KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

KADIN SAHABİLER VE BİZ

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Herkesin yaptıklarına göre dereceleri vardır. Allah (c.c) onlara yaptıklarının karşılığını tam olarak verir..." (Ahkâf - 19)

Hadis-i Şerif

Müminlerin iman yönünden en faziletlisi ahlakça en iyi olanıdır. [Tirmizi]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
1 Muharrem 1437

Anlatmak isterdim oysa;

“Hicret” denen olgunun kirlenmiş bir asrın, insanî her türlü değerinden arındırılmış insanlığın özüne veya fabrika ayarlarına döndürülüşünün gerçekleştiği asıl milat olduğunu…

Kız çocuklarını diri diri toprağa gömen barbar ve vahşi bir toplumdan dinin otoritesi haline gelen kadınların yetiştiği uygar ve medenî bir toplum modeli olduğunu…

Kabile, aşiret ve ilkel kavmiyet taassubu içerisindeki sapkın bir topluluktan Müslüman, Yahudi ve putperestlerin ortak bir mutabakat çerçevesinde birlikte yaşayabileceklerini mümkün kılan kutlu bir inkılâp olduğunu…

Bugünkü modern formlara taş çıkartırcasına farklı dinleri, farklı dilleri ve farklı kültürleri hürriyet ve adalet temelinde bir arada tutabilen, ortak yaşam alanlarını birlikte ve beraberce kullanabilen erdemli ve faziletli bir toplumun inşa edilmesi olduğunu…

Bugünün modern cahiliyesinde gerçeklerle yaşamıyoruz.

Gerçeğin veya gerçekliklerin tersyüz edildiği bir an ve devrana şahitlik ediyoruz.

Kendisi gibi düşünmeyen insanların kafasının koparılmasına fetva veren sapkın haricî anlayışlar, dinin gerçeği gibi yansıtılıyor.

Tekçi-tektipçi yapısını silah zoruyla halka dayatmak isteyen, şehirleri ve halkın gündelik yaşam alanlarını patlayıcı deposu haline getirerek bunları canı istediği zaman patlatan ve katliamlara imza atan zorba ve despot anlayışlar, “barış ve özgürlük yanlısı” gibi gösteriliyor.

Dünyanın terk ettiği çürük bir ideolojiyi hâkim kılma adına bir halkın kaderi üzerinde kumar oynamayı; ambulans şoförü, trafik polisi öldürmeyi; şehrin balicilerine, tinercilerine, hırsızlarına ve bilumum ayak takımına mahalleleri idare ettirmeyi devrimcilik zanneden sefihler, “devrimci” olarak adlandırılıyor.

Uyuşturucu baronlarının uyuşturucuyu yaygınlaştırıp kendi çocuklarını uyuşturucudan özenle uzak tuttukları gibi, kendi çocuklarını bal ile yağla besleyip bu devrimlerden(!) uzak tutup halkın çocuklarını ekmeğe muhtaç hale getiren politik baronlar-baroniçeler, “siyasetçi” olarak yansıtılıyor.

Ankara katliamı üzerine timsah gözyaşı döküp Kürdistan'ın şehirlerinde yüzlerce bomba patlatıp binlerce insanın ölümüne neden olan katilleri özgürlük savaşçısı gibi gösteren hokkabazlar, “Kürt dostuymuş gibi” gösteriliyor.

Kendilerine harem kurmayı revâ görüp eşcinsel evliliklerin dahi anayasal teminat altına alınmasını hararetle savunan, dağda hasbe'l kader birbirlerine gönül veren halkın çocuklarını ise yoz ilişki yaşadığı veya burjuva özentisi içinde oldukları gerekçesiyle katleden kart dinozorlar “kahraman gibi” gösteriliyor.

Sanal veya dijital dünyalarda “Hollywood beyin yıkamacılığı” seanslarından geçirilen milyonlarca genç kurbanın zihinlerine hükmedildiği, Fir'avun sihirbazlığına öykünülerek modern formlar içerisinde “bilinçten uzak, eşekleştirilmiş kullar”ın yetiştirildiği amansız bir zamana tanıklık ediyoruz.

1 Muharrem'e, çalınan hafızamıza, yağma edilen medeniyetimize, kendimizden koparılışımıza ve Hicret'imize bu gözle bakmalıyız.

Ve nihayet takvimler 10 Muharrem'i gösterdiğinde, “Kula kul olma” sefahetini devlet anlayışı haline getiren Yezidî düzenlere karşı, hür ve âdil olmayı “Allah'a kul olma” şuurunda gören Hüseynî anlayışın varisleri olmaya azmetmeli ve ahdetmeliyiz.

Her günü Âşura, her yeri Kerbela olan Ümmet coğrafyasında Hüseynî olmanın ağır bedelini bilerek ve isteyerek tabi…

Turan gibi, Aytaç gibi, Yasin ve arkadaşları gibi…

Selam ve dua ile…

MEHMET YAVUZ


862 kere okundu.
Diğer Makaleler