Muhakkak, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır." (İnşirâh - 6)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Resulullah’a kardeş olmak

Ey Nur-u Dilara, ey Resul-i Zişan! Kalemlerimiz senin emsalsiz yaşantını yazmakla müşerref oluyor, sözlerimiz seninle anlam kazanıyor. Karanlıklar senin varlığınla etrafı bir nur gibi aydınlatıyor. Yolunu kaybetmişler, haktan sapıp yanlışa düşenler nebevi mesajınla doğruyu buluyor, huzur ve saadeti elde ediyor.

Efendim, bizler sana sevdalı, bizler sana müştak! Bizler seni görmeden sana inanan, seni candan seven ve kutlu davan için yoluna kurban olan kardeşlerin olarak, sana olan aşk ve sevdamızı haykırmak adına yine meydanlardayız. Seninle savaşanların, sana düşmanlık edenlerin, seni rehber kabul etmeyenlerin kaybettiklerini tüm dünyaya ilan etmek adına meydanlardayız.

Ey kutlu nebi! Sana olan özlem ve sevgimizi meydanlara ilmek ilmek işledik. Kurtuluş ve özgürlüğün, sahil-i selamete ermenin senin yolunu takip etmekte olduğunu anlattık. Yolunun paklığı ve davanın cihanşümulluğu bizlere daima güç ve kuvvet verdi. Ve bu güç, aziz dava için gece gündüz çalışmamıza vesile oldu.

Ey kutlu önder, ey aziz Peygamber! Kimi zaman engel olmak istediler sevdamıza. Bunun için zulmettiler bizlere, gönderdiler sürgünlere, attılar zindanlara. Bizleri zindana attılar ancak yüreğimizdeki Muhammedî aşkı söküp atamadılar. Bu yaşadığımız zorluklar, sana sevdalı olduğumuz içindi. Hedefleri; bizleri yolundan, sünnetinden uzaklaştırmak, doğruyu, hak ve hakikati bulmamızı önlemekti.

Bizler gün geldi Ammar olduk, gün geldi Sümeyye. Bazen Bilal olduk eğmedik başımızı zulme, bazen Hubeyb olduk asıldık darağaçlarına. Bizlere, seni terk etmemiz için tekliflerde bulundular, seninle aramıza mesafe koymamızı, senin sevdandan vazgeçmemizi istediler. Ancak hiçbir zaman sevdandan vazgeçmedik. Senin sevmekten, seni anlamaktan, seni anlatmaktan ve aziz davan için serdengeçti olmaktan bir an bile geri durmadık.

Hep birlikte seni anmaya, senin güzel ahlakını, evrensel mesajını anlatmaya başladık. Köy, belde, ilçe ve il demedik dağıldık ülkenin dört bir yanına. Hayat bahşeden mesajlarından kimsenin habersiz kalmaması için uğraş verdik. Ev ev dolaştık, köy köy gezdik. Davetini götürdük sevdalı yüreklere. İsmin anılınca kendinden geçen elleri öpülesi anneler gördük. Adın zikredilince kendilerini tutamayan yaşlı amcaların sevinç gözyaşlarına şahid olduk.

Ey nebiler sultanı! İsminden söz edilince ve sen bahse konu edilince her şey değişir ve güzelleşir, kelimeler anlam kazanır, aşılması zor engeller aşılır, girift bilmeceler kendiliğinden çözülür. Çokça şahid olduk senin isminin o manevi gücüne, çok defa aşılması zor engelleri aştırdı bizlere, düşmanların planını boşa çıkardı çoğu kez.

Bıraktığın mirasa sahip çıktık ey nebi! Kur’an’a, sünnete dört elle sarıldık. Feryat olduk, tufanların karanlıklarında yorgun gözlere nur olduk, fakr deryasına daldık. Zulmün karşısında mücadele eden hakikat çağrıcıları olduk. Yeri ve göğü iman ve fedakârlığımızla sarstık, gece ve gündüz zamanın gizemli sessizliğinde münacata durduk, kalplerimize ve ruhlarımıza ağırlık yapan ukdelerin çözülmesini istedik şanı yüce Rabbimizden.

Efendim! Kutlu ve nurlu davan için çıktık yola; seni anmaya, anlamaya ve anlatmaya. Sana olan bağlılığımızı ispat etmeye, biatimizi yenilemeye. Aşk ve sevdamızı, heyecan ve muhabbetimizi on binlerle beraber haykırmaya. İrfanla yoğrulmuş varlığımızı yoluna adamaya ve senin kardeşin olmaya. Ey ahlak ve adalet rehberi, ey insanlığın önderi! Kardeşin olarak kabul eder misin bizleri...

 

M. Şerif Durmaz


57 kere okundu.
Diğer Makaleler