KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

BİLGİ REHBERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Sabrederek ve namaz kılarak (Allah'tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah'a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir." (Bakara - 45)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Seçimler üzerinden uluslar arası güçlere karşı durmak

Türkiye seçimlerinin her zaman dışarıyı ilgilendiren bir yönü vardır. Dış güçler, Türkiye'nin sistem açısından şekillenme aşamasını geçmediğine inanıyor ve olası gelişmelerin onların aleyhine sonuçlanmasından endişe ediyorlar. Bunun için bütün olanaklarını kullanarak sürekli kafa karıştırıyorlar. Kim kendilerinden yana kim onlara karşı, bunun üzerinden oyunlar kuruyorlar.

Bizde “tağut” bağlamında uluslar arası güçlere karşı durmak çok önemli. Batı, bunu dahi suiistimal edebiliyor. Bu durumda seçimler üzerinden uluslar arası güçlere karşı durmak, nedir?

Batı, hep demokrasi der, demokrasiyi seçimlerle özdeşleştirir. Ama koşullar lehinde olsa, Batı, seçimsiz bir Türkiye'yi seçimli bir Türkiye'ye tercih eder.  

Dolayısıyla bu seçimlerde uluslar arası güçlere karşı durmanın birinci adımı, seçimlere katılmak için istekli olmak, seçimlere katılımın artması çabasında olmaktır. Seçimlere katılmamak, seçimleri boykot etmek, kişilerin niyeti farklı da olsa bugünün Türkiye'sinde uluslar arası güçlerin eğilimleri doğrultusunda hareket etmektir, onların çıkarına hizmet etmektir.

Batı, İslam dünyasının etnik ve mezhepsel parçalanmışlık içinde boğulmasından yanadır. Irkçı, mezhepçi söylemi olanlar, eninde sonunda uluslar arası güçlere hizmet ederler.

Seçimlerde uluslar arası güçlere karşı durmanın ikinci adımı, Müslümanların birliğini öne çıkaranların yanında olmaktır.

Kabul edelim ki seçimlere katılan partilerden Batı'ya bağımlılıktan yana olanlar var, Batı'ya karşı bağımsızlığı ilke edinenler vardır.

Ta Sultan Abdülhamid günlerinden başlayan bir süreçle eskinin Türkiye'sinde İslamcılar ve Osmanlıcılar, Batı'nın karşısında Batıcılar ve Türkçüler Batı'nın yanındaydı. Zamanla çok şey değişti. Post-modernizm, Türkiye'ye de yansıdı.

Seçimlerde uluslararası güçlere karşı olmanın üçüncü adımı, Batıcı olanlarla Batı'ya karşı duranları, Türkiye'nin bağımsızlığını Batı'ya bağımlılığına tercih edenleri birbirinden ayırt etmektir. Kim ne kadar bağımsızlıktan yana ise o ölçüde uluslar arası güçlerin karşısındadır.

Batı, İslam dünyasında ahlaksızlığı bir savaş aracı gibi kullanmaktadır. Seçimlerde uluslar arası güçlere karşı olmanın dördüncü adımı, ahlaksızlığa karşı duyarsız olanların, ahlaksızlığı özgürlük sınırları içine alanların karşısında durmak, ahlaktan yana olanların yanında bulunmaktır.   

Batı, İslam ülkelerinin ve Türkiye'nin yolsuzluklar içinde enerjisinin tükenmesinden, yolsuzluğun toplumsal güveni yok etmesinden yanadır.

Seçimlerde uluslar arası güçlere karşı durmanın beşinci adımı yolsuzluğu olmayanların yanında olmak, yolsuzluğa bulaşanlardan uzak durmaktır.

Batı, İslam dünyasında ailenin dağılmasından yanadır. Seçimlerde uluslar arası güçlerin karşısında durmanın altıncı adımı, aileyi destekleyenlerin yanında olmaktır. Boşanmayı teşvik edenlerden, evliliği zorlaştıranlardan uzak durmaktır.

 

Ve nihayetinde Batı, İslam dünyasında zulümden yanadır. Batı, tarih boyunca zulmü İslam dünyasında Hıristiyanların Müslüman olmaması için alkışlamış, modern dönemde zalim despotları kendi vekili gibi görmüş, son dönemde ise zulmü İslam dünyasına müdahale için bir imkân olarak görmüştür. İslam dünyasında zulümden yana olanlar, hangi eğilimde olursa olsunlar nihayetinde uluslar arası güçlere hizmet ederler. Zira Müslümanlar zayıftır ve zulüm gören zayıf ya güçlüye sığınır ya da güçlü, zulmü onun işlerine müdahale için araca dönüştürür.

Bu mahiyette seçimlerde uluslar arası güçlere karşı durmanın yedinci adımı adaletten yana olmaktır.

Görüş ve Önerileriniz için... 

235 kere okundu.
Diğer Makaleler