KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İşte bu (Kur'an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir. (İbrahim - 52)

Hadis-i Şerif

Kim, sözleşme yaptığı kimseye zulmeder, hakkını kısar veya gücünün üzerinde bir şey emreder yahut rızası dışında bir şeyini alırsa kıyâmet günü onun aleyhine bizzat ben delil (ve davacı) olacağım. [Ebu Davud, Harac 33]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Arz-ı Halimdir -3

Bir ömür... Ne zaman biteceği belli değil; bugün yarın veya bir müddet sonra... Rabbim ayaklarımızı doğru yolda, hak dava üzere sabit kılsın. Ama en azından bir müddet fiziki olarak uzak kalacağım belli. Bu sebeple anlayışla karşılayacağınızı umarak, teşekkür ve helallik dileme ve nasihatleşme babında, ailemden başlayarak bir şeyler yazmak istiyorum.   

Önce annem; bizleri yetim olarak büyütmesine ve üzerimize titremesine rağmen, İslam adına bedel ödeme ve cezaevi söz konusu olduğunda, her seferinde çocuklarını bir kurban gibi Allah'a adayan, dağ gibi imana sahip sevgili anneciğimin değil sadece ellerinden, ayaklarının altından öpüyorum. Ve her daim varlıkları ve yardımları ile arkamda duran ve bana destek olan abilerime ve kardeşlerime minnettarım.

Çok yoğun ve yıpratıcı geçen bir mücadele geçmişimiz oldu. Bu yoğunlukta da en çok ihmal ettiğimiz ailelerimiz oldu. Sadece hal anlaşılsın diye ifade edeyim; ailem yedi defa ameliyat oldu ve hiçbirinde yanlarında olamadım. Bu konuda yaşadığı bütün zorluklara, acılara, üstlendiği ağır sorumluluklara ve yokluğumda çocuklarıma hem annelik hem de babalık yapmasına rağmen, bu mücadelede bir dava kadını olarak sürekli destekçim olan eşime teşekkür ediyorum.

Yoğun ve ağır mücadelede en çok ihmal ettiğim çocuklarımın da zaman zaman kabullenmekte zorlansalar da, durumumu, “davası için her şeyini feda eden ve her şeyden vazgeçen bir babanın çırpınışları ve yetmezlikleri” olarak gördüklerine ve göreceklerine inanıyorum. Rabbimin emri ile, insanlığın hali, ümmetin çocukları için koşuştururken elimde olmadan çocuklarım hakkında bıraktığım boşlukları, sürekli Rabbimin dolduracağına inandım ve inanmaya devam ediyorum.     

İslam ile tanışmamda, şahsiyetimin oluşmasında emeği geçen, bu kutlu davada beraber yol aldığımız, gecesiyle gündüzü ile çalıştığımız, isimleri gönlümde, varlıkları hatıralarımın en anlamlı yerlerindeki güzel insanlar, isimsiz kahramanlar, dava arkadaşlarım, ahiret yoldaşlarım, sizleri kalbim çatlarcasına çok seviyorum. İyi ki sizleri tanıdım, iyi ki varsınız, iyi ki dünyama girdiniz, sizler bu dünyanın cenneti oldunuz. Peygamber (sav) döneminde yaşasaydınız samimiyetiniz, fedakarlığınız, ihlasınızla şüphesiz adınız “ashab” olurdu. Rabbim davamızı aziz, birlikteliğimizi cennet kılsın.

Bu zamanın imanlı, güzel ahlaklı her bir genci, eli öpülecek değerdesiniz. Bu davanın gençleri, cennet efendisi gençlerin yol arkadaşlarıdır. Bu davanın gençleri, seleflerinin yıllarca harcadıkları emek, yaptıkları büyük fedakarlıklar, ödedikleri bedeller ve verdikleri canlar ile oluşturduğu ve bugünlere taşıdığı, peygamber mirası bu kutlu davayı yarınlara taşıyacak olan iyi birer halef olmalıdırlar.

Ve gönlümde olmalarına rağmen soramadığım, ihmal ettiğim, yetiştiremediğim, hakkını veremediğim, beklentisini karşılayamadığım, bilerek veya bilmeyerek kalbini kırdığım, haksız yere kendisini üzdüğüm herkesten özür diliyorum. Hakkınızı helal edin.

Son söz bu davanın öncülerine; ektiğiniz tohumların on binler, belki yüzbinler olarak boy vermesi dışında, bu davayı Kur'an ve Sünnet temelli vasat bir yol kıldığınız; İslam aleminde çoğunluğun aklını kaybettiği, aşırılık, öfke, nefret ve düşmanlık ile hareket ettiği bir zamanda; büyük zulümlere uğranılmasına ve büyük acılar yaşanılmasına rağmen akılla, yapıcı, maslahattan yana, şefkat, merhamet ve hikmetle bize istikamet üzere yol aldırdığınız için sizlere hürmetlerimi sunuyorum. Biz sizlerden razıyız, Rabbim de sizlerden razı olsun.    

 

Görüş ve Önerileriniz için... 

120 kere okundu.
Diğer Makaleler