KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Namazı dosdoğru kılın ve Allah'tan korkun" (diye de emredildik). O, huzuruna varıp toplanacağınız Allah'tır. (En’âm - 72)

Hadis-i Şerif

"Kul tevâzu edince, Allah Tealâ onu yedi kat göklere kadar yükseltir." [Feyzü'l-Kadîr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Aldığımız 6 yıl, 3 aylık ceza üzerine

İnancımız açısından baktığımızda; imtihan dünyasındayız ve imtihanımız devam ediyor, dolayısıyla Allah var gam yok diyoruz. Bu dünyada adalete kavuşmasak da mahkeme-i kübrada Adil ve Kadir olanın adaletine güveniyoruz.

Beşerin tasarrufuna gelince; hatırlayanlar bilir. Dosyamız tamamen FETÖ'ye mensup-emniyet yargı ayağının kumpası idi. FETÖ'nün hükümetten önce hedef aldığı sivil toplum kuruluşlarının tasfiyesi üzerine kurulmuştu dosyamız.

Zannedersem Türkiye'de bizim dosyamız kadar FETÖ kumpasının net olduğu bir dosya yoktur. Dosyamızın oluşma aşaması olan kolluk ayağındaki dönemin terörle mücadele müdürü başta olmak üzere emniyet mensupları ile dosyamıza bakan hâkimler ve savcı FETÖ'den dolayı meslekten ihraç edildi ve bazıları tutuklandı. Hala cezaevindeler. Bunların ötesinde bizi yargılayıp ilk cezaları veren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi FETÖ mensupları yuvalanmış suçlamasıyla tamamen kapatıldı.

Bütün bunlara ve yaşanan darbe sürecine rağmen bu dosyadan ceza almış olmak, bu ülkede adaletin mülkün temeli olmadığını, bilakis devlet kodlarına sinmiş zulmün, mülkün temeli işlevini gördüğünü gösteriyor.

Maalesef devlet dediğimiz mekanizmanın zihinsel kodları dönüşmüyor. Dönüşmediği için de adalet hâlâ bu ülkede en büyük sorun olmaya devam ediyor. Sistem zulüm üretmeye, adaletsizliğe sebep vermeye devam ettikçe, Kılıçdaroğlu gibi biri, CHP gibi bir parti de adalet isteme şerefine(!) nail oluyor.

Kabul ettik; Kılıçdaroğlu samimi değil, CHP ülkedeki adaletsizliklerin baş müsebbibi, onlar darbecilere adalet istiyor.

Peki, siz ne yapıyorsunuz? Devr-i iktidarınızdaki adaletsizlikleri nereye koyacağız!

FETÖ kumpası denilip, bu ülkede darbe yapmış, her türlü katliamı işlemiş, devlet gücü ile halk içinde terör estirmiş JİTEM, Ergenekon, Balyoz mensuplarına uğrayan adaletiniz(!) bize niye uğramıyor!? Veli Küçük, Çetin Doğan, Doğu Perinçek'e adalet dağıtan yargınızın, söz konusu mazlumlar olunca, terazisi neden bozuluyor!?

Bu sorulara ve hayretlere cevap vermek kolay değil tabi! Ancak biz cevap bulmakta zorlanmıyoruz. Siz ne kadar “üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü” deseniz de biz biliyoruz ki sistemin kodlarında hâlâ “üstünlerin hukuku” kuralı işlev görüyor.

Sistem nazarında üstünlerden olmadığımız için de darbeciye, katliamcıya adalet(!) dağıtan yargınızın gözleri bağlı sembolik hanımefendisinin elindeki kılıç bizim tepemize iniyor.

Dosyamızı FETÖ oluşturmuş olsa da FETÖ ile mücadele edilen bir dönemde ceza aldık. Her dönemin mazlumu olmayı bize layık görmüşler herhalde. Mesele değil, gider, bize ceza verilmesine sebep olan FETÖ'cülerle, yan yana odalarda aynı cezaevinde yatarız.

Yalnız, onlarla konuşurken ne diyeceğimizi bilemiyoruz. (Daha doğrusu biz biliyoruz da siz bunu izah edebiliyor musunuz!?)

Son söz: Ceza almamıza her ne kadar FETÖ sebep olmuşsa da geçen haftaki yazımda da dile getirdim; FETÖ ile mücadelede elebaşlarının, tehlike/tehdit oluşturanların üzerine gidin ama tabanda yer almış FETÖ mensuplarına iki sebepten dolayı bu süreçte dokunmayın.

1-     Tabanı da cezalandırmak kininiz adaletsizliklere sebebiyet veriyor.

2-     Yangın yerine dönen bu coğrafyada milyonları düşmanlaştırmak ancak yangını artırmaya yarar. Akıl tehlikeyi bertaraf etmeyi, yangını söndürmeyi gerektirir. Tehlikeyi bertaraf edeyim derken yangını artırmak akıl işi değildir.                    SAİT ŞAHİN379 kere okundu.
Diğer Makaleler