KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler. (En’âm - 92)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
“Erdoğan'ı yedirmeyiz” diyenler ayağa kalksınlar!

İnsan ister istemez hemen şu soruyu soruyor. Peki, bu durumda Recep Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyecek olanlar kimlerdir?

Elbette siyaset baştan sona “Erdoğan'ı yedirmeme” esası üzerine kurgulanamaz, siyasetin tek hedefi bu olamaz. Fakat şu da bir gerçektir ki, bugünkü iktidar büyük ölçüde Erdoğan üzerinde durmaktadır, içerdeki muhalefetin ve dışarıdaki muhalefetin hedefinde Erdoğan vardır.

Bu durumda gözler ister istemez en azından Erdoğan kadar risk alabilecek, bedel ödeyebilecek, onun tabiriyle kefeni koltuğunda kişileri aramaktadır.

Evet, “Erdoğan'ı yedirmeyiz!” diyenleri görmek istiyoruz.

Henüz listeler kesinleşmemiş olsa da bürokrasiden ayrılarak Ak Partiden milletvekilliğine hücum edenlere bakınca insan ister istemez yedirmeyecek olanlar bunlar mı diye soruyor.

Bunlar ne kadar risk alabilirler, ne kadar bedel ödeyebilirler acaba?

Görebildiğimiz kadarıyla bunların büyük çoğunluğu tehlike anında gemiyi ilk terk edecek tipler. Hepsinin en azından bir B planı var, hepsi de Erdoğansız günler için çoktan hazırlar. Kurulu düzenlerini ve dönen çarklarını Erdoğansız zamanlarda da çalışacak şekilde ayarlamışlardır.

Bu ülkede isimleri yıllar yılı İslam'la özdeşleşmiş, aziz İslam davası adına bedel ödemiş, İslam denilince o bölgede ismi ilk akla gelen kişiler bugünkü iktidarın kadrolarında görülmediler, ilk yıllarda göstermelik birkaç tane olsa da şu anda hiç yoklar.

Onların yerini çoktandır patronlar, fabrikatörler, müteahhitler ve devlet suratlı bürokratlar almış durumda. Bilmem önümüzdeki seçimde görebilecek miyiz böylesi şahsiyetleri?

Ne zaman Diyarbakır'daki büyük bir etkinlikten dönsem batıdaki dostlar sorarlardı:

-Maşaallah nasıl da kalabalıktı Diyarbakır? Peki, o halde niçin belediye başkanlığını Ak Parti kazanamıyor? Peygamber Aleyhisselam için toplanan bu kadar insan niçin Ak Parti'ye rey vermiyor?

-Bu soruyu bana değil, gidin Ak Parti'ye sorun, böylesine şuurlu ve dindar bir kesimin niçin reylerini alamıyorlar, bunu onlar düşünmelidir?

Aynı şekilde HÜDA PAR kurulduktan sonra da;

-Ak Parti varken niçin HÜDA PAR'ı kurdunuz? demeye başladılar.

Söylediğimiz gibi, bu soruların muhatabı hep Ak Parti'dir. Yani adam gibi adamları aday gösterdiler de buna rağmen insanlar başka yerlere mi gittiler?

Acaba diyoruz “Erdoğan'ı yedirmeyiz” diyenler, kendileri mi yiyecekler?

Mesela “Erdoğan'ı yedirmeyiz” sözünü ilk defa Yalçın Akdoğan söylemişti. Bugün çözüm süreci kendisine emanet edilmiş olan başbakan yardımcısı.

Yalçın Akdoğan çözüm süreci sebebiyle ne zaman HDP heyetiyle görüşse sevinçten yüzünde güller açıyor, ne zaman İmralı'ya gidenlerle, Kandil'den dönenlerle buluşsa gözleri sevinçten ışıklar saçıveriyor, neşesine hiç diyecek yok.

Zaten geçmişten beri onun fikri yakınlık içinde olduğu vakıf ve dernekler kaç dönemden beri reylerini BDP'ye HDP'ye vermektedirler. Söz konusu vakıf ve derneklerin internet sitelerine girdiğinizde bunu çok daha iyi anlarsınız.

Fakat aynı Yalçın Akdoğan'ın bölgede Müslümanca var olabilmek için ciddi anlamda bedel ödeyen, gün geçtikçe uğradığı zulümler ve haksızlıklar bir bir ortaya çıkan Peygamber Sevdalıları hakkında hiç de güzel düşünceye sahip olmadığını düşünüyoruz, yanılıyor muyuz acaba?

Başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere bugünkü iktidar eğer bu camia hakkındaki kanaatini ve nihai görüşünü bu şahıstan alıyor ve siyasetini bu kanaat üzerine bina ediyorsa gerçekten kendisine çok yazık ediyor.

Bu camia bütün şiddet ve baskılara, tuzaklara ve kumpaslara rağmen Müslümanca var olma mücadelesini vererek bugünlere gelmiştir, bundan sonra da aynı şekilde yoluna devam edecektir.

Fakat biz yine soruyoruz; Erdoğan'ı yedirmeyiz diyenler kimlerdi, şöyle bir ayağa kalksınlar, görmek istiyoruz.

MEHMET GÖKTAŞ


1104 kere okundu.
Diğer Makaleler