KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
İblis kendi koalisyonunu çoktan kurdu bile

Hatta on üç yıldan beri ülkeyi tek başına yöneten şu AK Parti iktidarının da aslında ayrı ayrı düşünce sahiplerinin bir koalisyonu olduğunu unutmayalım.

Evet, koalisyon zannedildiği gibi öyle kötü bir şey değildir.

İnsanların hepsinin bir fabrikadan çıkan ürünler gibi aynı olması hem mümkün değil, hem de kabul edilecek bir şey değildir.

Hem bu arada gelin biz başka bir koalisyondan söz edelim.

Birileri uğraşa dursunlar, İblis kendi koalisyonunu çoktan kurdu bile. Proğramını hazırladı, meclisinde okudu, güvenoyunu aldı ve şu anda tıkır tıkır çalışıyor.

İblis bu koalisyonu hem de o kadar kolay kurdu ki. Neymiş öyle uzun uzun şimdiye kadar duymadığımız istikşaf görüşmeleri, buluşmaları.

Hem bu koalisyonu oluşturanlar birbirlerine kabullenemeyecekleri hiçbir ön şart ileri sürmediler, hiçbir engel çıkarmadılar.

Ne bakanlık sayısında ihtilafa düştüler, ne de hangi devlet kurumunun kendilerine bağlanacağı konusunda.

Ne kibirleri var, ne enaniyetleri. Şu tevazularına bir bakın, hiç birisi en önde ben olacağım demiyor.  “Bu işin içinde falanlar varsa ben yokum” demiyor.

Uğrunda birleştikleri bir tek konu var; İslam düşmanlığı.

Onları bir araya getirip koalisyon kurduran şey, İslam coğrafyasının kendine gelişi, Müslümanca uyanışı, emperyalizme karşı ayağa kalkışı, zincirlerini koparmaya karar verişi.

Bütün bunlar için İblisin başkanlığında aynı anda çarçabuk bir araya geldiler, şu anda hepsi de aynı yere vuruyor, Müslüman halkların huzurunu hedef tahtasına koydular.

Kâğıt üzerinde bir birlerine taban tabana zıt olan bu koalisyon mensuplarının şu anda yapamayacakları bir eşleşme, koynuna girmeyecekleri hiç kimse yok. Yeter ki işin içinde İslam ve Müslüman düşmanlığı olsun.

Ulusalcısı, Gezicisi, Doğan medyacısı, HDPPKK'lisi, DHKPC'si, Paralelcisi, LGBTİ ve bilmem nesi nesi. Ne kadar ahenkli bir koalisyon!

Gelelim bir başka koalisyona, bizim koalisyonumuza, hasretle oluşmasını beklediğimiz bizim ortaklığımıza, bizim birlikteliğimize.

Ortak noktalarımızı sayarken bu defa aynı Allah'a, aynı Kitaba, aynı Peygambere inandığımızı, aynı Kıbleye yöneldiğimizi söylemeyeceğim. Çünkü her defasında bu ortak yönlerimizi saya saya artık yalama yaptı.

Türkiye'nin batı vilayetlerinden birisinin müftüsü Diyarbakır'a ziyarete gidiyor. Cuma vakti bir camiye varıyor. Cuma namazını kıldırması için görevli kendisine cübbeyi sarığı veriyor. Müftü efendi vaaz ve hutbede ne konuşayım diye imam efendiye soruyor. İmam da diyor ki; Hocam, İslam Kardeşliğinden konuşmayın da ne konuşursanız konuşun, diyor.

Ben de bugün Müslümanlara öyle söyleyeceğim, bizi bir araya getirmesi gereken ortak noktalar olarak başka şeyler söyleyeceğim.

Ey Müslümanlar! Ne olur bir araya gelelim, artık biz de kendi koalisyonumuzu oluşturalım.

Bir araya gelmemiz için o kadar çok sebebimiz ve ortak noktamız var ki.

Bakınız, hepimizin üzerine düşen bombalar aynı marka, aynı fabrikalarda imal ediliyor, aynı uçaklardan atılıyor.

Hepimiz aynı silah fabrikalarını kalkındırmak için yardım kampanyaları, savaş turneleri düzenliyoruz.

Böğürlerimize bir bakalım, omuzlarımıza, sırtlarımıza bir bakalım, hepimiz aynı kırbacı yiyoruz, sırtımızda şaklayan kırbaç aynı kırbaç, kırbacı sallayan kol aynı kol.

Hepimiz aynı kâfir fabrikatörlerin boyunlarını kalınlaştırıyoruz, göbeklerini şişiriyoruz, hepimiz aynı kişileri semirtiyoruz.

Hepimiz aynı zalimler tarafından işgal ediliyoruz, yurtlarımızdan sürgün ediliyoruz.

Hepimiz aynı kâfirleri kendimize güldürüyoruz, aynı kâfirleri sevindiriyoruz.

Madem aynı Allah'a, aynı Kitaba, aynı Peygambere iman etmemiz bizi birleştirmedi. Ne olur hiç değilse bu ortak noktalar bizi birleştirsin!

MEHMET GÖKTAŞ


862 kere okundu.
Diğer Makaleler