KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler. (En’âm - 92)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Büyük Şeytan tarafından terör örgütü ilan edilmek

Bu büyük şeytan değil mi ki, Saddam'ı önce İran'a sonra Kuveyt'e saldırtıp sonra da bizzat eliyle verdiği kimyasal silahlarla canileştirdiği adamını “dünyayı bir katilden, bir caniden kurtarma” havasıyla ipe çekmiştir. Küçük şeytan Saddam'ın İran'a saldırıda muvaffak olamayınca bizzat devreye girip İran'a ait sivil yolcu uçağını düşürdüğünü hatırlayalım.

Hem İran hem de Saddam düşmanlığının kesiştiği nokta neydi? İkisi de israil için iyi şeyler düşünmüyor, söylemiyor giderek israil'in güvenliği için tehdit oluşturuyorlardı, değil mi? Büyük Şeytanın Türkiye'den beklediği: “Suriye muhalefetini desteklemek, gerekirse Suriye'ye girerek, Beşşar'ı devirmek, yerine de israil dostu birini iktidara getirmekti”. Ama ne oldu? Bu beklentiler boşa çıktı. Abdülkadir Selvi'nin 16 Şubat günkü yazısında belirttiği gibi Türkiye Suriye'nin geleceğine Suriye halkının karar vermesinde ısrar etti. Bu da Büyük Şeytan ve israil tarafından Beşşar'ın yerine İhvan'ın gelmesi olarak algılandı.

One minute, Mavi Marmara hadiselerini de eklediğimizde Türkiye kendisine verilen role ihanet etmişti. Bize göre doğrusunu yapmıştır. İşte bundan sonra Büyük Şeytan önce küçük şeytanlarını “geziye”  gönderdi, olmadı. 17-25 Aralık'ta devreye soktu olmadı. 6/8 Ekim'de alanlara sürdü yine olmadı, olmuyor. Artık bu işin küçük şeytanlarla olacağından umudunu kesen Büyük Şeytan bizzat devreye girecek gibi.

Malum Rus uçağı hadisesi ile Türkiye'nin muhtemel manevra alanı ortadan kaldırılmıştır. Büyük Şeytan, ümmet için en az İhvan kadar değerli olan Türkiye Cumhurbaşkanının etrafını ümmetçilerden arındırmayı başarmıştır. Adeti olduğu üzere Şeytani planlarla Cumhurbaşkanının etrafına kendi yavrularını yerleştirmeyi başarmıştır. Şimdi karşılaştığımız manzara Amerika'ya karşı Suudi Amerika ile ittifak noktası. Türkiye İslam ittifakı içerisinde Sisi ile birlikte hareket ederek Büyük Şeytana direnecek! Öyle mi?

Bu günlerde “Suriye tuzağı” net olarak görünür hale gelince Türkiye'nin dış politikasını ve hükümeti eleştiren eleştirene. Daha önce alkışlayanlar yavaş yavaş yuhalamaya başladılar. Bindiği dalı kesen dostlarımızı “düşersiniz” diye uyardık. Şimdi bize hak vereceklerine, hatalarını itiraf edeceklerine gurur yapıyorlar. Ayıp olmazsa bizim yüzümüzden “biz, bindiğiniz dalı kesiyorsunuz düşersiniz” dediğimiz için düştüklerini iddia edecekler.

Bazen “haydi anladık, siz haklı çıktınız, şimdi ne öneriyorsunuz” dediklerinde onlara “bu cadde çıkmaz sokak derhal geri dönmeniz gerekiyor” diyoruz. Buna cevapları “durmak” yok yola devam sloganlarını “dönmek” yok yola devam olarak çarpıtarak sürdürmek oluyor. Çıkmaz sokakların sonu genellikle aşılamayan bir duvardır. Ancak bu çıkmazın sonu uçurumdur. Bizden söylemesi, keşke söylemenin dışında, fiilen engelleme gücümüz olsaydı.

Geçen yazılarımda Yusufilerimizle alakalı ikâzlarda bulunmuştuk. Bunların mazlumiyetinin gayretullaha dokunacağını bedelinin çok ağır olabileceğini hatırlatmıştık. Yusufilerin maruz kaldığı zulüm nedeniyle karşılaşılacak bir afeti kimsenin önleyemeyeceğini söylemiştik. Hala fırsat kaçmış değildir. Ancak kader böyleyse kaderde Yusufilerin halinden anlamak için Yusufi olmak varsa yapılacak bir şey yok demektir. Rabbim ümmeti Büyük Şeytanın şerrinden korusun bizlere de ona karşı feraset ve uyanıklık ihsan etsin. Amin.

EMİN GÜNEŞ


830 kere okundu.
Diğer Makaleler