KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Sizi bir çamurdan yaratan, sonra ölüm zamanını takdir eden ancak O'dur. Bir de O'nun katında muayyen bir ecel (kıyamet günü) vardır. Siz hala şüphe ediyorsunuz. (En’âm - 2)

Hadis-i Şerif

Herşeyin bir zirvesi vardır. Kur'an-ı Kerim'in zirvesi de Bakara Suresidir.
Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur'an ayetlerinin efendisidir. Bu Ayet-el Kürsî'dir. [Tirmizi, Fezail-Kur'an 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Amcamın inek ticareti ile Türkiye'nin israil siyaseti

Çünkü Türkiye'nin bu yönde vetosu vardı. israil, Türkiye'nin vetosu sebebiyle NATO'da temsilcilik açamıyordu.

Türkiye, israilin önünü açacak bu vetosunu kaldırmış mı oldu?

Maalesef evet, zira gelişmeler bu yönde.

Peki, Türkiye israili üye yapmasa da NATO'ya sokacak bu gelişmeye niye onay verdi, yani israilin önündeki tek engel olan vetosunu neden kaldırdı?

Onun cevabını da ismini açıklamayan bir israilli yetkili vermiş ve bunu, israille ilişkilerinin normalleşmesi için Türkiye'nin iyi niyet adımının göstergesi olarak ifade etmiş.

İki ülke arasında ilişkilerin normalleşmesi için adım atması gereken ülke Türkiye midir?

Buna evet cevabı verebilmek için Türkiye'nin israilin yerinde olması gerekirdi. Yani Filistin'de devlet terörü estiren ve yıllardır Gazze'ye insanlık dışı ambargo uygulayan işgalci bir yapı olması gerekirdi Türkiye'nin. Gazze'ye yardım götürmeye çalışan israilli vatandaşları uluslararası sularda katletmiş olması gerekirdi.

Hatırlayın, Türkiye ile israil arasında ilişkilerin kopmasının sebebi, Mavi Marmara hadisesidir. israil uluslararası sularda 9 Türk vatandaşını şehit etmiş, sonradan bir kardeşimiz de aldığı yaralarla şehit oldu, onlarca kişiyi de yaralamıştı. Türkiye bu hadiseden sonra israille ilişkilerini koparmış ve ilişkilerin normalleşmesi için üç şart ileri sürmüştü. Özür, tazminat ve en önemlisi Gazze'ye uygulanan ambargonun kaldırılması.

Bugüne kadar israil bunların hiçbirini yerine getirmedi.

Türkiye tarafı bu gelişmelerle ilgili ne diyor?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konu ile ilgili bir açıklama yaptı: “NATO'nun güney ortakları var. Ofis açma konusu gündeme geldi. Tüm ülkelere eşit muamele yapılacaksa olur dedik. Henüz kesin bir şey yok...”

Çavuşoğlu'nun kastettiği tüm ülkeler de Katar, Ürdün gibi ülkeler. Yani verilen karşısında kıymetsiz rüşvet-i kelam türünden ülkeler...

Türkiye'nin bu adımına karşılık, israilin Gazze'ye çimento girişine izin verdiği söyleniyor. Yani birkaç günde içinde yıktığı ve yıllardır öylece bıraktığı binlerce eve karşılık, lütfetmiş, çimento girişine izin vermiş!

israil Gazze'ye yönelik ambargoyu tamamen kaldırsa veya bu yönde teminat verse de israile güvenilip de karşılığında böyle bir şey verilmez. NATO vetosu, israile karşı Türkiye'nin elinde bir tapuydu. Böyle bir durumda Türkiye, vaadine hiçbir güven olmayan israilin “söz”ü karşılığında elindeki “TAPU”yu vermiş oldu.

Bunları yazarken amcamın inek ticareti aklıma geldi.      

Allah rahmet etsin ticaretten pek anlamayan bir amcam vardı. Biz küçüktük, bir defasında sonbahara doğru gidip bir inek almış, getirmiş kış boyunca ahırda beslemiş, inekten faydalanmıştı, bu arada ineğin bir de yavrusu olmuştu. İlkbahar veya yazda ineği ve yavrusunu beraber götürüp satmış ve eve dönmüştü. Evdekiler ne yaptığını sorunca, iyi bir ticaret yapmış gibi “ne kâr ettim, ne zarar, aldığım fiyata sattım” diye cevap vermişti.

İneğin üzerine buzağısını da vermesine rağmen, amcam kendine göre iyi bir ticaret yapmıştı.

Türkiye'nin israil siyaseti, rahmetli amcamın inek ticaretine benziyor. Türkiye al(ama)dığının üzerine bir de NATO'yu verdi.

Diyeceksiniz ki, Türkiye bunu niye yaptı?

Görebildiğimiz kadarı ile Türkiye dışarda tam bir bataklığa saplanmış durumda. Bu sebeple denize düşen yılana sarılır misali israile sarılıyor ama hata ediyor. Türkiye yanı başında kontrolden çıkan kaosta kendine liman arıyor ama bu liman israil olmamalıdır.

Mescid-i Aksa'nın israil işgali altında olduğu ve Mirac Kandili'nin yaşandığı bugünlerde bunların yaşanması ayrıca acı veriyor Müslümanlara. Türkiye'nin de dâhil olduğu İslam ülkeleri ve örgütleri, siyasi kıbleyi şaşırarak ümmet coğrafyasında birbirlerini yemelerinin sonucunda Halep yanıyor, Suriye yanıyor, Yemen ve Irak yanıyor...

Müslüman ülke ve örgütler, Mekke'yi ibadi kıble, Mescid-i Aksa'yı da siyasi kıble edinmedikleri ve Selahaddin-i Eyyubi gibi hedefe Kudüs'ü koymadıkları müddetçe, hedef/kıble şaşırıp birbirlerini yemeye devam edecekler. Sonra bir taraf, Rusya'nın Halep'te kadın, çocuk Müslüman kardeşlerimize bomba yağdırmasına sessiz kalacak, hatta destek verecek, diğer taraf da Yemen'de Müslüman kardeşlerimize bomba yağdıranlara destek olacak ve dost diye gidip israile sarılacak!

Sahi Allah, Kur'an'da bu ümmete neden ısrarla Yahudileşmeyin diye telkinlerde bulundu?

SAİT ŞAHİN


843 kere okundu.
Diğer Makaleler