KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

TARİHTE BUGÜN

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Muhakkak, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır." (İnşirâh - 6)

Hadis-i Şerif

"Her takvâ sahibi , Muhammed (sav) 'in ehl-i beytindendir." [Taberani]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Hizbullah gerçekten terör örgütü mü?

Buna en ilginç örneklerden biri de M. Kemal'in Osmanlı mahkemelerince yargılanıp idam cezasına çarptırılmasıdır. Kendisi başarılı olunca da Devlet başkanı olan halifeyi sülalesi ile birlikte ülkeden kovmuştur.

Her devlet; kendisine başkaldıran, isyan eden meşru kuvvetleri ile çatışmaya girenleri terörist olarak niteleyip cezalandırır.

Gelelim sadede, Hizbullah terör örgütü mü? Terör örgütü ise kime göre? Hangi otoriteye başkaldırmış? Hizbullah'ın asıl savaştığı devletin; APO'nun devleti(!) olduğu, bu gayrı meşru devletin güçlerine karşı savaştığı tartışmasızdır.

Hizbullah üniformalı devletle savaşmayı ilke olarak benimsemediğinden FETÖ örgütüne karşı da eylemde bulunmamıştır. Çünkü FETÖ, terör faaliyetlerini devletin kurumları aracılığı ile işliyordu. FETÖ'ye yapılacak bir saldırı devlete karşı gibi algılanacaktı.

Bütün hukuk düzenlerinde meşru müdafaa bir cezasızlık nedenidir. Hizbullah dosyaları tarafsız ve sağlıklı bir mahkeme tarafından incelense tamamının “meşru müdafaa” sınırları içerisinde kaldığı kolaylıkla anlaşılacaktır.

FETÖ örgütünün en az PKK kadar Hizbullah'a düşman olduğu tartışmasızdır. Meşru müdafaa sınırları içerisinde kendilerini öldürmeye gelen PKK militanını öldüren Hizbullah mensupları PKK'lılar tarafından öldürülemeyince FETÖ polisleri tarafından karakollarda işkence ile şehit edildiler. Bir kısmı da FETÖ hakimlerince delilsiz mesnetsiz idama mahkum edildiler.

Belki bu anlattıklarımın bir istisnası olarak Gaffar Okan'ı bana hatırlatmak isteyen olabilir. Polemiğe girmek istemem ama üçüncü bir devletten söz etmek gerekiyor, “Derin devlet”. Derin devletin yasal görünüm altında yasadışı faaliyetlerde bulunduğu kesindir. Yasadışı faaliyet yapan devlet görevlileri de aslında terör faaliyeti yapmışlardır. Asit kuyuları örneğinde olduğu gibi. Ancak bu kişilerin yaptığı hukuksuz faaliyetleri kolay kolay tespit edilemez. Gaffar'ın da yasa dışı icraatları nedeniyle infaz edildiği çok yaygın bir kanaattir. 

Sonuçta Hizbullah; PKK, FETÖ ve Derin devletle mücadele etmiş ancak devlete karşı hiçbir eylemde bulunmamıştır. Devlet de şimdi Hizbullah'ın savaştığı bu terör örgütleri ile savaşıyor. Demem o ki Hizbullah'a mensup olanların halen zindanlarda olması bu açıklamalarımız karşısında nasıl izah edilecektir. Yani devlet PKK'yı ve FETÖ'yü kendisi de meşru devlet olarak mı görüyor ki ona karşı silahlı mücadele yapanlara hala terörist muamelesi yapıyor. Burada muazzam bir çelişki yok mu?

Hizbullah PKK ile savaşırken ayrıca devletten para almış olsaydı yani koruculuk yapsaydı ceza almayacaktı değil mi? Ama içinde derin devletin FETÖ'nün bulunduğu kirli yapılarla işbirliği yapmamış olması suçlu olduğuna delalet eder mi? 

EMİN GÜNEŞ


620 kere okundu.
Diğer Makaleler