KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

"Bana Cebrail Aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse Cennete girer." [Ebu Zerr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Suriye, ümmetin kara deliği olmasın!

Herkes Suriye'nin tozu dumanı arasında bazı siyasi mevziler elde etmenin telaşı içerisindedir. Bu savaşın kazananının sadece Batılılar olduğu acı gerçeği görmezlikten geliniyor. Veya siyasi ihtiras ve çıkarlar adeta gözleri kör etmiştir. Oysaki bu yıkım ve enkazdan hiç bir İslâm ülkesinin ve halkının zaferle çıkamayacağı bilinmelidir. Ve bu mesele çoktan Suriye sınırlarını aşmıştır. Bu savaş, artık Suriyelilerin savaşı olmaktan çoktan çıkmıştır. Artık küresel ve bölgesel bir takım hesaplaşmalar Suriye sahası üzerinden yürütülmektedir. Özellikle İran ve Türkiye'nin endişe verici politikaları büyük bir tehlikenin ayak sesleridir. Pervasız politikalar, İslâm ümmetinin maslahatını unutma ve emperyalistlerin tayin etmiş olduğu kamplardan herhangi birisinde kendine yer bulmaya çalışma konsepti İslâm ümmetinin felaketidir. Emin olunuz ki, tedbir alınmaz ise, bu tehlike sadece bizi değil,  bizden sonraki birkaç kuşağı bile tehdit etme potansiyeline sahiptir.

Burada sinsice ve ustaca büyük bir oyun oynanmaktadır. Olayların tozu dumanı arasında bu büyük proje gözden kaçmaktadır. Emperyalistler, İslâm ümmeti ruhunu tarihe gömmek için, son derece hain bir planı büyük bir maharetle uyguluyorlar. Bir daha dirilmemek üzere, İslâm ümmeti ruhu Suriye topraklarına gömülmek istenmektedir. Bu ruh gömülecek olursa, yarın ağlayanımız olmaz. Batılı devletler, çeşitli pakt ve birlikteliklerle bir araya gelirken, İslâm ümmetini ise lime lime etmeye ve mümkün olan en küçük parçaya ayırmak istemektedirler. Asırlardır bu ümmet üzerinde oynanan bu oyunun hala geçer akçe olması, bayatlamış oyunlarla İslâm ümmetinin enerji ve kaynaklarının heder edilebiliyor olması son derece düşündürücüdür. Basiretsiz politikacılar ve beceriksiz yöneticiler, maalesef tarihten ders almamaktadırlar.

Birbirlerine üstünlük sağlamak için şer güçlerden yardım umanlar ve onlarla ittifak yapanlar, hüsrana uğrayacaklarını bilmelidirler. Ortadoğu'da öylesine bir denklem oluşturulmuş ki, Müslüman ülkeler ayrılan kamplardan birisinde yer almaya zorlanmaktadır. Görüldüğü kadarıyla bu hedeflerinde başarılı olmuşlar. İslâm ümmetinin güçlü aktörleri, farklı kamplarda birbirlerine üstünlük sağlamanın telaşı içerisindedir. Bilinmelidir ki, farklı şer güçlerin nezdinde İran ve Türkiye'nin değeri, biri diğerini tamamen zayıflatıncaya kadardır. Daha sonra ayakta kalan devletin de aynı muameleyi göreceği ve işletilmiş olan şeytani sürecin kendisi için de işletileceği bilinmelidir. İran ve Türkiye'nin, Suriye ve Irak sahasında savaştırılmasının alt yapısı hazırlanmak istenmektedir.

Özellikle sürecin bu tarafa evirilmemesi için, akl-ı selimin galip gelmesi gerekir. Amerika'nın gazına gelen bir Türkiye ve Rusya'nın gazına gelen bir İran, İslâm ümmetini felakete sürükleyebilir. Bu felaketten kendilerinin de nasiplerini alacağı kuşkusuzdur. Bizleri savaştıran güçlerin ise, arka planda ortak veya paralel hesaplar içerisinde oldukları bilinmelidir.

Tüm İslâm ümmetinin geleceğinin teminatı vahdet ruhu ve ümmet şuurudur. Bu şuurun kaybedildiği gün, tüm Müslümanlar kaybeder.  O gün dünya arenasında boy gösteren şer güçler ile tek başımıza yüzleşmek zorunda kalırız. Bunun neticesinin ise, kölelik ve bağımlılık olacağı kuşkusuzdur.

Birlikte yaşama iradesi ve ümmet şuuru ortadan kalkmadan ve geri dönülmez bir noktaya gelmeden, Allah aşkına kendimize gelelim.   Yoksa yarın çok geç olabilir ve İslâm ümmeti, ruhu somut bir proje olmaktan çıkıp ütopyaya dönüşebilir. Bu ümmetin fertleri olarak feryat ediyoruz. Tüm ümmetin felaket ve zillet uçurumuna gittiğini görmüyor musunuz? Müzâkere zemininde elde edilecek kazançların, silahlı mücadele ile elde edilmesi beklenilen kazançtan daha iyi ve hayırlı olacağı unutulmamalıdır.

Silahları bırakıp müzâkere zeminine dönmenin zamanı gelmedi mi? Aklımızın başımıza gelmesi için daha kaç mazlumun, kadının ve çocuğun ölmesini bekliyorsunuz?

MEHMET ZÜLKÜF YEL


869 kere okundu.
Diğer Makaleler