KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
ABD'nin, mezhepler savaşı rüyası

Depresyon kaynağı olan bozguncular şahının, gördüğü düşlerin peşine düşmesi yüzünden her coğrafya kanlı bir Hollywood filminin setine dönüşmeye devam ediyor.

Gördüğü rüyanın ardından her sabah tekrar dünyayı kurtarmak için görevlendirildiğini düşünen taytlı-donlu Süpermen, artık Bolivya, Panama, Kore, Vietnam gibi karışık düşler yerine son yarım asırdır, İslam'ı ve Müslümanları işgallerle, katliamlarla, darbelerle ve birbirine düşürerek yok etme rüyası görüyor.

11 Eylül saldırılarından birkaç gün sonra, gördükleri rüyayı ifşa eden ABD başkanı W.Bush: “Başlattığımız haçlı seferi, zaman alacak Amerikalılar sabırlı olmalılar” demişti. Ve peş peşe emirler yağdırdılar. “Afganistandaki, Irak'taki, Suriye'deki, Gazze'deki, ve tüm erkek çocuklarını öldürün, yakın yok edin ki, olur ya içlerinden İbrahim'ler, Musa'lar çıkar da denizler ötesinde olmak yetmez bize, boğulur gideriz..”

Bu çılgın şah, önce gördüğü düşü, kendi istediği gibi tabir etmeyen vezirlerini öldürüyor, sonra rüyası gerçekleşmeyince çılgına dönüyor. 15 Temmuz rüyası doğru çıkmayınca kahrından kaç kadeh viskiyle avunmuştur, Allah bilir.

Son zamanlarda bir türlü istediği gibi çıkmayan mezhepler çatışmasına dair rüyaları da tekrar be tekrar görüyorlar.

Ve uyandıklarını sandıkları gaflet hallerinde bas bas bağırıyorlar: “Ey şiiler, neden böyle isteksiz davranıyorsunuz. Bakın her ortamı hazırladım, her malzemeyi verdim, yıllardır Daiş'le şunla bunla rahatsız edilmiyor musunuz, haydi şu Sünnilere toptan saldırıya geçin. Öyle parçalı bulutlu bir pasifliğiniz var ki, yağmursuz gelip geçen minik bulutlar gibisiniz. Ve ey Sünniler, daha neyi bekliyorsunuz, bakın Haşdi-Şabiler bile çıkmış, Suriye, Bahreyn, mut'a, Sahabe'ye dil, daha ne yapmalarını bekliyorsunuz, haydi sadece tespit yapmanız yetmez, onlar şundan bundan çok daha tehlikeli, yürüyün hücuuum..”

Evet bir tembellik görüyorlar, bir isteksizlik hali. Bunca kışkırtmaya, bunca tahrike ve bunca bahşişe rağmen bir türlü istedikleri kıvamı bulamıyorlar. Şarap kadehlerinin dibine baktıklarında gördükleri kan, kahve falında gördükleri izler kadar değil, o yüzden daha fazlasını istiyorlar.

Musul, kısa sürede Sıffin'in bin katı kadar büyük bir kan gölü olması gerekirken neden yavaş gidiyor diye deliye dönüyorlar.

Bir buçuk milyarlık sünni İslam alemi nasıl oluyor da birkaç yüz milyonluk şiilere dersini vermiyor deyip depresyondan bunalıma geçiyorlar. Sonra Trump Trump ses çıkarıyorlar, Hillary Hillary horluyorlar.

Olmuyor işte. Gördüğünüz düşleriniz ve hayalleriniz, Fatiha suresini aşamıyor. Göklerden gelen bir karar var, tutuşturduğunuz alevi yükseltmesi için Ebu Leheb'i de seçseniz, karısını da seçseniz olmuyor. Elleriniz kurumaya devam ediyor.

Ve biz ellerimizi tuttukça sizin elleriniz daha hızlı kuruyacak, şimdi ister sabredin, isterse düş görmeye devam edin.  

ÖZKAN YAMAN


549 kere okundu.
Diğer Makaleler