KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

İSTEK KERVANI(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Namazı dosdoğru kılın ve Allah'tan korkun" (diye de emredildik). O, huzuruna varıp toplanacağınız Allah'tır. (En’âm - 72)

Hadis-i Şerif

“Kim, faziletine inanarak ve karşılığını yalnızca Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.”

[(Buhârî, Îmân, 28, Savm, 6; Müslim, Sıyâm, 203)]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Siz de gelin rahmet/izzet pınarına…

Halkın zihnini kirleterek iğfal edenler, şunu iyi bilsinler ki; ataları Ebe Cehil örneğinde olduğu gibi, yol alamayacaklar; yoldaşları Ebu Lehep misalinde görüldüğü gibi, tebbet kalacaklardır; çünkü bu halkın içinden bittiği topraklarda İslâm vardır, Muhammed vardır, Aişe vardır, Hatice vardır…

O (s.a.v)'nun gösterdiği yolda yürüyen milyon sevdalılar vardır, âşıklar vardır. Sibğatullahla boyanan Ebu Bekirler, Ömerler, Osmanlar ve de Aliler vardır. Bu sevdanın önüne geçecek ihanete karşılık kılıç ve merhamet peygamberinin öğretileri, tavsiyeleri vardır.

Bunu başaramayacaklarına katiyetle inanarak diyorum ki, onlar da gelsin rahmet pınarına… Gelsinler, kavuşsunlar Allah'a.

Kendilerine yazık ediyorlar, toplumlarına yazık ediyorlar, çocuklarına yazık ediyorlar. Evden eve, sokaktan sokağa, caddeden caddeye, şehirden şehire süzülen o Peygamber sevdasının önünü almaya çalışanların, bu memlekette mayası tutmayacak.

Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz(S.A.V), Ümmeti üzerine titredi… Ebedi kurtuluş için Rehber oldu, öğretmen oldu…

Gökyüzünün öğrencisi, yeryüzünün öğretmeni olarak insanlığa hayatı, yaşamı öğretti. Mutlu bir yaşamın yanında, kaçınılması muhal ölümün izzetlisinin nasıl olacağını da öğretti, yol gösterdi.

Medeniyetin ne olduğunu göstermek için Medineler kurdu... Bütün kuklacı ve kölebazların rahatını kaçırarak insanlara ahsen-i takvim konumlarını hatırlattı, onlara şuur verdi. Gaflet dehlizinden uyanan biçareler hazret oldu, yıldızlar olarak yaşadı.

Despotların, zalimlerin hegemonyasında insan yerine konmayan Habeşiler, O (s.a.v)'nun öğretisiyle gökteki yıldızlar, yerdeki sahabeler oldu.

Eşref-i Mahlûkat Peygamber Efendimiz, zulûmata gark olmuş küreye kandil oldu, kandiller oluşturdu. Cehaletin babasına bile medeniyeti, adaleti, İslâm'ı anlattı. O'nun mesajını(mektubunu) parçalayan Kisraların bedenleri hançerlerle parçalandı, hem de oğulları tarafından. Kisraların saltanatları ise, paramparça edilerek, toprakları Saidlerin eliyle fethedildi.

Bugün olduğu gibi o gün de cehalet girdabına saplananlar O'nu tanıyamadı, karşı çıktı, darp etti, taşladı… Taif'in sokak ve caddeleri Rahmet Peygamberine dar edilmeye çalışıldı.

Zamanın aldatılmışları, O'nu taş yağmuruna tuttu. İnsanlığın önder ve rehberine damlardan, çatılardan kesici-delici cisimler atıldı. Ama âlemlere rahmet oluşunu defaeten ortaya koyarak onların sulbünden geleceklere umut bağladı. Onlar bilmiyorlar… dedi. Zaman tanınmasını istedi.

Yüce Allah(cc) kendisine, “(Resulüm!) Onlar iman etmiyorlar diye neredeyse kendine kıyacaksın!” derken aslında O'nun insanoğluna ne kadar düşkün olduğuna işaret ediyordu.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen O Peygamber'in öğretilerine sarılarak gelin hep beraber kurtuluşa erelim. Sahte özgürlük prangalarından kurtularak gerçek özgürlük semalarında kanat çırpalım… Cennetler bizim olsun, Cehennemlerden azade olalım…

Selam ve dua ile…

ABDULLAH ASLAN776 kere okundu.
Diğer Makaleler