KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

İSTEK KERVANI(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

"Bana Cebrail Aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse Cennete girer." [Ebu Zerr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Koynumuzdaki yılan: İncirlik

İncirlik üssünün sabıkası son derece kabarıktır. Türkiye artık İncirlik üssü hakkında bir karara varmalıdır. Ulusal egemenliğinin tehlikeye düşmesinden bölge siyasetinde zor duruma düşmesine kadar bir dizi olay ile ilişkilendirilebilecek olan bu şer yuvası, artık masaya yatırılmalıdır. Kâr zarar denkleminde; astar, yüzü çoktan geçmiştir. İncirlik üssünün hem realiteye bakan boyutu vardır hem de sembolik anlamı çok büyüktür. Batının Türkiye karşısındaki pervasız politikalar geliştirmesinin temelinde, Türkiye'nin cesur çıkışlar yapamayacağı anlayışı yatmaktadır. Bu yüzden hiçbir cihetle kabul edilmeyecek icraatlara imza atmaktadır. Eğer İncirlik üssü kapatılacak olursa, Türkiye'nin dış politikada yeri geldiğinde ne denli köklü adımlar atabileceği görülecektir. Bu bir kırılma noktasıdır. Bu kırılma eşiği aşılacak olursa, Batının, Ortadoğu planlarını hazırlarken Türkiye'yi ilk planda dikkate alacağı görülecektir.

Bu itibarla, hem stratejik nedenlerden, hem de halkımızın yoğun talebinden dolayı, artık bu şer yuvası kapatılmalıdır. Bu şer yuvasında çalışan yabancı askerlerin bazı dokunulmazlıkları, sahip oldukları haklar ve yargılama esasları da zaman zaman tartışılagelmiştir.

Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye'nin bu adımı atmasının zarureti ortaya çıkmaktadır.

Türkiye resmi makamları bu konuyu gündemlerine aldığı zaman, elbette bir takım resmi ve kirli şantaj unsurları devreye sokulacaktır. Türkiye'nin bu hamlesine karşı, nasıl bir tablonun ortaya çıkacağı hatırlatılacak ve bunun ispatı kabilinden bazı adımlar atılacaktır. Küfrün gönüllü av köpekleri kullanılarak, bu paramiliter güçler üzerinden Türkiye'ye bir takım mesajların verileceği kesindir. Türkiye şantajlara boyun eğmemeli ve kararlı bir duruş ortaya koymalıdır.

İlk seslendirecekleri husus, bu üssün Türkiye'nin tasvip etmediği bir yere taşınması hususudur. Mesela Erbil gibi bazı yerlerin ismi telaffuz edilebilir. Destek üssü kapsamında Haseke gibi yerlerin ismi geçebilir. İçeride de Türkiye'nin bu üssü kapatması ile bölgede stratejik üstünlüğü başkalarına kaptırdığı tartışması çıkarılacaktır. Bu üs, Türkiye aleyhinde kullanıldıktan ve Türkiye'ye en ufak bir faydası olmadıktan sonra, Türkiye'de olmasının ne önemi var? İncirlikte var olduğu söylenen nükleer silahların Türkiye'ye nasıl bir faydasının olduğunu izah edebilecek birisi var mı? Yani ABD ve NATO, bu üssü etkin bir şekilde kullanmaktadır ve bu üssün stratejik olması sadece onlara yaramaktadır. Bu gerçeği unutmamak lazımdır. Bu üs Türkiye'de olduğu halde, Türkiye üste nelerin döndüğünü bilememektedir. Yine Türkiye bazı konulara mutalli olsa da tasvip etmediği hamlelere karşı duramamaktadır. Sadece bu husus bile, Türkiye'nin adım atması için yeterli bir sebeptir.

 M.ZÜLKÜF YEL


525 kere okundu.
Diğer Makaleler