KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Andolsun ki, biz size Hakkı getirdik. Fakat çoğunuz Haktan hoşlanmıyorsunuz." (Zuhruf - 78)

Hadis-i Şerif

"Bana Cebrail Aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse Cennete girer." [Ebu Zerr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Laiklik elden giderse…

Her dinde olduğu gibi laisizm dininde de, bir takım semboller(şiarlar) vardır. Hatırlıyorum, lisedeyken okulun önündeki Atatürk büstünün yerinin değişmesi gerekiyordu. İş, ta bakanlar kuruluna kadar uzamış ve çok uzun bir dizi bürokratik izin ve tedbirin sonunda mümkün olabilmişti. Yine herkesin bu trajikomik Türkiye gerçeği ile ilgili hatırası vardır da herhalde yedi yıl önce Malatya'da bir dananın okulun önündeki heykeli kırması üzerine bütün köylünün sorguya çekildiği ve dananın da devletin hışmından zor kurtulduğu hadise de herkesin malumudur.

Mustafa Kemal'in en büyük icraatının il il, ilçe ilçe dolaşıp kendi heykellerinin açılışını yapmak olduğu da saklı bir bilgi değildir. Belirlenmiş zamanlarda tüm devlet kurumlarında hizmet verenler ve alanlar, laiklik dininin bir takım törenlerine, daha doğrusu ritüellerine ve ayinlerine katılmak zorundadır. Hatta bu bazen fazlaca abartılmış, yabancı devletlerin temsilcilerinin dahi önce Anıtkabire gitmesi neredeyse zorunlu kılınmıştır.

Bu ülkede laiklik hariç her şey tartışılmıştır. Öyle ki Allah'ın kesin emirleri bile Müslüman toplumun gözlerinin içine baka baka bir takım bakarların engin görüşleriyle bilimsel analizlere tabi tutulmuş ve mesela ‘horozdan kurban olur' bile dedirtilmiştir. Tabi ki Vatikan'da kilise'yi, israil'de siyonizmi tartışmak ne demekse, burada da laikliği tartışmak odur. Laiklik konuşulmadığı için devlet kurumlarında ve okullardaki Atatürkçülük de konuşulmazdır, layüs'eldir, dokunulmazdır. Konuyu tartışmaya açan kişinin makamı, konumu hiç önemli değildir.

Eh mevcut Budizm, Hinduizm gibi dinlerde olduğu gibi laiklik dininde de bir rahip sınıfı vardır. Bunlar bu dini korumak ve gelecek nesillere aktararak yaşatmakla görevlidirler. Bu görevi üstlenenler bazen darbeli, muhtıralı, cuntalı, postallı subaylar, bazen Tüsiad gibi seküler sermaye grupları, bazen Kürt ve Türk ulusalcıları, solcuları, ateistleri filan olsa da tabi ki CHP'nin yeri ayrıdır.

Türkiye'de laikliğin tartışılması dahi bu papazların, keşişlerin, rahip ve kardinallerin işini kaybetmesi demektir. Laikliğin olmadığı bir Türkiye'de Müslüman milletin kanını sömüren sivrisineklerin hortumları gidecektir. Laikliğin elden gittiği bir İslam ülkesinde, katil örümceklerin halkın tepesine ördükleri ağları bozulacaktır. Laikliğin olmadığı bir Muhammedi coğrafyada, fuhuş sektörü, içki- kumar sektörü, bilumum haram eğlence sektörü, haram giyim ve moda sektörü ve daha nice virüsler, parazitler, mikroplar aç kalacaktır.

Hani hamaseten de olsa söyleyelim-bin yıldır İslam'ın bayraktarlığını yaptıktan sonra- dini devletin dışına atılmış şu kadim diyarda, laiklik yanlıştı deyip terkedilse, farklı Müslüman unsurlarla ve çevresindeki komşu İslam ülkeleri ile sürekli problem ekerek buradan korkunç neticeler elde eden batılı sırtlanlar dişsiz kalacaktır.

Sahi laiklik olmasa şimdi sanatçı geçinen nice soytarının kim yüzüne bakacakt? Öyle ki çözüm sürecinde dahi güya kendilerine rol verilen bir takım artistlerin, şarkıcıların oyuncuların kaç paralık değeri kalacaktır?

Ama korkunun ecele faydası yoktur. Bugün laikliğin bekçileri gitgide mevzi kaybetmektedir. Basit gibi gelebilir ama okullarda söyletilen andımızın kaldırılması bile, bu duvardan dökülen bir tuğladır.

28 Şubatla laikliğe yapılan kurtarma müdahalesi de işe yaramamıştır. Bugün Kur'an Kursları, İmam Hatip Liseleri veya İlahiyat Fakültelerinin tekrar açılması değil, buralara gösterilen yoğun ilgi, laikliğin sonundan haber vermektedir.

Siz istediğiniz kadar meselenin tartışılmasını engellemeye devam edin, bugün halkın zihninde laiklik bitmiştir ve geriye bir iki sütun kalmıştır. Onların da yıkılması an meselesidir. Öyle anayasada olacak, değişmeyecek güzellemeleri de çok bir anlam ifade etmemektedir.  


772 kere okundu.
Diğer Makaleler