KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

TARİHTE BUGÜN

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

“O Ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi.” ( (Bakara Suresi, - 2)

Hadis-i Şerif

"Silahla öldürülen nice kimseler vardır ki, ne şehiddir ve ne de övülmeye değer bir kahraman. Yatağında eceliyle ölen nice kimselerde vardır ki, Allah katında şehiddir." [Ebû Nuaym]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Bir halkın haklılığını çalmak!

IŞİD'i İslam'la özdeşleştirerek Kürde, “İşte malına, canına, namusuna kast eden budur!” diyen gücün İslamilik yönü hala ağır basan bir halkı milliyetçi bir kıvama getirmeye çalıştığı aşikârdır.

Tahterevallinin iki ucu gibi, biri ağır basınca diğeri boşlukta kalacak çünkü. 

Küresel, ulusal ve yereldeki medya destekli algı operasyonları eşliğinde, Şengal ve Kobani'den yüksel(til)en Kürt Milliyetçiliği'nin, daha önce AK Parti'ye oy veren muhafazakâr Kürtleri İslam referanslı HÜDA PAR'a değil de “Kürt Milliyetçisi” etiketi vurulan HDP'ye yöneltmesinin asıl nedenini de burda aramak gerekir.

Üzülerek belirteyim ki Türkiye Siyasal İslamı adına özne görevi gören çok farklı unsurlar, son elli yıllık süreç içerisinde ‘sonuçlara' karşı mücadele etmekten ‘sebeplere' vakit ayıramaz oldular ve her zamanki gibi bu konuda da çok geç kaldılar.

Tehlikenin farkında olan ve Kürt halkının yaradılışla verilen haklarını “Li Tearefu” bandına getirmek isteyen hakkaniyetli çabaları da İslam adına “sakıncalı” buldular.

Bu husus, en hakiki çözüm sizde olsa bile sahte veya çakma bir yapının markasını size ve hakiki çözümlerinize rağmen tescil ettirmesi ile sonuçlandı.

Lokumun Türklere ait olduğu bir gerçek olabilir ama erken davranan Rumların bunu “Kıbrıs lokumu” şeklinde tescil ettirmesinin gerçekliği veya gerçekleri tersyüz etmesi gibi...

Markanın çakma olduğu, Güney Kürdistan'ın bu doğrultudaki kazanımları ile kuzeydeki kırk yıllık çatışmalı süreç sonunda “Kürtler lehine ne gibi kazanımların ortaya çıktığı” şeklindeki sorgulama ve kıyası ile ortaya çıkmaktadır.

Çakma marka sahiplerinin “Kürdü yok saymış, Kürde dışkı yedirmiş Kürt meselesinin yegâne müsebbipleri ile ittifaklar kurmuş” olması bile artık bir şey ifade etmemektedir.

Hatta Zilan, Piran, Dersim ve 12 Eylül vahşetlerine imza atmış müesses nizamın bekçilerine “Sizinle değil, Erdoğan'la sorunum var!” diyerek maskesini açıktan indirmesinin bile çok bir anlamı olmamaktadır.

Özgürlükleri ellerinden alınmış halkların bir yandan özgürlük ihtiyaçlarını sürekli körükleyen, diğer yandan ise tam bir şeytanlıkla bunu kendi lehine kârlı bir ticarete dönüştüren küresel tezgâh, tıkır tıkır işliyor.

Zulüm görmüş Kürt halkının haklı öfkesinin üzerine oturup bu öfkeyi tamamen Kürtlerin aleyhine olacak bir şekilde kullanan çakma marka sahiplerinin bu küresel tezgâhlarda “tezgâhtarlık” yaptıkları da apaçık ortaya çıkmış durumdadır.

Sonuç, ellerine yazılı metin veya pankart tutuşturulmuş birkaç kişilik gruplarla ilan edilen kanton, özyönetim, özerklik tiyatroları…

Sahipsiz ve değerli bir halkın haklılığını çalan hırsızlar…

Halk için elbet(!), halka rağmen olsa da…

Ve bir kez daha yangın yerine dönen mazlum bir coğrafya…

Bu sefer yanan sadece Kürdistan değil, yürekler de yangın yeri!

Selam ve dua ile…

MEHMET YAVUZ.


800 kere okundu.
Diğer Makaleler