KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

“O Ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi.” ( (Bakara Suresi, - 2)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
28 Şubat zihniyetiyle mücadele etmek

28 Şubat bitti mi? Siyasî ve askerî olarak ana yapısıyla bitti.

Devrin Başbakanı Bülent Ecevit çoktan yaşamını yitirdi, 20 yaşındaki gençlerin çoğu, onun partisi Demokratik Sol Parti (DSP)'nin adını bile duymamıştır. Ecevit'in yedeğine alınan yardımcısı Mesut Yılmaz'ı ancak oğlunun taziyesi için arayan olmuştur.

Devrin askerleri de emekli oldular, Ankara'da görülen davada bugün veya önümüzdeki günlerde hiç şüphesiz ağır cezalar alacaklardır.

Ama 28 Şubat zihniyet olarak hâlâ varlığını koruyor. Malum, zihniyet bir devre hakim olan anlayış, duygu ve zevk bütünüdür.

28 Şubat'ın aktörlerinin tamamı İslam düşmanı değildi, Müslümandan da nefret etmiyorlardı. Hatta bir kısmı evinde namazını kılıp Ramazan orucunu da tutuyordu.

Ama devrin aktörlerinin tamamına hâkim olan zihniyet, İslamîleşmenin devlet ve hatta bir boyuttan sonra millet için riskli olduğuydu.  

Onların bir kısmı ateistti. Kendi halinde bir ateist de değil, Allah'a imanla savaşmayı vazife bilecek kadar bir anti teistti, anlaşılır bir dille Allah düşmanıydı, günlük yayınlarında Peygamber düşmanlığı yapmaktan çekinmiyordu.

Diğer bir kesimi ise sadece bu Allah düşmanlarına, Peygamber düşmanlarına çıkarları için veya korkudan kapılmış kişiler değildi.

Bu kesim, İslamîleşmenin devlet için ve “bir boyuttan sonra” millet için riskli olduğu konusunda o Allah düşmanı kesimle müttefikti. Günün dünya gerçekliği içinde devletin yaşaması ve milletin birliğinin korunması adına devletin tamamen ve milletin de görünür biçimde İslam'dan uzak tutulması gerektiğine inanıyor, bunu bir tür zorunluluk olarak görüyordu.

İki kesimin buluşması ile bizim 28 Şubat zihniyeti dediğimiz, devleti ve milleti İslam'dan uzak tutmayı vazife bilen o muzdarip olduğumuz zihniyet ortaya çıkmıştır.  

Ne yazık ki bu zihniyet damarlara işlemiş; İslam dünyasının yaşadığı güncel vakalarla da kendisi için enerji bulup ayakta duruyor.

28 Şubat'ın zihniyetiyle mücadele çok önemli. Bu açıdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dönemin çetelerini gündeme getirmesi iyi bir haberdir. O çetelerin mağdurların mağduriyetinin giderilmemesi ise kötü haber…  28 Şubat'ın fiziken tamamen sona ermesi ancak zalimlerinin yanında mazlumlarının da dikkate alınması ile olur. Hiçbir zalimin yargılanması, mazlumun yarasının sarılması kadar mazlum açısından değer taşımaz.

Bunun yanında mücadele edilmesi gereken 28 Şubat'ın sadece fiziksel görünümü değil, aynı zamanda zihniyetidir.

28 Şubat zihniyeti neredeyse iki yüzyıldır zihinlere kazınıyor. Bütün acılarımızın İslam' a sahip çıkmaktan kaynaklandığı bilinçli bilinçsiz öğretiliyor. İslamlaşmayla tehdit altına girme, devlet ve millet için tükeniş yoluna girme bir tutuluyor. İslam'ın büyümemize, toplumsal düzenimize katkısı göz ardı ediliyor. İslam marjinalleştiriliyor.

İslam'dan korkan ve korkutan bu zihniyet yıkılmadıkça 28 Şubatçılık bir kâbus gibi var olmaya devam edecektir.

ABDULKADİR TURAN


356 kere okundu.
Diğer Makaleler