KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

EZAN VE DUA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Batı (me)deniyeti ve (r)uya'lar ülkesi!

Peki, acaba durum gerçekten böyle mi?

Bazı sivil veya resmi kurumların Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan insanlara yaptıkları güvenlik tavsiyelerine baktığımızda aslında bu ülkelerin hiç de rüyalar ülkesi olmadıkları hemen fark ediliyor.

Tam tersine bu ülkeler insanoğlunun 5 kutsal değeri olan akıl, can, mal, namus ve din emniyetinin hiç olmadığı, her an canınıza, malınıza, ırz ve namusunuza yapılacak bir saldırının kurbanı olabileceğiniz, emniyet ve güvenlikten yoksun tam birer vahşi batı ülkesi. Medeniyet mi? Üstadın deyimiyle ‘me'si çoktan gitmiş ellerinde kalmış bir “deniyet”, onu da bizim gibi saf Müslüman halklara, uşakları aracılığıyla allandıra pullandıra pazarlamaya çalışıyorlar.

İşte Batı medeniyetinin, pardon deniyetinin incisi ‘Rüyalar Ülkesi', Amerika için güvenlik tavsiyeleri. Yanlışlıkla yolunuz düşerse sakın bu uyarıları ihmal etmeyin. Yoksa maazallah canınızdan, malınızdan, ırz ve namusunuzdan olabilirsiniz;

1.Evden çıkarken kapılarınızı kilitlemeyi ve pencerelerinizi kapatmayı sakın unutmayın. Çünkü siz yokken birileri buralardan evinize girebilir ve para edecek neyiniz varsa götürebilir.

2.Daireye ilk taşındığınızda giriş kapısının kilidini değiştirin. Çünkü anahtarın başka kimlerde olduğunu tahmin edemezsiniz.  Ev sahibiniz bile yanındaki yedek anahtarla dairenize girebilir ve yükte hafif ne varsa götürebilir. Ayrıca bütün pencerelere, özellikle birinci kat bir evde kalıyorsanız muhakkak demir parmaklıklar yaptırın.

3.Arabanızdan çok kısa bir süre için bile inseniz hemen kapılarını kilitleyin. Asla arabanızın kontağını üzerinde bırakıp arabadan inmeyin. On saniye içinde arabayı yerinde bulmayabilirsiniz.

4.Seyahate çıkmadan önce yanınıza muhakkak bir harita alın ve nereye gittiğinizi, hâlihazırda nerede olduğunuzu her zaman bilin.

5.Kaza yaptığınızda, polis gelinceye kadar arabanın içinde ve kapıları üzerinize kilitleyerek bekleyin. Çünkü kötü durumunuzu ve şaşkınlığınızı değerlendirmek isteyecek yankesici veya soyguncular hemen yanı başınızda olabilirler.

6. Arabanızı park etmek istediğinizde her zaman iyi aydınlatılmış bir yere park edin ve mümkün mertebe mobesse kameralarının gördüğü bir yer olsun. Asla değerli eşyalarınızı arabanın koltuğunda bırakmayın.

7. Gece tek başınıza asla dışarı çıkmayın. Mümkünse bir grup arkadaşla çıkın.

8. Okula gidecekseniz ve okulun servisi varsa her zaman onu tercih edin, ama serviste de uyanık olmayı ihmal etmeyin.

9. Kaybolduysanız, sakın bunu çevrenizdekilere belli ettirmeyin ve nereye gittiğinizi biliyormuşsunuz gibi davranın. Gideceğiniz yönü öğrenmek için sakın rastgele gördüklerinizden adres sormayın. Çünkü sizi tenha bir yere yönlendirip ardından soymaları kuvvetli bir ihtimaldir. İlla adres sormanız gerekiyorsa Karakol veya bulamazsanız son çare olarak, resmi benzin istasyonlarından sorun.

10. Çok zor durumda kalsanız bile sakın otostop yaparak rast gele tanımadığınız birisinin arabasına binmeyin, başınıza her şey gelebilir.

11. Yankesiciler havaalanı, otobüs durakları ve diğer kalabalık yerlerde çok faaldirler. Biri çantanızı alırken diğeri dikkatinizi dağıtmak için size çarpabilir veya daha farklı bir şeyler yapabilir. Sırt çantanızın altını açmak için bıçak kullanıp, ruhunuz bile duymadan içini boşaltabilirler.

12. Cüzdanınızı ve önemli evraklarınızı arka cebinize değil her an görebileceğiniz ve mümkünse zincirli bir ön cebinize koyun. Çantalarınızı omzunuza değil, sağlam bir şekilde önünüze çapraz asın.

13. Mümkün mertebe kalabalık ortamlara girmeyin. Çünkü kalabalık yerler en rahat çalıştıkları ve izlerini kolayca kaybettirdikleri yerler. Tüm tedbirlerinize rağmen her zaman cüzdanınızın çalınabileceğini göz önünde tutarak acil durumlarda kullanmak üzere ayrı bir yerde sizi gideceğiniz yere ulaştıracak kadar para bulundurun. Çünkü parasız kaldınız mı buralarda asla yardım edecek kimse bulamazsın.

14. Etrafınızda şüpheli insanlar bulunduğu zaman, özellikle de geceleri ATM kartınızı kullanmayın. Kartınızı makineye sokarken kimsenin şifrenizi görmesine izin vermeyin. Makineden çektiğiniz parayı orada saymayın.

15. Eğer otoyol üzerindeki bir ATM' yi kullanmak zorunda kalırsanız, indiğinizde arabanın bütün kapı ve pencerelerinin kilitli olduğundan emin olun. Gece ATM'yi kullanırken arabanızı ATM'ye mümkün olduğu kadar yakın bir yere park edin, ışıklı yerleri tercih edin. Mümkünse yanınızda birini götürün.

…Ve daha neler neler. Uzatmak isterseniz bir kitap yazabilirsiniz.

İşte Batı (me)deniyetini veya kimilerinin rüyalar ülkesi.

Alın başınıza çalın.

M.MÜFİT YARAY


1084 kere okundu.
Diğer Makaleler