KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Herkesin yaptıklarına göre dereceleri vardır. Allah (c.c) onlara yaptıklarının karşılığını tam olarak verir..." (Ahkâf - 19)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Kime, niçin oy vereceğim

Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan'a oy vereceğim çünkü mevcut adaylar arasında ufka yönelik sözü olan bir aday göremiyorum. Varlıklarını Erdoğan karşıtlığı üzerinden temellendirmeleri bile acınacak bir durum.

Milletvekilliğinde HÜDA PAR'a oy vereceğim çünkü milletin vekillerinin asillerden habersiz olduğunu biliyorum. HÜDA PAR olmasaydı ya da HÜDA PAR'ın kadrolarının asil olduğu noktasında en ufak bir şüphem olsaydı vekillikte oy kullanmazdım.

Erdoğan'a oy vereceğim çünkü ülkemin dış politikada seviye yükselttiğini, çevre olmaktan çıkıp merkez ülkelerden biri olduğunu görüyorum. Elbette bu ülkenin bir sakini olarak bu durum beni mutlu ediyor.

HÜDA PAR'a oy vereceğim çünkü mecliste İslami bir muhalefetin olmayışının derin sancılarını çekiyoruz. Ahlaklı bir muhalefet anlayışı, iktidarı ahlaklı olmaya zorlar, oysa şirret bir muhalefetin itirazları iktidar erkini her zaman daha zorba kılar.

Erdoğan'a oy vereceğim çünkü İslam dünyasını çepeçevre kuşatan Siyonist-emperyalist ablukanın ne yapmaya çalıştığını görüyorum. Erdoğan'ın bu ablukayı kırmaya çalıştığını düşünüyorum; diğer adayların ne yapıp etmeyeceğini burada serdetmeye gerek yok. Beni ikna edemediler. Edemezler.

HÜDA PAR'a oy vereceğim çünkü mecliste “efendim söylediğiniz her söz haktır” diyen vekillerin bu ülkenin faydasına olduğunu düşünmüyorum. Keza “söylediğiniz her şey batıldır” diyen zihniyette oldukça sorunlu. Beni “güç erkinin doğrularına “eyvallah” diyecek, yanlışlarına “maazallah” diyecek birileri temsil etmeli. Bana, her söze “maşallah” diyen de lazım değil “lanetullah” diyen de…

Erdoğan'a oy vereceğim çünkü İslam dünyasının ciddi bir liderlik sorunu yaşadığını, Erdoğan'ın bu boşluğu doldurmaya başladığını ve yarınlar için umut saçtığını görüyorum.

HÜDA PAR'a oy vereceğim çünkü adamlar Kürt sorununu doğru teşhis etmişler. Bir defa benim/bizim düştüğümüz hatadan sıyrılmış Kürt Sorunu yerine Kürt Meselesi diyorlar. Düğmenin ilk düğmesi tanımlamadır, tanımlamaları bizim(kamuoyunun) tanımlamamızdan farklı. Ayrıca bu meselenin devletin kuruluş felsefesindeki kodlardan neş'et ettiğini, neşterin buraya vurulması gerektiğini biliyorlar. Meselenin nedeni “sistem”dir diyorlar. Oysa bu meselede 2 klasik yaklaşım vardır. Bir kesim (ki ben bunlara beyninin sol lobunu kullananlar diyorum)  “mesele Erdoğan kaynaklı” diyor. Diğer kesim (bunlar da beyninin sağ lobunu kullananlar“mesele PKK kaynaklı” diyor. Beynin sağ ve sol lobları aslında duyu lobları (etki-tepki) olduğu halde çözümü buralardan bekliyoruz… Abes… Oysa sorunları çözen, akıl yürüten, entelektüel üretim yapan, ahlaki yargıların, muhakeme etmenin, (adil) yargılamada bulunmanın, planlama yapmanın yeri ön lobtur. Ben HÜDA PAR'ın bu meselede ön lop ile hareket ettiğini, diğerlerinin duyu(etki-tepki) lobları ile hareket ettiğini düşünüyorum.

Evet, Pazar günü seçim olacak beynimin ön lobu bana “ülkeyi dışarıdaki tehlikelerden korumak için Erdoğan'a destek ol, içerde adil bir şahitliğin ikamesi için HÜDA PAR'ın sesine ses kat” diyor.

Hülasa bu Pazar aklımın götürdüğü yere gidiyorum.(inşallah)

Rabbim ümmet için ülkemiz için hayırlı kılsın.

 

Görüş ve Önerileriniz için... 

37 kere okundu.
Diğer Makaleler