KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Sabrederek ve namaz kılarak (Allah'tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah'a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir." (Bakara - 45)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Yemen açlıktan kırılıyor

Özellikle Suudi ve müttefiklerinin temel insani yardım malzemelerinin girişine çeşitli bahanelerle izin vermemesi, buradaki dramı ağırlaştırmaktadır. Adeta bu ülkeye bir muhasara uygulanmaktadır. Her türlü silahın girdiği bu ülkeye temel insani malzemelerin ulaştırılması noktasında büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Birleşmiş Milletler, çatışmalar nedeniyle yardımların ulaşamadığı Yemen'deki insani krize dikkat çekerek, 8 milyondan fazla insanın açlık tehlikesiyle karşı karıya olduğunu belirtti. Birleşmiş Milletler, Yemen limanlarında Suudi liderliğindeki koalisyon tarafından yapılan denetimler konusundaki endişelerini dile getirdi. Birleşmiş Milletler, Suudi koalisyonundan ve birçok Arap ülkesinden ve Yemen hükümetinden, ticari limanlar yoluyla gıda ve yakıt ithalatını güçlendirmelerini istedi. Yemen'deki çatışmanın son haftalarda yoğunlaştığını belirten Birleşmiş Milletler insani yardım koordinatörü Andrew Lukak, çatışmalar nedeniyle insani yardım faaliyetlerini kısıtladığını ve bu çatışmaların gerekli ticari malların ülkeye ithal edilmesini azalttığını söyledi.

Bu vahim tablonun ve insanlık ayıbının ortadan kaldırılması için, başta Müslümanlar olmak üzere, tüm insanlık sorumluluk almalıdır. Bu çağda başta çocuklar olmak üzere, insanların temel ihtiyaç maddelerinin yokluğundan dolayı ölmesi bir insanlık ayıbıdır, utanç verici bir durumdur. Hele de bu ramazan ayında bu Müslümanların açlık çekmelerinin kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Bir yandan enva-i tür yiyeceklerle iftarlarını açanları, diğer taraftan iftarlarını açmak için bir lokma ekmek ve bir yudum temiz su bulamayanları aynı ümmet karesi içerisinde bir araya getirme konusunda zorlanıyoruz. Mazlumların yaraları özellikle ramazan ayında sarılmalıdır, mazlumlar ramazanın bereketinden istifade etmelidir. Yemenli kardeşlerimiz bizi beklemektedir. İnsani yardım operasyonları, tüm siyasal kaygı ve mülahazaların dışında, her türlü hesabın üzerinde olmalıdır. Yemendeki sivil insanlar için bir kuruş harcamayan ve bu coğrafyayı harap eden Suudi rejimi, Haçlılara gelince bir kalemde milyar dolarları gözden çıkarabilmektedir. ABD'de bir felaket olursa veya bir yardım kuruluşu namına bir talep olursa, hemen bir kalemde yüz milyonlar hesaba geçmektedir. ABD yönetiminin tek bir talebi üzerine para muslukları hemen açılmaktadır. ABD yönetimi, işgal için para harcamak yerine, hazır sağmal inek bulmuşken, Suudileri sağmayı alışkanlık haline getirmiştir. Başta Suriye olmak üzere coğrafyamızdaki bütün operasyonlarının faturasını fazlasıyla Suudi Arabistan'a çıkarmaktadır. ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de görev yapan askerlerini geri çekme kararı aldığını açıklamıştı. Trump'ın bu kararından sonra Suudi Arabistan, Amerika askerlerinin Suriye'de kalmasını istedi.

Amerikan askerlerinin Suriye'deki görevlerine devam etmesi için Suudi Arabistan'dan finansman desteği isteyen Trump, istediği sonuca ulaştı. Buna göre; Amerika, Suriye ile Irak arasında yeni bir birlik kuracak. 30 bin kişiden oluşması planlanan yeni birliğin maaşları ise Suudi Arabistan tarafından ödenecek.

Ne yazık ki, İslam ümmetinin kaynakları yine İslam ümmetine dönük şeytani planların finansmanında kullanılmaktadır. Bu ümmetin beldeleri yine bu ümmetin kaynakları ile harap olmaktadır. Ümmetin evlatları yine ümmetin kaynakları kullanılarak katledilmektedir. Bunca imkân var iken öte taraftan çocuklarımız başta olmak üzere insanlarımız mahrumiyet içerisinde can vermektedir. Bu tablonun değişmesi için İslam ümmetinin bütün fertleri ve kurumları sorumluluk almalıdır. Bu vebal hepimizindir. Yemendeki kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve onların sesi olmak bu mübarek ramazanda yapılabilecek en güzel işlerden birisidir.

 

Görüş ve Önerileriniz için... 

230 kere okundu.
Diğer Makaleler