KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Muhakkak, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır." (İnşirâh - 6)

Hadis-i Şerif

Ümmetimin kıyâmet gününde dünyada aldıkları abdest eserlerinden yüzleri, elleri ve ayakları nûrlu yani parlak insanlar olarak çağırılırlar. O halde içinizden bu parlaklığı daha ziyâde uzatmaya kimin gücü yeterse yapsın. [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Bir mazlumun ahı!

1990-2000 yıllarında şark illerinde olanı biteni biliyorsunuz. Anlatıp uzatmaya gerek yok.

Tam da 2000 yılında cezaevine girdim. O zamanın emniyetini bilirsiniz, her türlü işkence vardı. Çoğunlukla delil ihdas edilirdi. Gözaltında ne avukat ne de yakın bir akraba ile görüşme imkânımız oldu. Hukuksuzlukları sıralasam bir liste çıkar...

Derken Adalet ve Kalkınma Partisi boy gösterdi. Partinin adaletini hep gözledim... Öğretmenlikten atılmış, hayat defterinden silinmiş, cezaevi kayıtlarına girmiştim.

Yıllarca umutla adaleti bekledik. Bankaları boşaltanlara yüzyıllar istendi, çıktılar. Deniz Feneri, mafya dosyaları, çeteciler hepsi birer birer aklandılar. Hatta Ayhan Çarkın olsa gerek, ekran ekran dolaşıp işledikleri cinayetleri anlattı... Cemal Temizöz, Veli Küçük dosyaları da malumunuz.

Bunlar bir yana, Ergenekon zanlıları çıktı. KCK dahi “FETÖ'nün bir oyunuydu” denilip nicelerini salıverdiler. Biz hep öyle kenarda kaldık.

Adalet bize hiç uğramadı. Eşitliğe razı olduk o da kapımızı çalmadı. En azından suçlulara karşı eşit davranılabilirdi. Geçen aylarda hırsızlık, gasp gibi bazı suçlarda yarı yarıya indirime gidildi ve cezaevleri boşaltılmaya çalışıldı.

Biliyor musunuz bugün FETÖ'den içeri girenin Anayasa Mahkemesi'ne başvuru hakkı var ama benimki yok. Öyle bir adalet ki geriye işlemiyor.

FETÖ soruşturmaları ile ortaya çıktı ki, bizim iddianamelerimizi onların savcıları hazırlamış, müebbet cezalarımızı onların hâkimleri istemiş, Yargıtay'daki abileri de onaylamış. Her şey ortada, yine de tık yok.

Yerel mahkemeye dilekçe yazıyoruz “hakkında karar kesinleşmiş, beni meşgul etme” diyor. Anayasa mahkemesi “bana başvurursan sana ceza keserim” diyor. Hükümet de “ben bakkal değil devlet yönetiyorum, daha önemli işlerim var, beni meşgul etmekle ayıp ediyorsun...” diyor...

Hukukta iyi niyetin bir anlamı yok. Babam da hep iyi niyetinden bekleyip durdu. Beklediği gerçekleşmeyince ölüme razı olup ahirete göçtü.

Cezaevi şartlarında birçok konuda eşitlik tanınıyor, FETÖ nedeniyle art arda kararnameler çıktı, birçok konuda kısıtlamalar oldu. Telefon, görüş vb. haklarda terör suçlusu olmamız nedeniyle FETÖ ile aynı muameleyi görüyoruz. Hakikaten eşitlik sağlanıyor. Bakınız geçenlerde kararname ile “ Terör suçundan cezaevinde olanlar hiçbir sınava giremez” denildi ve eşit şekilde bize de FETÖ'den içeri girenlere de uygulandı. Eğitim hakkı bir yana bir tarih sınırlaması getirilebilirdi.

Bir arkadaşımız ilahiyatın son yılındaydı. Biri de iki yıllık bir bölüm okuyordu. Daha vahim bir örnek vereyim; bir arkadaşımız cezaevleri şartlarında uzaktan eğitimle AYÜ Bilgisayar Mühendisliği'ni kazandı. Bunun için binlerce lira para ödedi, Ankara'ya kadar gitti. Gurbet cezaevlerinde okumaya çalıştı. Son yılını okurken kararname ile memleketlerindeki cezaevlerine gönderildiler. Bu kadar basit!

Bunları size yazmam tanık olmanız içindir. Yoksa iktidardan bir beklentim yok... Hatta şunu dahi iddia edebilirim bir iki yıl sonra FETÖ'den girenlerin % 80'ni çıkar. 5 yıl sonra içeride bin kadar kişi ya kalır ya kalmaz...

(Mektup uzun, biraz kısalttım.)

 SAİT ŞAHİN


602 kere okundu.
Diğer Makaleler