KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (En’âm - 35)

Hadis-i Şerif

"Silahla öldürülen nice kimseler vardır ki, ne şehiddir ve ne de övülmeye değer bir kahraman. Yatağında eceliyle ölen nice kimselerde vardır ki, Allah katında şehiddir." [Ebû Nuaym]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Bugünün zalimleri yarının mazlumları olmasın!

28 Şubat yargılamalarının “brifing”lerin gölgesi altında yapıldığını, adil ve tarafsız bir yargılamadan söz edilemeyeceği, bu konuda kamuoyunun mutabakatının olduğunu söylemiştim. Bir tarafta 28 Şubat sürecinin banileri cezalandırılırken neden banilerin binalarına dokunulmadığını, neden yaptıkları tahribatın giderilmediğini sormuştum. Neden haksız, mesnetsiz, delilsiz, sırf inançlarından dolayı düşmanca kin ve nefretle zindana tıkılan insanların mağduriyetleri giderilmiyor.” demiştim. Verilen cevap çok kısa idi: “O konu üzerinde çalışıyoruz.” Biz mağdurların mağduriyetlerinin giderileceğini beklerken, zalimler mazlum sınıfına dâhil edildiler. Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının darbe yapma iddialarının gülünç olduğu sanki Türkiye'de askerlerin hiç böyle bir sabıkalarının olmadığı Hükümet kanadınca da dile getirilmeye başlanmıştır. Görüştüğüm bir bakan açıkça askerlerin mağdur edildiğinden bahisle hayıflanıyor, üzüntülerini dile getiriyordu. Ancak aynı bakana Ergenekon ve Fergenekoncuların düzmece delillerle Müslümanları nasıl mahkûm ettiklerini anlattığımızda bön bön bakıyor, belli ki inanmıyordu.

Özellikle bizim o zamanlar (F)Ergenekon dediğimiz şimdi “Paralel Terör Örgütü” olarak adlandırılan çetenin Mustazaf camiaya yönelik kumpasları, dosyalar halinde hükümete sunulmasına, iddialarımız kanıtlayan çok sayıda delile rağmen, hükümetin özellikle bir kısım İslami camiaya mesafeli durması, mağduriyetlerine, masumiyetlerine rağmen annelerin ve evlatların ahlarına duyarsız kalması kör ve sağır rolü oynaması gerçekten anlaşılır gibi değildir.
Mustazaflar veya HÜDA PAR tabanı; T.C. Devletinin zulmünü, atalarından miras almış, buna PKK zulmü katmerli bir şekilde eklenmiş, yetmezmiş gibi bu kez paralelin acımasız saldırılarına komplolarına maruz kalmıştır. 28 Şubat süreci; devlete kıyılmadığı ve kutsal devleti teberru etmek için uydurulan “derin devletin” zulümlerini, İhya Der, İstanbul, Konya ve diğer dosyalar Paralelin zulmünün ve 6-7-8 Ekim olayları da PKK zulmünün gözlerinin içine sokmasına rağmen nasıl görmezden gelinebiliyor, gerçekten anlamakta zorlanıyorum.

28 Şubat'ın yüz binlerce mağduruna, özellikle brifing alan hakimlerin zulmüne sadece bir kişi uğramış gibi sadece Mirzabeyoğlu'nun mağduriyetinin giderilmesi nasıl izah edilecek? Bugün de Paralel örgütün uydurma delillerle hayatlarını kararttığı yüzlerce mağdur varken özellikle Hizbullah ve Hizbuttahrir dosyalarının görülmemesi ne anlama gelmektedir? Bu dosyalara girildiğinde muhtemel bir iç ve dış baskı sonunda Paralelden hapse gireceklerin serbest bırakılmasının güçleşeceği mi hesaplanıyor? Neden sadece bir tek dosya üzerinden hareket ediliyor? Öyleyse adama demezler mi bu kadar okula, yurda, hayır hizmetlerine(!) karşılık hatalı velev kasıtlı bir operasyon nedeniyle bir camianın bu kadar üzerine gidilir mi? Hükümet böyle seçici davranarak adaletsizlikleri gidermek yerine işine yaradığı kadar mağdurlar arasında ayrımcılık yapmakla ayağına sıkmış olmuyor mu?

Bir önceki başbakanın tam iki yıl önce yapıldığını iddia ettiği çalışmalardan bir haber var mı? Şahsen Başbakanın yalan söyleyebileceğine inananlardan değilim. Bu çalışmalar neden sonuçlanmaz. Mağduriyetlerin giderilmesi taşların yerine oturtulması için elzem değil mi? Hem Ergenekonculara hem de Paralelcilere bu kadar ağır ithamda bulunacaksınız, sonra da kala kala bir Mirzabeyoğlu ve bir de Tahşiyecilerin mağdur edildiği, diğer camialara hiçbir şey olmamış gibi tavır takınacaksınız. Ne kadar inandırıcı olabilirsiniz? Bu gün Ergenekoncuların zalim değil mazlum olduklarına inanılmaya başlandığı gibi ileride paralelcilerin de zalim değil mazlum oldukların inanılmaya başlandığında “zalim” koltuğuna kim oturtulacak?

EMİN GÜNEŞ


1005 kere okundu.
Diğer Makaleler