KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

BİLGİ REHBERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Bütün mesele Filistin, Kudüs ve işgal süreci!

Mescid-i Aksa ve Filistin etrafındaki bütün ülkelerde devam ettirilen savaş, kaos ve gerginlikler bunu bize fehmettiriyor.

İşgal rejimiyle yaptıkları anlaşmalar muvacehesinde ülkeler, görünürde kendilerini sağlama almaya çalışmaktalar.

Türkiye'nin, Mavi Marmara konusunda ön gördüğü koşullardan hatta esas olarak sunduğu şartlardan vazgeçerek israille anlaşması, kapandan kurtulmanın bir çırpınışı veya manevrası olarak değerlendirilemez mi?

Tüm bunlarla beraber İşgal rejimi hayranı idarecileri olan BAE'nin, Dahlan ekibi üzerinden Türkiye'deki FETÖ darbecilerine para aktardıkları ve onları darbeden önce defalarca BAE'de misafir ettikleri ortaya çıkmıştı.

Öte tarafta Filistin davasına ekonomik ve lojistik destek sunan bir Katar'ın, israil muhibbi BAE'nin dijital oyunları sonucu şu an kıstırılmaya çalışıldığı durumu göz önünde bulundurun.

Malumunuz Katar'ın resmi internet sitelerinde yayınlanan sözüm ona ‘teröre destek' ‘ABD'ye karşı ve İran'ı destekleyici' açıklamalarının BAE'nin düzenlediği saldırıyla siteye konduğu ortaya çıktı. Washington Post gazetesinde yayınlanan istihbarat raporunda Körfez Krizi'ne Birleşik Arap Emirlikleri'nin düzenlediği siber saldırının yol açtığı belirtildi.

Filistin'deki İslami Direniş hareketi HAMAS'a destek veren üç ülke; Türkiye, İran ve Katar'a uygulanan ambargo ve kıstırmaların yanında ıslah hareketi İhvanla ilgili sürdürülen çabalara bir göz atın! ‘Terör ve terör finansmanı' uydurmasıyla Filistin davasına destek sunanlar hedef tahtasına oturtuluyor.  Belki de İhvan'ın isteği ve yol göstermesiyle HAMAS bile, ‘İhvanla bağım yok' açıklaması yapmak durumunda bırakıldı.

HAMAS'ı mı İhvanla, İhvanı mı HAMAS'la mahkûm etmeye çalıştıkları da belli değil aslında. Zalimlerin derdi bölüp, parçalayıp yutmak, işgal rejimi karşısında herkesi etkisiz hale getirmektir.

Anlayacağınız bütün mesele Filistin, bütün mesele Kudüs, bütün mesele arz-ı mevud… Ve bütün mesele işgal rejimi israilin rahat bir ‘işgal sürecini tamamlama' meselesidir.

Onun için diyoruz ki; gerek HAMAS Lideri İsmail Heniye'nin; “İşgal rejimi Mescid-i Aksa'nın yalnız kalacağını düşünüyor ve bu nedenle "Birleşik Kudüs Kanunu" gibi kararlarla Yahudileştirme faaliyetlerinde ileri gidiyor' şeklindeki açıklaması; gerekse de HÜDA PAR'ın, değerlendirmesinde yer verdiği; “İşgal rejiminin Müslümanları katletmesi ve güvenlik bahanesiyle ibadeti kısıtlayıcı kararlar alması adım adım Mescid-i Aksa'yı ele geçirme ve ‘Kudüs'ün tamamı üzerinde söz sahibi olma' çabasıdır" tespiti ile, buna benzer diğer Filistin-Kudüs hassasiyeti olanlardan gelen uyarılar, Dünya Müslümanlarının cidden uyanmaları için yeterli sebep olsa gerek.

Bu arada israilin Suriye'deki ateşkesten memnun olmadığı ifade edildi. İşgal rejimi bu endişesinde haklı; çünkü kendi aralarındaki çatışmaları durdurdukları takdirde, Müslümanların etrafında birleşecekleri konuların başında Mescid-i Aksa geliyor. Bu da doğal olarak Siyonist rejimi endişelere sevk ediyor.

Tüm bunlarla beraber zalimlerin daha ne gibi entrikalar içerisinde oldukları da belli olmuyor. Bir yerde katliam sürecine ara verip başka yerde bunu başlatırken, ara verdikleri yerde ‘soğutma çalışmaları' da fazla ümit vermiyor. Suriye'deki yüzbinlerin ölümü sonrası başlatılan soğutma seansları esnasında Musul'da 25 bin insanın şöyle veya böyle katledildiği ifade edildi.

Bütün bu canlar bizden gitti, gidiyor. Bu gençlerin, bu sivillerin, bu kadın-erkeklerin hepsi bizden gitti; başka izahı yok bunun! Geçmişimize ışık tutacak/tutan İslamî kültür ve tarihî mirasımızın yerle bir edilmesi de, üzerine kahrolunası ayrı bir konu...

Bütün bu olup bitenler, inanın işgal süreci için, başka değil!

Selam ve dua ile…

ABDULLAH ASLAN


419 kere okundu.
Diğer Makaleler