KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Namazı dosdoğru kılın ve Allah'tan korkun" (diye de emredildik). O, huzuruna varıp toplanacağınız Allah'tır. (En’âm - 72)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
İyi ilişkiler kurmak

Saldırmazlık, çatışmasızlık, bilim, güvenlik ve ticaret gibi hususlar üzerine herhangi bir devletle iyi ilişkiler kurulabilir.

İslam ülkeleri ile kurulacak ilişkilerin ise kardeşlik temelinde olması icap eder.

“Kardeşlik kurulacak kaç İslam ülkesi kalmış?” sorusu, sorulması gereken en önemli ve en can yakıcı sorudur.

Bugün itibarı ile İslam ülkeleri arasında uhuvveti engelleyen ve temeli iki asır öncesine dayanan iki ciddi sorun vardır:

1-Vesayetçi anlayış

2-Tam bağımsızlık

Sykes-Picot denilen anlaşma ile vesayetçi anlayışların çerçevesi belirlenerek emperyalizm nam-ı hesabına adeta bir “kahya düzeni” oluşturulmuştur.

Bağımsızlık hususundaki temel sorun ise, bahse konu ülkelerin iktisadi, idari, ticari, askeri alanlar başta olmak üzere hiçbir alanda yerli olamamalarıdır.

Bu ülkeler, Batı ekseninde kurulan kahyalık rejimleri ile başını ABD'nin çektiği emperyalizmin siyasi, askeri, ekonomik vs. çıkarlarını gözeten birer çiftlik mesabesindedirler.

AB(D)'nin aynı emperyal zihniyete sahip Rusya ile danışıklı olarak sürdürdüğü sömürü işbirliği ile İslam coğrafyası bütün potansiyelinden ve dinamiklerinden hızla uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır.

Her iki sömürgeci egemen gücün sömürü alanlarının büyük bir kısmını ise maalesef mazlum İslam Coğrafyası oluşturmaktadır.

İslam ülkelerinin sömürgeci güçlerle yaptıkları ittifaklar veya kurdukları paktlar hiçbir zaman bu ülke halklarında güven duygusu oluşturmamıştır.

Hatta onun da ötesinde bu ittifaklar, çok ciddi bir güvenlik tehdidine dönüşmüştür.

Söz gelimi, Türkiye'nin NATO üyeliği ve ABD ile kurduğu stratejik ittifak, bizatihi kendi varlığına yönelen ciddi bir tehdide dönüşmüş durumdadır.

Başta Sn. Erdoğan olmak üzere birçok liderin “Memleket toprağı üzerinde ameliyat yaptırmayız!” ifadesinin pratikte hiçbir karşılığı olmamış, İncirlik başta olmak üzere ABD ve NATO'nun Türkiye'deki üsleri, Türkiye'ye yönelik ameliyatların merkezi haline gelmiş, hatta bu üsler ameliyat masası görevi icra etmiştir. Gezi ile başlayan, çukur ve barikat tiyatrosu ile devam eden ve en son 15 Temmuz işbirlikçi-emperyalist darbe grişimi ile sonuç alınmak istenen süreç boyunca üzerinde durulması gereken en önemli yön budur.

O halde Türkiye, içine girdiği yeni süreçte bir taraftan emperyalist güçlerin kendi aralarındaki çıkar çatışmasının ortaya çıkardığı çelişkilerden faydalanarak bu güçlerle “iyi ilişkiler” kurmaya çalışırken, diğer yandan da asıl olarak İslam ülkeleri arasında kardeşlik hukuku çerçevesinde hareket edebileceği alternatifler oluşturmaya çalışmalıdır.

Bunun da yolu D-8'ler gibi zaten var olan bir projeyi güncelleyerek hayata geçirmekten geçiyor.

Şimdi değilse ne zaman diyecek kadar konjonktür buna müsait.

Başarı şansı mı dediniz?

Bize düşen seferdir, zafer ise Allah'ın dilemesi ile olur.

...Ve Sonuçların sahibi Allah'tır!

MEHMET YAVUZ


720 kere okundu.
Diğer Makaleler