KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler. (En’âm - 92)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
İnadına Vahdet, İnadına Ümmet, İnadına Mü'minlerin Kardeşliği

Bir zamanlar tartışmasız, amasız, fakatsız “adüvv” olarak ifade ettiğimiz, düşmanımız olduğunda ittifak ettiğimiz bir israil vardı. Şimdi öyle mi? Ümmetin her bir fırkası nerdeyse diğer fırkasını “israil'den beter” olmakla itham edince, mefhumu muhalifinden hareketle şöyle ifade edilse mübalağa olmaz. “israil birçok Müslüman fırkadan iyidir” (haşa) Ne hale geldik ya Rabbi.

Ulusalcı Kürtçüler “ÜMMET” kelimesini duyunca kırmızı görmüş boğa gibi saldırganlaşıyorlar. “Biz Türk Arap ve Farslarla kardeş olamayız, ümmet asla olamayız, Ümmeti savunmak onların Kürtler üzerindeki hegemonyasını, istilasını hatta vahşetini savunmaktır. Bize Müminler kardeştir demeyin. Bu Kürtlere kurulmuş bir tuzaktır falan filan..

Mezhep faşistleri tefrikacılar da kendilerinden farklı düşünenler için “bize bunlarla kardeş olun diyemezsiniz, bunlar şöyle bunlar böyle..”diyerek,  Faşist Kürtlerle benzer saldırılara geçiyorlar. Efendimizin bizleri tarif ettiği “Birbirine kurşunla kenetlenmiş sağlam yapı (bünyan-ı mersus)” hiç bu kadar tahrip olmamıştı.

Teala'nın “ancak müminler kardeştir” buyruğuna rağmen sanki bu iş keyfimize  bırakılmış gibi dilediğimizi kardeş dilediğimizi düşman addedebilir miyiz? Bu ayet bizi bağlamıyor mu? Herkes kimi kardeş edineceğini kendisi mi belirleyecek? Bir Müslüman “ben Nurculara, Süleymancılara, tarikatçılara mealcilere, şiilere, Sünnilere, selefilere, particilere, partisizlere vs. vs. kardeş diyemem” deme lüksüne sahip midir? Madem biz Sünniyiz, İmamlarımız bizi bağlamaz mı? Mesela, İmam Maturidi, İmam Eşari ve ya diğer dört mezhep imamlarından hangisi Şiiler bizim kardeşimiz değildir demiş. Ağzını açan “tekfirci değilim tekfirciliğe karşıyım” diyor ama sadece diyor, o kadar. Nerdeyse her kes en ince ayrıntısına kadar kendisi gibi düşünmeyeni rahatlıkla dışlayabiliyor, kafası bozulunca da “israil'den beter” olarak niteleyebiliyor. Hal bu ki bir mümin ancak kafirlere “kardeşim değil” diyebilmelidir. Mümin ise kardeşimizdir beğensek de beğenmesek de bu böyledir. İnadına vahdet, İnadına tevhid, İnadına müminlerin kardeşliği düşüncelerimden dolayı biri beni tekfir etse bile “ehli kıble” ise namazını kılıyorsa o benim kardeşimdir. Bana bu düşüncemden dolayı saldıranların bir “öncü”sü varsa benim daha çok “öncü liderim” vardır. Onların yanyana getiremediklerini ben rahatlıkla yanyana getiriyorum. En sevdiklerim ve saygı duyduklarımın başında merhum Erbakan, Hasan el Benna İmam Humeyni, Üsame b. Laden Said-i Nursi, Şeyx Saidi Kürdi, M.Zahit Kotku, Mahmut Sami Efendi, S.Hilmi Tunahan, Aliya İzzet Begoyiç, Şeyx Ahmed Yasin ve şimdi hemen aklıma gelmeyen bu çizgidekiler gelir.

Bu düşüncelerime saldıranlar biraz insaflı olup HÜDA PAR'ı ayrı tutsalar en azından bütün bir camianın günahına girmemiş olurlar. HÜDA PAR bu günlerde 3. Kuruluş yılını kutlayacak, Oysa ben en az kırk yıldır bu fikirleri savunuyorum. Kınayıcıların kınamasına eyvallahımız yoktur elhamdülillah.

EMİN GÜNEŞ


905 kere okundu.
Diğer Makaleler