KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MANŞET HABER-SESLİ MAKALE

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
12:30   MÜZİK
13:00   CUMA SOHBETİ
13:30   MÜZİK
14:00   ÖZEL GÜNDEM
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   ÖZEL GÜNDEM
22:00   ANALİTİK EĞİTİM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

Herşeyin bir zirvesi vardır. Kur'an-ı Kerim'in zirvesi de Bakara Suresidir.
Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur'an ayetlerinin efendisidir. Bu Ayet-el Kürsî'dir. [Tirmizi, Fezail-Kur'an 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Boşboğaz medya ve siyasetçilerin Filistin körlüğü

Özellikle Müslümanlar arasındaki ihtilaf ve iç çekişmeleri fırsat bilen terör şebekesi, her türlü korsanca eylemi pervasızca yapmaktadır. İç çatışmaların tırmanması ile beraber, Müslümanların güç ve imkânları boşuna heder oldu. Artık kimse asıl düşman olan israil'i görmemeye başladı. "İkinci israil" söylemi üzerinden kitleleri mobilize edenler, asıl israil'i görmemeyi ısrarla sürdürüyorlar. "İkinci israil" söylemi ile Irak Kürdistanı karşısında çok kısa bir süre içerisinde ittifak kuranlar ve askeri seçenek dâhil, neredeyse her konuda mutabık kalanlar, Filistinlilerin hak ve hukukunu ayaklar altına alan asıl israil'e gelince süt dökmüş kedileri oynamayı tercih etmektedirler. israil düşmanlığı üzerinden birilerini mahkûm etmeye kalkışanların, asıl israil ile ilgili politikalarını da bu söyleme uydurmalarını bekliyoruz. İslam ümmetinin evlatları olarak, bu beklenti en tabii hakkımızdır. Zamanında öyle bir söylem geliştirildi ki, kamuoyunda israil'e karşı yeni bir ittifak, yeni bir kuşak, halklarımızın beklentileri ile uyumlu siyasi ve askeri bir denklem umudu doğdu. Zayıf bir ihtimal bile olsa kulağa gayet hoş geliyordu. "Çakma israil" ihtimaline aslan kesilenlerin, asıl israil'i bir avuç suda boğması gerekiyordu. Çakma israil ithamına maruz kanlar bir avuç suda boğulurken, asıl israil'e karşı, "sen beni, ben de seni görmedim" tiyatrosu sahneleniyor. Filistin davasını, iç politikada siyaset sofralarında yıllardır meze olarak kullananlar, niye Filistinli kardeşlerimizin hak ve hukukunu korumazlar? israil'e birkaç saat ömür biçen "küçük enişteler" nerede? Ey çakma kâğıttan kaplanlar, kardeşlerinizi katleden zalimlere söyleyecek bir sözünüz yok mu? Hemen Kürdistan'ın fermanını imzalayanlar, israil'in fermanını neden imzalamıyorsunuz? Ey cesur yürekleri oynayan siyasi aktörler, o yüreklerinizi kediler mi yedi? Ey siyaset cambazları, artık mızrak çuvala sığmıyor; bunu bilesiniz.

Medyaya gelince; otu, böceği bile haber yapan, yazan tetikçiler, Filistinli Müslümanlara gelince kör ve sağır oluyorlar. Batı'da bir olay olduğunda, yayınlarını kesen ve son dakika haberi olarak bu olayları verenler, Filistin'e gelince nedense bu konuyu gündeme getirmiyorlar. Amerika'yı kendi memleketleri gibi, hatta daha ileri bir hassasiyetle takip eden medyanın,  Filistin'deki cinayet ve cürümleri yok saymaları utanç verici bir olaydır. Dünya medyası bu cinayetlere ve katliamlara sessiz kaldığı gibi, başta Türkiye medyası olmak üzere, halkı Müslüman olan devletlerin medyasının da bu konuda sınıfta kaldığını (istisnalar hariç) söyleyebiliriz. 

Filistin'deki on bir kardeşimizin şehid edilmesi, bizim için büyük bir olay iken, bazıları için gündemin son sırasına bile layık görülmemektedir. Haberlerin sonlarına doğru," gırgır şamata" kategorisine giren haberler ile bültenin bitirilmesi adet haline getirilmiştir. Ama bu kardeşlerimizin dramı, son haber olarak bile verilmemektedir. Siyasetçiler ve medya mensupları ota, böceğe tweet atarlar. Ama Filistinli mazlumlar konusunda ya tweetleri olmaz ya da tribünlere oynarlar. Demek bu zatlar nezdinde, İslam ümmetinin en temel davalarından ve dertlerinden olan Filistin davasının, "gırgır şamata" ve "ot, böcek" kadar bile değeri yoktur. Böylelerinin değeri de ancak gırgır şamata ve ot, böcek kadardır.

 M.ZÜLKÜF YEL


178 kere okundu.
Diğer Makaleler