KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Andolsun ki, biz size Hakkı getirdik. Fakat çoğunuz Haktan hoşlanmıyorsunuz." (Zuhruf - 78)

Hadis-i Şerif

“Kim, faziletine inanarak ve karşılığını yalnızca Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.”

[(Buhârî, Îmân, 28, Savm, 6; Müslim, Sıyâm, 203)]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Mustazaflar ve ümmetin geleceği

Tarihin birçok döneminde olduğu gibi yaşadığımız çağda da mazlum ve mustazaflar zulüm ve katliamlara maruz kalıyorlar. Suriye, Yemen, Arakan başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde mazlumların yürek yakan feryatları duyuluyor. Müslümanların sayıca çok olduğu bu zamanda bile İslam âlemi, mazlum ve mustazafların yaşadığı zulümlerin son bulması için ciddi bir çözüm bulamıyor.

Sebebi nedir acaba? İslam âlemi, Müslümanların yaşadığı sorunlara, maruz kaldığı zulümlere neden bir çözüm bulamıyor? Ümmetin selametini düşünen, Müslümanların birlik ve beraberliğini arzulayanlar neden inisiyatif alıp sorunlara çözüm üretemiyor? İslam ümmeti olarak sürekli zulümlere uğrayan, katledilen ve memleketlerinden sürülenler bizler mi olacağız? Allah aşkına daha ne zamana kadar emperyalist güçlerin oyun ve desiselerine seyirci kalacağız? Ümmet-i Muhammed olarak zalim ve müstekbirlerin oyunlarını bozmak ve mustazafların ümidi haline gelmek için ne zaman ayağa kalkacağız?

Gün, dünya mustazafları olarak zulümlere sessiz kalmayıp direnişe geçmenin, zalim ve zorbaların şeytanî oyunlarını bozmanın günü değil midir? Ey Allah'ın, yeryüzünün varisleri yapacağı müjdesine nail olan mustazaflar, ey zalimlerin zulmü karşısında metanetlerinden ödün vermeyen ve haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmayan aziz Müslümanlar! Ey serdengeçti yiğitler! Dünyada mazlum halklara yönelik işlenmedik zulüm bırakmayan egemen güçlerin oyunlarını bozmanın ve onurluca ayağa kalkmanın zamanı gelmedi mi? Ne zamana kadar hiçbir şey yapmadan sessizce bekleyeceksiniz!

Emperyalist güçler, son otuz yıldır İslam coğrafyasına dadanarak murdar emellerini gerçekleştirme yoluna başvurmakta ve her alternatifi deneyerek İslam coğrafyasının zenginliklerini sömürmenin yollarını aramaktadırlar. Üst akıl olarak İngiltere ve israil'in yönlendirdiği, ABD'nin de öncülük ettiği küresel projede etkin olan egemen güçlerin meselesi sadece İslam coğrafyasının zenginliklerini elde etmek değildir. İslam coğrafyasının zenginliklerini elde etmenin yanında bir de Müslümanları birbirlerine düşürme, birbirleriyle çatıştırma ve birbirlerine düşman etme hedefleri de vardır.

Hedeflerine ulaşma adına, Müslümanların farklılıklarını ve sorun oluşturmayacak ihtilaflarını sürekli gündemde tutarak aralarında anlaşmazlıkların oluşmasına ve sorunların yaşanmasına çalışmaktadırlar. Son yıllarda şeytanî emellerini açıkça ortaya koymuş olan küresel emperyalist güçlerin planlarında tamamen başarısız olduklarını söylemek zor olsa gerek.

İslam dünyası, tüm olumsuzluklara rağmen küresel emperyalizmin saldırılarını bertaraf etmek ve oyunlarını bozmak zorundadır. Emperyalizmin oyununu bozacak ve saldırılarını bertaraf edecek iradenin elbette gerçek manada İslam dünyasının birlik ve beraberliğini önceleyen ve bu konuda gerektiğinde bedel ödeyen Müslümanlar tarafından ortaya konulması gerekmektedir.

Zor bir dönemden geçen, içten ve dıştan her türlü taarruzla karşı karşıya olan İslam âleminin, saldırıların bertaraf edilmesi için ortaya koyacağı irade çok önemlidir. Zira zaman, İslam âleminin Batılı şer güçlerin oyunlarını boşa çıkaracak adımları atma zamanıdır. Bunun gerçekleşebilmesi için de Müslümanların aralarındaki sorunları çözmesi, ihtilafları bir kenara bırakması ve mutlak surette birlik olması elzemdir. İslam ümmetinin ve yeryüzü mustazaflarının geleceği açısından ehemmiyet arz eden bahse konu adımlar bugün atılmazsa, yarın çok geç olabilir.

M.ŞERİF DURMAZ


323 kere okundu.
Diğer Makaleler