KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

"Bana Cebrail Aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse Cennete girer." [Ebu Zerr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Şehirleri uçaklarla kurtaracağız diyenler yalan söylüyor!

Katledilen yüzbinlerin yanında milyonlar yerinden, yurdundan edildi. Tüm bunların ardından yangın yerine dönüştürülen yerlerde soğutma çalışmaları ve şehirlerdeki imar çalışmalarıyla ilgili umutlar başlamışken, öyle olmadı.

Parçacıklara ayrılan ve değişik unsurların hâkimiyetine terkedilen yerlerdeki fitne ateşi şimdi de patlamaya hazır bir volkanı andırır nitelikte.

Suriye'de sözüm ona Kürt PYD'si eliyle vurulan Arap bölgelerindeki travmanın etkisinin nasıl silinebileceği tartışılırken, bu sefer aynı militarist güçler eliyle İdlib'in hedef tahtasına konması, var olan acının daha da derinleştirilmesi gayretleri değildir de nedir?

Haziran 2014'te Telafer'de DAİŞ'le yaşanan çatışmalarda vuku bulan acıların etkisi dinmemişken, şimdi yeniden uçaklarla şehri geri alma seansları kim bilir kaç katı daha acı yaşatacak ve Musul'da şahit olunduğu gibi tüm dünyayı nasıl bir şehir enkazıyla karşı karşıya bırakacaktır!

Dün şehir ellerindeyken, karşıt gücün şehir dışından şehre yönelmek suretiyle gelişlerini uçaklarla durdurmayanların, bugün şehrin içinde, mahallede, evde, orada-burada sivillerin içerisindeki sözüm ona militanları savaş uçaklarıyla öldürmeye çalışmaları trajikomik değil mi? Şehirleri uçaklarla kurtaracağız diyenler yalan söylüyor!

Dün itibariyle başlatılan Irak'ın en büyük ilçesi 200.000 nüfusluk Telafer saldırıları da aynı seansların tekrarından başka bir şey değildir.

Yine siviller vurulacak, yine katliamlar yapılacak, yine bütün bir şehir yerle bir edilecek! Uçaklarla gelen bu saldırıların, sivil halkın canına mal olmakla beraber şehrin yerle bir edilmesine sebebiyet vereceği de açıktır.

Şu an İslam ülkelerindeki sorunların çözüm yöntemlerine bakıldığında, yanlış cebir gören bu azaların -bir kere- ağrısının dinmesinin imkânı yoktur. Yaranın bu şekil kabuk tutması da mümkün değildir.

PYD Rakka'yı veya İdlib'i alacak ve sorun çözülmüş olacak.. Veya bugün DAİŞ'te olduğu gibi Haşdi veya Araplar, çoğunluğu Türkmen ve Sünni diye nitelenen Telafer'i alacak ve sorun kalmamış olacak, öylemi? Bütün bunlar, ‘olmadı, bi daha, yine bi daha ve bi kez daha bi daha' müdahale etmenin zeminini oluşturmanın operasyonlarıdır.

Artık semamızda ecnebi uçaklarını görmek istemiyoruz; çünkü onlardan atılanlardan fayda gördüğümüze dair tek bir örnek yok! Topraklarımıza hep ölümü yağdırdılar bunlar. Bugüne kadar hep onlardan atılan bombalarla yıkılıyoruz, yanıyoruz ve ölüyoruz! 

Selam ve dua ile…

ABDULLAH ASLAN


387 kere okundu.
Diğer Makaleler