KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İnkâr eden ve ayetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte onlar, Cehennemliktirker." (Mâide - 10)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
IŞİD, Müslümanların Korkak ve Uyuz yöneticilerinin eseridir

Şu anda dünyanın bir numaralı gündemi, üzerinde en çok yazılan ve konuşulan konu IŞİD ve benzer örgütlerdir. Ve kolay kolay gündemden düşeceğe de benzemiyor.

Hiç tereddüt etmeden söyleyelim ki; başta IŞİD olmak üzere benzer örgütler halkı Müslüman olan ülkelerin korkak, uyuz ve uşak ruhlu yöneticilerinin eseridir, onlar doğurmuştur.

Bugün İslâm dünyasının IŞİD hakkındaki tanımlamaları, yaptıklarının hep emperyalistlerin işine yaradığını, öyle olunca dış güçlerin kurduğu iddiaları inandırıcı değildir.

“İslâm barış dinidir, İslâm kelimesiyle terör asla bir araya gelemez, İslâm'da sivillere dokunulmaz, çoluk çocuk, kadın ihtiyar öldürülemez…” gibi söylemlerle, camilerde okunan hutbelerle IŞİD'in önü alınamaz, katılımlar önlenemez. IŞİD ve benzer örgüt mensuplarını ikna etmekten uzaktır. Her şeyden önce, bu gençler camilere ve özellikle cumalara gelmiyorlar ki.  Bu tür söylemler sadece batıdan bir çeşit özür dilemedir.

Irak'ın işgalini, Suriye'nin parçalanıp dağılışını, Afrika'nın yağmalanmasını, kısacası İslâm dünyasının emperyalistler tarafından sömürülmesini IŞİD ve aynı çizgideki yapıların ortaya çıkma sebebi olarak gösterenler bir anlamda doğru söylüyor olabilirler.

Fakat biz bunun bir adım daha ötesine gidelim ve birinci derecedeki suçluları ifşa edelim, itiraf edelim: Müslümanların korkak liderleridir, uyuz ve uyuşuk yöneticileridir, zalim emperyalistlere seslerini çıkaramayan pısırık ve hain işbirlikçi yöneticileridir.

Ve bir de söz konusu yönetimlere seslerini çıkarmayan, çıkaramayan korkak ve uyuz âlimlerdir, bilerek onlara bel'amlık yapanlardır.

Bir aile düşününüz. Zulme uğruyor, baskılara maruz kalıyor, malı mülkü gasp ediliyor, namusuyla, şerefiyle oynanıyor. Fakat başta aile reisi ve ailenin büyük oğulları hiçbir şey yapmıyorlar, bu zillete boyun eğiyorlar. İşte bu durumda psikolojileri bozulan ailenin küçük çocukları ortaya çıkıyor, kendilerine vazife çıkarıyor, bir şeyler yapmaya çalışıyor. Yaptıkları şeyler ailenin lehineymiş, aleyhineymiş önemli değil onlar için.

Bütün bunlar şunu gösteriyor ki İslâm dünyasının bir IŞİD problemi değil İzzet problemi vardır.

Kaybolan bu izzeti İslâm ülkelerinin yöneticileri ve âlimleri yeniden elde etmek için bir şeyler yapmadıkları müddetçe kesinlikle birileri kendilerine görev çıkaracaklar bu işe talip olacaklar, bu arada yaptıklarının bir kısmıyla Müslümanların başlarını önlerine eğdirmeye devam edeceklerdir.

İslâm dünyası izzete odaklanmalıdır, başta yöneticileri ve âlimleri olmak üzere izzeti elde etmenin yollarına koyulmalıdır, içerisinde bulunduğu zilletten uzaklaşmak için çırpınmalıdır.

Bunu bırakıp kendini sadece IŞİD ile el Kaide ile mücadeleye verirse, bu mücadelede asla başarılı olamayacaktır.

Hem bugünün dünyasından bu örgütler yok olduklarında ne değişecek? İşgaller, sömürüler, katliamlar son mu bulacak? Emperyalistler işgal için, sömürü için başka bahaneler bulamayacaklar mı?

MEHMET GÖKTAŞ


847 kere okundu.
Diğer Makaleler