KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler. (En’âm - 92)

Hadis-i Şerif

Kim, sözleşme yaptığı kimseye zulmeder, hakkını kısar veya gücünün üzerinde bir şey emreder yahut rızası dışında bir şeyini alırsa kıyâmet günü onun aleyhine bizzat ben delil (ve davacı) olacağım. [Ebu Davud, Harac 33]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Beşinci yılında Suriye iç savaşı

Suriye ve Suriye halkının bu içler acısı manzarası Suriye'deki vahşetin geldiği noktayı da aslında tüm çıplaklığıyla görebilen gözlere gösteriyor. Görebilen gözler diyorum, çünkü nice gözleri olan vardır ki hakikatte görmezler. Yine nice kör zannedilenler de vardır ki gözleri görmese bile tüm hakikatleri görürler. Bu utanç verici tablo karşısında gözyaşı döküp elinden geldiği kadar mazlum Suriye halkına yardım edenler, etmeye çalışanlar görebilen gözlere ve ölmemiş vicdanlara sahiptirler. Ama emin olun bu tür insanlar çok azdır.

İnsanların büyük çoğunluğu ise ‘gözleri var ama asla görmez' tiplerdir. Vicdanları yoktur ki sızlasın. Kalplerinde merhamet yok ki gözyaşı döksünler. İşte Amerikası, Avrupası, BM, ATE ve benzerleri hepsi bu tiplerdir. Emin olun ne bu manzara ne de başkası, bunlara asla gözyaşı döktüremez. Esasında bunların gündemini de işgal etmez. Çünkü bey efendilerin iştahı kapanır sonra. Onların tek düşündüğü Suriye'de savaşan guruplara hangi oyunlarla nasıl daha çok silah satıp kar edebilecekleridir. 5. yılına giren Suriye savaşında 5 yıl boyunca tarafların yaptığı bu çirkin savaşta kullandıkları bunca silah kimler tarafından verilmektedir, nereden buluyorlar bu kadar silahı acaba. Yine bunlar tarafından değil mi? Onların mantığı sadece şudur: Savaşsın Müslümanlar, Gelsin dolarlar.

Savaşı kim kazanmış, kim kimi öldürmüş, hiç de önemli değil onlar için. Çünkü her halükarda ölen Müslüman olmakta ve bir düşmanları azalmakta. Üstelik dolarlarına da dolar katmaktalar.

İşte bu savaşın özeti budur. Tarih boyunca gayri İslami güçlerin Müslümanlara karşı uyguladığı taktik budur.

İslam her şeyin, her problemin çaresini ürettiği gibi bu hastalığın da ilacını Müslümanlara öğretmiştir aslında. Vahdet…

Vahdet İslam'ın temel emirlerinden birisi olup bu hastalığımızın tek ilacıdır. Allah-u Teâlâ Kur'an-ı Kerimde Müslümanlara “Hepiniz toptan Allah'ın ipine (dinine) sımsıkı sarılın ve sakın tefrikaya düşmeyin” şeklinde seslenerek bütün Müslümanlara Allah'ın dinine hep beraber sımsıkı yapışmayı ve tefrikaya düşmemeyi emretmiştir. Bu Müslümanların faydasına olan çok önemli bir emirdir. Tarihe baktığımız zaman Müslümanlar ne zaman Allah'ın bu emrine uymuşlarsa, büyük bir güçle beraber izzet ve şeref kazanmışlar, başta Hıristiyanlar ve Yahudiler olmak üzere dünya onlara boyun eğmiştir. Ama ne zaman ki Müslümanlar bu gün olduğu gibi Allah'ın vahdet emrini unutmuşlar, çeşitli ırk, millet, mezhep, meşrep, gurup ve tarikatlara bölünmüşler ve bunları kendi aralarında bir zenginlik unsuru olarak değil de, münakaşa, tartışma ve ayrılık vesilesi yapmışlarsa Allah-u Teâlâ'nın şefkat tokadını yemişler. Düşmanları karşısında zayıflamışlar, başta Haçlı orduları olmak üzere bütün düşmanlarına yenilmişler, izzet ve şereflerini kaybetmişler, zillet içinde gayrı müslimlere boyun eğmek zorunda kalmışlardır.

Sizce başta Suriye olmak üzere, günümüz müslümanlarının bu günkü durumu bundan farklı bir şey mi?

Selam ve dua ile.

M.MÜFİT YARAY


1068 kere okundu.
Diğer Makaleler