KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

Kim, sözleşme yaptığı kimseye zulmeder, hakkını kısar veya gücünün üzerinde bir şey emreder yahut rızası dışında bir şeyini alırsa kıyâmet günü onun aleyhine bizzat ben delil (ve davacı) olacağım. [Ebu Davud, Harac 33]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Vampirler kanımıza doymuyor

Gulam Azam, Abdulkadir Molla ve şimdi de Muhammed Kamerüz Zaman. Bangladeş bir-bir hidayet yıldızlarını sana gönderiyor Allah'ım. İsmail'in sana kurban olmayı kabul etmesi gibi onlar da aziz İslam davası için kendilerini sana kurban ediyorlar. Karşılarında ise çağdaş diktatörler, zamanın Firavunları, Nemrutlar, Hamanlar ve Calutlar var. Tıpkı Mısır'daki firavun Sisi gibi.

Mısır'da da İhvanımızın liderlerinden Muhammed Bedii' ve 13 İhvan mensubuna idam cezası, 37 kişiye müebbet, Muhammed Mursi'ye ise 20 yıl hapis cezası verdiler.

Hasan El Benna, Seyid Kutub, A. Kadir Udeh, Halid İslambuli ve diğerleri. Mısır Müslümanlarının kahraman önderleri hiçbir zaman davaları için aziz canlarını vermekte ağır davranmadılar, dünya Müslümanlarına hep nur oldular, yollarını aydınlattılar. Mısır'ın Şerefli Müslüman halkı da asla Şehit Rehberlerinin, önderlerinin davasına hıyanet etmedi, baskılara boyun eğmedi. Mısır zindanlarını kadınıyla-erkeğiyle doldurdular ama İslam davasından vazgeçmediler. Gün geldi bir günde Rabia meydanında binlerce şehit verdiler ancak yılmadılar, durmadılar.

İşte bu gün Mısır Firavunu alçak Sinsi Sisi, yeni azizlerimizi Musa'larımızı, Muhammed Bedii ve arkadaşlarını kendi saltanatını korumak için boğazlamak istiyor.

Ey yerlerin ve göklerin maliki, kâinatı yoktan var eden Allah'ım. Mazlum ve mustaz'afların Rabbi, kimsesizlerin sahibi ve çaresi olan Allah'ım; Mazlum ve Müstaz'af  kardeşlerimizin hallerini sana arz ediyoruz, her şey sana ayan beyan. Kardeşlerimiz için sana yalvarıyoruz.

Yüzümüz belki kara, ellerimiz ise boş. Ama Şu Muhammedi sevdayla meydanlarımızın şenlendiği Nisan ayında bizler Senin yanındaki en değerli vesileleri, Hz. MUHAMMED Mustafa'yı ve Kur'an-ı Kerimi kendimize şefaatçi kılarak yalvarıyoruz sana…

Allah'ım, Amerika, Avrupa ve israil şeytan üçgeninde her gün Müslümanlar için yeni yıkım planları yapılmakta, yeni tuzaklar kurulmakta ve bu hilelerle yeni İslam ülkeleri işgal edilmekte, yüz binlerce Müslüman'ın kanı dökülmektedir. İşte bu gün de Bangladeş ve Mısır'da yükselen İslam'ın sesini susturmak için planlı katliamlar yapılmakta ve Müslüman kardeşlerimizi bir-bir vahşice idam etmekteler. Ama şunu unutuyorlar, yaptıkları her katliam aynı zamanda kendi sonlarını hazırlamaktadır, inşaallah.

Allah'ım, başta Bangladeş ve Mısır'da zalim darbecilere karşı kahramanca direnen ve gerektiğinde şehadete koşan mazlum  kardeşlerimiz olmak üzere; İslam coğrafyasının dört bir tarafında ihtiyar-genç, kadın-çocuk demeden zalimce vurulan, işkencelerden geçirilen, zindanlarda çürütülen, memleketinden sürülen, namusu kirletilen, katliamlardan geçirilip vahşice şehit edilen ve  sana “ ey Rabbimiz bize katından haklarımızı savunacak, bizleri düşmanlarımızdan koruyacak, namusumuzu ve dinimizi koruyacak bir veli, kudretli bir yönetici, emin bir yardımcı gönder” diye yalvaran mazlum ve mustaz'af Ümmeti Muhammed'in dualarına katılmak ve onların yanında olduğumuzu ilan etmek için sana yalvarıyoruz! 

Bugün İslam coğrafyasının  her tarafında başta Bangladeş, Mısır, Suriye, Burma,  Mali, Filistin, Çeçenistan, Irak, Libya ve Afganistan olmak üzere, dünyanın dört bir köşesinde, Muhammed'in (as) aşıkları,  mazlum mustazaf İslam ümmeti zulüm altında inliyor.

ALLAH'IM: Ümmeti Muhammed işkenceler altında inliyor…

ALLAH'IM: Ümmeti Muhammed zindanlara dolduruluyor…

ALLAH'IM: Ümmeti Muhammed'in namusları kirletiliyor…

ALLAH'IM: Ümmeti Muhammed öldürülüyor, katliamlardan geçiriliyor…

ALLAH'IM: Ümmeti Muhammedin feryad-u figanları yüce arşına kadar yükselmekte!

ALLAH'IM: HZ. MUHAMMED hürmetine, mazlum ve  mustazaf, İslam ümmetine yardım et. Müslümanlara birlik ve beraberlik, şuur ve bilinç ver. Dünya müstekbirlerine karşı güç, kuvvet, izzet ve şeref ver.

Ya Rabbi Amerika,  Avrupa,  israil ve yerli işbirlikçi uşaklarının oyun ve hilelerini boz, kurdukları tuzakları onların başlarına geçir. Hilelerini, kurnazlıklarını, şeytani siyasetlerini, teknolojilerini etkisiz kıl.

Allah'ım onları bir birine düşürmek suretiyle birbirleriyle uğraştır. Ta ki Müslümanlarla uğraşmaya fırsat bulamasınlar. Biz Müslümanlara, onların oyun ve tuzaklarına karşı şuur ve bilinç ver.

ALLAH'IM: Kâfirler topluluğuna karşı, Ümmeti MUHAMMED'E(sav) ZAFER nasib et.

ALLAH'IM: Ümmeti Muhammedi grub ve hizibçilik tefrikasından kurtar ve ÜMMET bilincine erdir.  Kur'an ve sünnetin öğrettiği İslam kardeşliğini yeniden yaşamayı, birbirini sevmeyi, birbirinin derdiyle dertlenmeyi nasib et.

ALLAH'IM: en kısa zamanda “Zalim diktatörlerin nasıl muhteşem inkılablarla yerle bir olduklarını” biz mazlum ve Mustaz'aflara göstererek kırık kalplerimizi zafer neşesiyle coştur.

Şüphesiz senin her şeye gücün yeter.

M.MÜFİT YARAY


1046 kere okundu.
Diğer Makaleler