KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Kemalizm kaybetmiştir, ilkelerine yemin ettiremezsiniz!

-Eğer bizi vekil seçerek Ankara'ya gönderirseniz Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağım, hep bu istikamette çalışacağım diye bir şey söylemedin bizlere. Bizden bunun için vekâlet istemedin.

Hatta halktan önce kendilerine böyle bir yemin dayatanlara, önlerine böyle bir yemin metni koyanlara milletvekilinin kendileri itiraz etmelidir;

-“Kusura bakmayın, ben seçmenlerime böyle bir vaadte bulunmadım,  beni seçip Ankara'ya göndermeleri halinde laiklik için, Kemalist ilkeler için çalışacağım diye bir şey söylemedim onlara. Şimdi nasıl olur da benden böyle bir yemin istersiniz?” demeleri gerekmez mi?

Evet, kim neyi vaad etmişse, kendisini seçip Meclis'e gönderenlere neyin sözünü vermişlerse onun üzerine yemin etmeli, and içmelidir. Mesela birileri böyle yapmışlarsa, İzmir'den seçilip gelenler, Trakya'dan veya bir başka yerden seçilip gelenler kendilerini seçenlere böyle bir vaadte bulunmuşlarsa; başta laiklik olmak üzere Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda çalışacaklarına dair söz vererek seçilmişlerse, buyursunlar bu yemini etsinler.

Fakat başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere biz hiç kimseden böyle bir vaad duymadık, bu şekilde bir seçim konuşması dinlemedik, seçim beyannamelerinde böyle bir şey görmedik.

Meydanlarda, salonlarda CHP adaylarının ağzından bir defacık olsun laiklik sözü duymadık, ilke ve inkılapları titizlikle işleteceklerine dair bir söz işitmedik.

Çünkü bunun hiçbir getirisi yok, insanımız hiç itibar etmiyor. Kemalizm kaybetmiştir beyler, gelin bunu itiraf edin.

Bugün hangi siyasetçi halkın karşısına geçerek Kemalizm adına oy isteyebilir? Yapsa yapsa bir tek Doğu Perinçek yapar, Emine Ülker Tarhan yapabilir ve yapmaktadırlar. Eğer seçilmiş olsalardı bir tek onların yemini dürüstçe bir yemin olabilirdi. İşte onların aldıkları oy miktarı da ortadadır.

Kemalizm'in bu ülkeye kaça mal olduğunu insanımız çok iyi bilmektedir.

Her şey bir tarafa, defalarca belirttiğimiz gibi, Kemalizm'in en önemli meyvesi PKK'dir, Kemalizm dayatması, PKK'den daha büyük bir ürün vermemiştir.

Bu ülke insanı Kemalizm'i hiçbir zaman gönüllü olarak tercih etmemiş, kendisine dayatılmıştır. Bugün de aynı şekilde dayatılmaya devam edilmektedir. Ülkeyi yönetmek üzere seçilen yetkililere de dayatılmaktadır.

Yok, eğer milletvekillerinin gönüllü bir şekilde isteyerek bu yemini ettiklerini söylüyorsanız, bu durumda onlar yalancıdırlar, bizi kandırmışlardır, ikiyüzlüdürler, seçmenine bir türlü, Ankara'da bir türlü oluyorlar demektir.

Eğer bu yemin kendilerine dayatılıyor, zoraki yaptırılıyorsa, kendileri de buna itiraz etmiyorlarsa, bu durumda korkaktırlar.

Ne acı bir tiyatro! Halkın gözünün içine bakılarak yalan yere yemin ediliyor, ettiriliyor, hiç kimse sesini çıkaramıyor, bu duruma bir tek itiraz eden yok.

Üstelik bütün bu olup bitenler halkın gözünün önünde naklen cereyan ediyor.

Galiba yeryüzünde bizim gibi bir tek Kuzey Kore kalmış olmalıdır, var mı başka bir ülke?

Herkesin birbirini kandırdığı, birbirinin gözünün içine baka baka yalan söylediği, herkesin birbirine baka baka yalan dinlediği, ses çıkaramadığı bir dünyada yaşamak nasıl bir şeydir?

Tekrar ediyoruz, bırakınız bu yemini sadece Kemalist siyasetçiler yapsın, Kemalizm'e inanan ve Kemalizm'i vaad eden siyasetçiler yapsın.

Az kalsın unutuyordum, bu yemini bir de HDP milletvekilleri yapmalıdırlar. Sadece yeminin başında birkaç kelimeyi değiştirsinler veya o kısmı hiç söylemesinler, geri kalan kısmı, yani “Laik cumhuriyet, Atatürk ilke ve inkılapları” gerçekten tam da kendilerine göredir. Hem de çekinmeden, gönül rahatlığıyla bu andı içmelidirler

Öyle ya, Kemalizm Kürtler üzerinde fazla etkin olmamıştı, bütün zulüm ve dayatmalarına rağmen Kemalizm'in dayattığı hayat tarzını benimsememişlerdi.

Kemalizm'in doksan yılda yapamadığını HDPKK beş on sene içerisinde başarmıştır.

Herkes birbirinin gözünün içine baka baka yalan söylüyor, hem birbirlerini kandırıyor, ondan da önce herkes kendisini kandırıyor.

Milletvekiliyle, seçmeniyle bütün bir ülke dürüst olmalıdır. Kimse kimseyi ve öncelikle hiç kimse kendisini kandırmamalıdır.

Başta siyasiler olmak üzere niçin koskoca bir millet münafıklığa, ikiyüzlülüğe itiliyor ki? Niçin koskoca bir ülkeye inanmadığı, dönüp itibar etmediği şeyler dayatılıyor ki?

Niçin koskoca bir ülke insanının ağzı başka, kalbi başkadır? Koskoca bir millet niçin birbirlerinin gözünün içine baka baka yalan söylüyor? Niçin dürüst olunmuyor, niçin herkes birbirine rol yapıyor?

MEHMET GÖKTAŞ


848 kere okundu.
Diğer Makaleler