KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

O halde, sakın Allah'ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (İbrahim - 47)

Hadis-i Şerif

"Bana Cebrail Aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse Cennete girer." [Ebu Zerr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Hem Charlie Hebdo”, hem Yezidi, hem Ermeniyim diyeceksin, hem de Müslümansın öylem mi?

Aziz dinimize hayâsızca saldıranlar, maalesef kendilerinin de Müslüman olduklarını hatta dine daha iyi hizmet ettiklerini savunuyorlar. Bununla da yetinmeyip, İslam'ın emir ve yasaklarına uygun bir hayatı benimseyen itaat ve ibadette hassasiyet gösterenleri de “din istismarcısı” olarak niteliyorlar. Firavunun etrafındaki Mele ve Mütrefinler ona şu telkinde bulunuyorlardı: “Musa (as) dini kullanarak sarayı ele geçirmek, saltanatını yıkmak ve Mısır'a sultan olmak istiyor” Yine peygamberlerden bazılarının (as) kavmi kendilerine: “Sen Allah'a iftira ediyorsun, öldükten sonra dirileceğimizi kendi yanından uyduruyorsun” diyorlardı.

Şimdi Peygamberlerin davasını omuzlayanların karşısındakiler de kendi ecdadının izini takip ediyor, Mü'minlere benzer iftira ve ithamlarda bulunuyorlar. Allah ve Resulüne savaş açıp emir ve yasaklarını çiğnedikleri halde kendilerine “İslam'ın dışına çıktınız” denilmesinden rahatsız oluyorlar.

Aslında bunların takım tutar gibi taraf oldukları bir “İslam” var. Atalarından miras aldıkları, kültürlerinin bir parçası kabul ettikleri İslam'ın namaz emrini sadece “kendi üzerlerine kılınacak cenaze namazından” ibaret sayanlar “namazı ikame edenleri, aşırı dinci, gerici ve yobaz” olarak itham etmekten de geri kalmıyorlar.

Peygamberlerin davalarını kendilerine dava edinenler ile onlara savaş ilan edenler, aynı dili konuşsalar, aynı coğrafyada yaşasalar, aynı ana babadan gelseler de aynı dinin mensupları olamazlar. Ali Şeriati'nin “dine karşı din” adlı kitabında dediği gibi burada aslında birbirleri ile savaşan iki farklı din vardır. Bir tarafta Allah'ın emirlerini yasaklayan, yasaklarını emredenler ile diğer tarafta bu emir ve yasaklara harfiyen uymaya gayret edenler. Mü'minler emri bilmaruf nehyi anilmünker yaparken karşı taraf bunun tam tersini yaparken nasıl aynı dine mensup olabilirler?

Meclis tutanaklarından bir paragraf: “İçki ve sigaraya yapılan zamları da eleştiren Kaplan, ‘'Efkârlanan

vatandaşa bir kadehi, bir cigarayı çok gördünüz. Yetmedi, sanki 4. Murat devri.  Ankara'da içkili restoran basıyor polisler. Siz Taliban mısınız? Bu çağdaşlık mı?  Sonra çıkıyor diyorsunuz ki kıyılarda niye oy alamıyoruz?'' dedi.” Bu zihniyetin sahipleri, içlerindeki Ferisileri, Bel'amları göstererek kendilerinin de Müslüman olduklarını savunsalar da artık mızrak çuvala sığmıyor.

İçkinin yasaklanmasına değil, sadece fiyatına zam yapılmasına dahi tahammülü olmayanlar kumarın, faizin ve zinanın yasaklanmasına tahammül edebilirler mi? Bu konuşmada içkiyi sanki Allah değil de Taliban yasaklamış gibi içkiyi savunanlar, tesettürü de sanki Allah değil de İŞİD emretmiş gibi çarşafa savaş açıyorlar. Allah'ın ahkâmıyla harp edenler aslında doğrudan Allah'a(cc) ve Resulüne (sas) savaş açanlar Taliban veya İŞİD paravanlarının arkasına gizlenmesinler. O paravanları paramparça ederek gerçek kimliklerini açığa çıkaran bir kitle var karşılarında. O paravanlar onları gizlemeye kâfi gelmez. Onların her cürmüne korkudan sesini çıkaramayanlar gözlerini kapatarak değil mil çekseler dahi O zalimleri gören bir Allah(cc) bir de hilelerini başlarına geçirecek Allah'ın(cc) taraftarları var.

Hem gözlerimizin içine baka baka Orta Afrika'da Müslümanları diri diri yakan ve Peygamberimize alenen hakaret eden Fransız “Charlie Hebdo”yum, diyeceksin, hem şeytana tapan Yezidiyim, hem İşgalcilerin işbirlikçisi Ermeniyim diyeceksin hem de halktan oy istemeye gelince ben de Müslümanım diyeceksin ve kimse de “bu ne ayak” diyemeyecek sana öyle mi? Kendi kendine ben de Müslümanım diyerek İslam'a saldırmanı kimseye yutturamayacaksın. Bütün hile ve desiselerin yüzüne haykırılacak.

MEHMET GÜNEŞ


1067 kere okundu.
Diğer Makaleler