KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Sizi bir çamurdan yaratan, sonra ölüm zamanını takdir eden ancak O'dur. Bir de O'nun katında muayyen bir ecel (kıyamet günü) vardır. Siz hala şüphe ediyorsunuz. (En’âm - 2)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Fazla panik yapmayalım

Mesela yılbaşı konusunu bir ölüm kalım, bir var olma ve yok olma konusu gibi ele alıyoruz. Elbette basite almıyoruz ama şunu bilelim ki yılın üç yüz altmış dört gününü Müslümanca yaşayan bir kişi her halde son gününü de Müslümanca yaşayacaktır. Fakat öyleleri de vardır ki zaten yılın günlerinin büyük bir kısmını Noel'e benzer yaşıyorsa bir gün için paniklememize ne gerek var?

Bazılarımızın İslami düşünce ve çizgilerindeki değişmeleri konusunda da öfke ve paniğe kapılmadan soğukkanlı hareket etmemizde de büyük faydalar vardır.

“Falan kardeşimiz bir kaç meal okuyarak şöyle şöyle düşünmeye, sünnete şöyle bakmaya, falan kardeş de filanı dinleye dinleye herkesi tekfir etmeye başlamış türünden şikayetlenmelere çokça rastlıyoruz. Hatta bizzat bu kardeşlerin kendileriyle muhatap oluyoruz.

Hiç acele etmeden sakin ve soğukkanlı olmamız gereken bir noktadayız.

Önce şunu bilelim ki hiç kimseyi meal veya başka bir kitap okumaktan alıkoyamayız, engelleyemeyiz ve yine hiç kimseyi bir başkasının dersinden ve sohbetinden de vazgeçiremeyiz.

Bize düşen sakin bir şekilde bildiklerimizi aktarmak, aramızdaki köprüleri yıkmamak. Daha da önemlisi, kendimizi ciddi anlamda yetiştirmek ve yenilemek.

Korkmayın, bir kardeşimiz bugün biraz meal okuyarak kendine göre o mealden yeni yeni hükümler çıkarıyorsa okumaya devam etmesini, biraz da Arapça öğrenmesini isteyeceğiz. Allah'ın izniyle Rabbimiz ona yanlış yaptırmayacak, yanlışlarını da düzeltecektir.

Tekfir çizgisinde olan kardeşler için de aynı kanaate sahibim, tanıdıklarımdan hiç biriyle bağlarımı koparmadım, düşünmüyorum da. Onlara da okumaya devam etmelerini tavsiye ediyorum.

Şu son günlerdeki Vahiy tartışmalarına da balıklama girmeden soğukkanlı bir şekilde izlemeye çalışıyorum.

Böyle bir günde hiç kimse bu dalgalanmayı kolay kolay önleyemez. Ama biz inanıyoruz ki dalgalanma olmadan durulma olmaz. Durulacaktır inşaallah. Hem de İslam ve Müslümanlar bu dalgalanmanın neticesinde güçleneceklerdir.

Söylediğim gibi fazla panik yapmayalım.

 

Görüş ve Önerileriniz için... 

137 kere okundu.
Diğer Makaleler