KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Afrin operasyonu

Akla ilk gelen ABD. Türkiye daha önce PYD'nin elinde bulunan Fırat'ın doğusuna operasyon yapmak istemişti. Ancak ABD, orada bayraklarını dalgalandırmış ve askerlerine zırhlı araçlarla devriye gezdirmişti.

Yani Türkiye'ye ben buradayım mesajı vermişti. Türkiye de bunun üzerine operasyonları durdurmuştu. Afrin ve Münbiç'te de benzer bir durum yaşanabilir. Ancak ABD'li yetkililerden, buraların ABD'nin operasyon alanında olmadığı yönünde açıklamalar geldi.

Aynı zamanda bu, şu manaya geliyor: ABD, Afrin ve Münbiç'de PYD'yi gözden çıkarmış olacak. Türkiye'de çözüm sürecini bitirmek üzerinden nasıl PKK'yı ve HDP'yi kurban etti ise, orada da PYD'yi kurban etmiş olacak.

ABD, bu gibi örgüt ve yapıları hedef ve çıkarlarına ulaşmak için kurban olarak kullanıyor sadece. ABD, günü geldiğinde Fırat'ın doğusundaki PYD'yi de kurban edecektir. Şu anda onun üzerinden bölgedeki işgalini ve varlığını tahkim ediyor.

Afrin ve Münbiç konusunda Türkiye'nin önündeki ikinci engel ise, Rusya. ABD kadar olmasa da Rusya'nın da PYD ile ilişkileri iyi. Ancak öyle anlaşılıyor ki Türkiye, İdlib karşılığında Rusya'yı Afrin ve Münbiç'e razı etmiş/edecek.

Afrin ve Münbiç'e yönelik operasyonların muhtemel sonuçlarından biri de içeride yaşanabilir. Tıpkı Kobani merkezli yaşandığı gibi. Kobani'ye yönelik saldırı, içeride kara propaganda ile bir ayaklanmaya dönüştürülmek istenmişti ve büyük bir vahşet yaşanmıştı.

Gerçi şu anda şartlar aynı değil. Ayrıca o dönemde sokaklara dökülen kitle, Kobani insani hassasiyetlerini, HDP/PKK'nın nasıl bir vahşetle kendi kirli amaçlarına alet ettiklerini yaşadı ve gördü. Ne şartlar tekrar o kitlenin tekrar sokaklara dökülme cesaretini sergilemesine fırsat verir, ne de o kitle artık HDP/PKK'nın çağrısı ile tekrar sokaklara dökülür.

Ancak Türkiye'nin yine de gözü, ABD'nin Adana konsolosu üzerinde olmalı. Çünkü Adana konsolosunun, bölgede olduğu haberleri geliyor.

Kobani olayları öncesi de ABD konsolosu bölgede cirit atmış, HDP ve PKK'ye yakın kurumlar arasında mekik dokumuştu.

Türkiye PKK ile uğraşırken asıl tehdidi gözden kaçırmamalı. Asıl tehdit ABD'dir. Türkiye ABD'yi tehdit olarak görseydi, Suriye'de işin başından beri doğru bir politika ve tavır belirlerdi ve Suriye'de ABD'nin planlarına hizmet etmezdi.

Türkiye, ABD'ye bu nazarla bakmadığı müddetçe yılanı koynunda beslemeye devam edecektir.

İncirlik ve Türkiye'deki diğer ABD ve NATO üsleri, Türkiye'nin, ABD yılanını beslediği üslerdir. Türkiye, ABD ile mücadeleye içeriden başlamadığı müddetçe de tam manası ile dışarıda başarılı olamaz.   

 


350 kere okundu.
Diğer Makaleler