KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
12:30   MÜZİK
13:00   CUMA SOHBETİ
13:30   MÜZİK
14:00   ÖZEL GÜNDEM
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   ÖZEL GÜNDEM
22:00   ANALİTİK EĞİTİM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır. (En’âm - 59)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Şaşırdık hangi gâvurla olacağımıza

Amerika'nın bundan böyle Türkiye için stratejik bir ortak olamayacağı konusunda kanaat oluşmuş durumda. Bırakın stratejik ortak olmayı, bize yaptıklarını şöyle alt alta yazdığınızda Amerika'dan daha büyük bir düşman gösteremezsiniz.

Ülkenizin yönetimini doğrudan devirmeye yeltenen, darbecilere üs olmaya hâlâ devam eden, etrafınızı çevreleyen düşmanlarınıza binlerce tır silah veren, vermeye devam eden, ancak düşmanlara yapılabilecek ticari savaş yürüten birisine “en büyük düşman” değil de ya ne diyeceksiniz?

Durum böyle olunca kendimize başka kapılar aramaya başladık, zaten onlar da hazır bekliyordu, Rusya'yı kast ediyorum. Bütün dünyanın, özellikle Amerika ve Avrupa'nın kıskanacağı bir yakınlaşma yaşadık ve hâlâ yaşıyoruz.

Yaşananların doğruluğu yanlışlığı bir yana ne yeni stratejik dostlarımızdan ne eskilerden tam bir dürüstlük göremediğimiz gibi sükûtu hayalimizden bir türlü uyanamıyoruz.

Suriye meselesi öylesine içinden çıkılmaz hale geldi ki eski müttefiklerimiz gibi yeni müttefik adayımızı da “gâvur” diye nitelemekten kendimizi alamıyoruz.

İran buluşmasına üç dört gün kala Rusya'nın İdlib'e saldırmasının nasıl bir izahı olabilir? Karşı karşıya olunan insani felâket bir yana dürüstlük ve ahlâkî açıdan nasıl izah edilebilir?

Böyle bir Rusya ile bundan sonra kaç adım daha birlikte yürünebilir? Zaten bunu fırsat bilenler “ne varsa yine Amerika'da var, hatta bu işler bizzat Trump'la çözüme kavuşur...” demeye başladılar bile.

Buyurun, gâvurlardan gâvur seçin kendinize. Hangisini seçerseniz seçin olan müslümanlara olacak, İdlib insanına olacak. Ve onların ateşi yine bizim kucağımıza düşecek.

Artık ümitlerimiz İran'da yapılacak son görüşmeye kilitlenmiş durumda.

Fakat biz inanıyoruz ki er veya geç bu gâvurlar Diyar-ı İslam'dan def olup gidecekler. Ümmetin arasına örmeye çalıştıkları yalıtkan duvarı öremeyecekler. Bu günler de geçecek inşaallah, Rabbim o güzel günleri görmeyi ve katkıda bulunmayı bizlere nasip eylesin.

 

 

Görüş ve Önerileriniz için... 

38 kere okundu.
Diğer Makaleler